Mirka Andolfo – Proti přírodě #1: Probuzení

0

Erotika v rámci komiksového média nabízí bezesporu nepřeberná témata a zaměření. Sáhnout tak můžeme po erotice hraničící s pornografií, fantasmagorických science-fiction, nebo třeba po historických freskách, kde nahota a sex byly dennodenním chlebem. V podstatě nic nás zde už nemůže překvapit. Jenže pak přijde Mirka Andolfo se svým pojetím Orwellova 1984 s vděčným tématem zakázané lásky a vám spadne čelist. Takže si dávejte dobrý pozor na vše, co je PROTI PŘÍRODĚ!

Komiksovým fanouškům tuto talentovanou italskou autorku asi netřeba příliš představovat. Právě ona totiž patří společně s Rainou Telgemeierovou a Amandou Conner k nejvýraznějším zástupkyním něžnějšího pohlaví ve světě komiksu. Jako jedné z mála se jí podařilo proniknout i pod křídla velké “dvojky”, kde se podílela, především kresebně, na celé řadě zajímavých titulů. Největší slávu ji však přinesly její autorské komiksy.

Tím asi nejúspěšnějším a nejznámějším je právě Unnatural, jenž se kromě originálu vydaného v italštině dočkal i vydání pod hlavičkou Image Comics. A právě jeho první díl nyní vychází v češtině v překladu Denisy Streublové. Tento kousek zde vychází s podtitulem Probuzení a nabízí úvodní čtyři sešity originální série Unnatural. Jako příjemný a pro fanoušky velice zajímavý bonus se Nakladatelství CREW rozhodlo přinést tento komiks přinést ve dvou verzích. Té originální s obálkou samotné autorky a pak s alternativní kresbou samotné legendy erotického komiksu Mila Manary. 

Mirka Andolfo nás zavádí do světa obývaného antropomorfními zvířaty. Na tom není zas tak nic divného, stačí si vzpomenout na Blacksad, Grandville, Usagi Yojimba, nebo „animák“ Zootropolis. Jenže zdánlivá idylka končí ve chvíli, že obyvatelé tohoto světa jsou svázáni docela tvrdými zákony. Je samozřejmě vcelku jasné, že by se zvířata mezi sebou neměla křížit (což ani není technicky možné), ale když vám vše ještě tvrdě nařizuje zákon a za jeho porušení vám hrozí tvrdé sankce, lehce to zavání legendárním Velkým bratrem. Tento pocit vás ostatně neopustí po celou dobu čtení a nebude vám z toho zrovna příjemně.

No a právě v tomto světě žije i hlavní hrdinka série, lehce oplácaná prasečí slečna Leslie, která miluje suši, hudbu a živí se prací, kterou nesnáší. Navíc jí táhne na pětadvacet a jako takovou ji čeká zapojení do Reprodukčního programu – povinné seznamky, která vám má najít ideální protějšek, se kterým strávíte zbytek života a zplodíte s ním hromadu potomků. Leslie však sní o zcela jiném životě. Sny ale mohou být nebezpečné, obzvláště když se v nich vyskytuje svůdný bílý vlk. A právě tento sen je odrazovým můstkem pro následující sled rychlých událostí, které Leslie zcela změní život. Už nepůjde jen o povinnou, nechtěnou lásku, tentokrát půjde o holý život…

Na tomto místě si dovolím jedno malé upozornění. Pokud od Proti přírodě budete očekávat klasický erotický komiks, musím vás vyvést z omylu. Ano, o lehkou nahotu a sexuální napětí zde opravdu není nouze, rozhodně ale nečekejte prvoplánový kousek ve stylu Mila Manary a dalších, kde jde především o prsa a zadky a samotný příběh je zde pouze do počtu. Mirka Andolfo na to šla zcela opačným směrem. V tomto případě by se samotný příběh klidně zcela obešel bez berliček v podobě lehké erotiky, byť je samozřejmě jasné, že je jedná o opravdu příjemný doplněk. Ostatně, už podle předchozích řádek asi tak trochu tušíte, že nás čeká pořádně zamotaný a napínavý thriller. A právě ten ve spojení s všudypřítomnou erotikou a lehkým sexuálním nábojem tvoří dohromady opravdu skvělý mix, který vás bude bavit od začátku, až do konce.

Pod celkový dojem se bezpochyby nemalou měrou podepsala i kresba, kterou stejně jako scénář obstarala samotná autorka. Její styl bezpochyby zaujme již na první pohled a rozhodně bude jedním z hlavních lákadel tohoto kousku. Svým stylem sice více méně spadá mezi klasický mainstream, zároveň je ale její styl snadno rozpoznatelný a tak si Andolfčinu kresbu asi jen tak s něčím nespletete. Nutno říct, že tato uhlazená a na první pohled líbivá kresba s celkovým pojetím a samotným příběhem skvěle ladí a vy tak budete mít pocit, že zvířátka ještě nikdy nebyly tak sexy.

Úvodní díl třídílné komiksové série Proti přírodě je tak v podstatě plný superlativů. Ano, autorka zatím v některých ohledech nejde příliš do hloubky, jak by mohla. A i samotný příběh je v podstatě jen variací na několikrát zpracované téma. Na druhou stranu zrovna v tomto případě to absolutně nevadí, zde jde především o formu a styl, s jakým nám Mirka Andolfo vše předkládá. A v tomto ohledu Proti přírodě zcela exceluje. Po dočtení tak nezbývá než netrpělivě vyhlížet další díl, kterého bychom se snad měli dočkat ještě letos na podzim.PROTI PŘÍRODĚ #1: PROBUZENÍ
SCÉNÁŘ: MIRKA ANDOLFO
KRESBA: MIRKA ANDOLFO
PŘELOŽIL:DENISA STREUBLOVÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 112
ORIG. NÁZEV: Contronatura #01: Il risveglio (Panini S.p.A., 2016)
ISBN: 978-80-7449-942-5

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..