Jason Aaron – Válka říší

0

Válka říší je zde! Všechny světy Yggdrasilu již padly před Malekithem na kolena. Jen jeden poslední zůstává – Midgard. Invaze na Zemi je však zde Dokáží pozemští hrdinové se svými spojenci temného elfa zastavit, nebo nastane nový věk temna? Na to nám odpoví Jason Aaron ve své epické sáze Válka říší, která otřásá základy celého marvelovského vesmíru…

Pravidelní a znalí čtenáři Marvel univerza bezpochyby moc dobře vědí o co v této knize půjde. Ostatně, i u nás vydávaná série s Thorem a Avengers se kolem této významné události točí a aktuální novinka z Nakladatelství CREW je pouze vyvrcholením událostí nastolených v těchto sériích. S tím se bohužel pojí i jedna z nevýhod podobných událostí, které otřásají celým superhrdinským vesmírem. Stejně jako v případě DC i u Marvelu se tyto události táhnou napříč celou řadou samostatných sérií. 

Pro co nejlepší pochopení je tak dobré mít načteno úplně vše. Thora a Avengers jsem již zmínil, to však nejsou jediné série, do kterých Válka říší zasahuje. Český čtenář tak bude mít v tomto ohledu již tradičně menší handicap. A vy se tak musíte smířit s tím,  že vám zkrátka některé detaily budou maličko unikat. Knihu tak samozřejmě můžete číst zcela samostatně, počítejte však s pár ALE.

Těch si mimochodem všimnete už na samotném počátku. Jason Aaron se totiž výrazným opakováním předchozích událostí příliš nezaobírá a vrhá tak čtenáře rovnou do děje. A věřte, že o akci tu rozhodně nebude žádná nouze. V tomto ohledu Válka říší nikterak nevybočuje ze zažitých pořádků a více méně se prezentuje jako jedna velká rubanice, kdy hrdinové musí na začátku dostat takříkajíc na “prdel”, aby posléze povstali silnější a odhodlanější vypořádat se s hlavním záporákem jednou provždy.

Nebyl by to však Jason Aaron, kdyby si pro čtenáře nepřipravil i nějaké to menší překvapení. Kromě samotné akce je zde samozřejmě kladen důraz i na samotné postavy a důvody jejich konání. Aaron se navíc s postavami nikterak výrazně nemaže a tak je cesta za porážkou Malekitha dlážděna krví a mrtvými. A to na obou stranách barikády. Ostatně o tom, že je situace skutečně vážná netřeba příliš pochybovat a tak se Země musí vytasit s tím nejlepším co má.

A věřte, že těch hrdinů zde rozhodně nebude málo. Možná trochu překvapivě chybí samotný Thor. Toho však vcelku úspěšně zastoupí celá jeho Asgardská klika, která minimálně v počátečních fázích invaze sehraje důležitou roli. To hlavní však zůstává na pozemských hrdinech v čele s Captainem Americu, Iron Manem, Captain Marvel, či Doctorem Strangem. Svou trochou do mlýna však přispěje i She-Hulk, Blade, Dardevil, nebo znovunalezený Wolverine. Zkrátka a dobře každý fanoušek Marvel univerza si zde přijde na své a tak autorům snadno odpustí pár bílých místeček v příběhu, které si budete muset domyslet.

Válka říší je tak v tom nejlepším smyslu slova superhrdinským komiksem se vším všudy. Tento event nabízí fanouškům vše po čem touží a i když rozhodně není úplně bez chybky, bavit se u něj budete opravdu náramně. Akce střídá akci, nechybí ani řada zvratů a překvapivých momentů. Tento komiks zkrátka pádí kupředu rychlostí vlaku TGV a rozhodně nehodlá nezpomalovat až do samotného závěru.

S celkovým pojetím se samozřejmě nese i kresba, kterou v případě tohoto celého šesti sešitového eventu obstaral Russel Dautermann. Ten se Válkou říší představuje českému čtenáři vůbec poprvé a nutno říct, že si zde nevede vůbec špatně. K celkovému pojetí jeho kresba skvěle sedí a vy se tak budete nejednou kochat fantastickými výjevy, které si pro vás tento talentovaný kreslíř připravil. I díky němu tak dopadla Válka říší na výbornou. Ano, pro českého čtenáře je zde pár ale, pokud však nepůjdeme příliš do hloubky a nebudete pátrat i po těch nejmenších detailech, to hlavní z tohoto booku bezpochyby pochopíte a budete nad míru spokojeni…VÁLKA ŘÍŠÍ
SCÉNÁŘ: JASON AARON
KRESBA: RUSSEL DAUTERMANN
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 192
ORIG. NÁZEV: WAR OF THE REALMS
ISBN: 978-80-7449-936-4

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..