Jason Aaron – Thor #3: Konec války

0

Válka říší je za námi. Země je ubráněna a i ostatní světy se vrací k normálnímu životu. Přesto je zde stále dost věcí a otázek, které je potřeba dořešit a zodpovědět. A právě na ně se nám bude snažit přinést odpověď závěr série Jasona Aarona s všemocným Thorem. Konec války je zde…

Nakladatelství CREW si tak s touto sérií může odšrtnout další zářez na pažbě. Během necelých dvou let se k nám dostal kompletní Aaronův run u Thora a to včetně velkého eventu Válka říší, která zarezonovala podstatnou částí celého Marvel univerza. Konec války je tak pomyslnou tečkou nejen za celým Aaronovým příběhem, ale především pak epilogem k Válce říší. Pokud vás tedy tento event zatím míjel a chystáte se pustit do nejnovějšího Thora, rozhodně doporučím začít nejdříve Válkou, na kterou tato kniha úzce navazuje.

Jason Aaron se totiž v tomto kousku rozhodl více zapracovat na událostech ze zmíněného eventu a ponořit se maličko do hloubky. Aktuální novinka tak v sobě ukrývá  pět sešitů originální série Thor (Vol. 5) #12-16, v nichž se můžeme těšit hned na několik samostatných příběhů, které obohatí nejen Válku říší, ale dá nám nahlédnout například i na to, co předcházelo sérii s Lokim, kterou zde CREW také před nedávnem rozjela.

Kromě Lokiho, ze kterého se stal v podstatě hrdina a světec, se však Jason Aaron samozřejmě věnuje i dalším postavám ze série. Jane Foster najde nové směřování a z Thora se stává právoplatný král a všeotec. Kromě toho se zde ale dozvíme i o tajné misi Ódinova bratra Cula Bórsona. Ale především i to, jak vlastně skončil samotný Malekith. I nu není toho rozhodně málo a věřte, že se zde rozhodně nebudete nudit.

Na druhou stranu je toho na nějakých pět sešitů možná až trochu moc. A tak je vcelku jasné, že místy může maličko kvalita utrpět. Naštěstí má vše na starosti velezkušený Jason Aaron, kterému se vše daří ukočírovat takřka na jedničku a tak budou fanoušci Thora s tímto kouskem rozhodně spokojeni. Pár výtek by se samozřejmě našlo, ostatně jako u všeho, ve výsledku je však tento kousek více než důstojným zakončením celého runu a zajímavým epilogem ke skončenému eventu.

Osobně tak jedinou větší výtku budu mířit ke kresbě. Ta mi zkrátka a dobře u této série moc nesedla. Mike del Mundo má opravdu hodně specifický styl a ve spojení až s psychadelickými barvami se na některé scény (obzvláště ty bojové) nekoukalo dvakrát dobře. V této knize jich naštěstí tolik není a tak je i celkový dojem o maličko lepší. Přesto si troufám říct, že i přes nesporný talent a řadu opravdu excelentních výjevů, Mike del Mundo patřit mezi mé favority asi nebude.

Aaronův a del Mundův Thor je zkrátka hodně osobitý a rozhodně se nebojí vystoupit z davu. Ostatně, takový Jason Aaron vždy byl, stačí vzpomenout na některé z jeho předchozích sérií, a bude vám jasné, že Thor se nese na stejné vlně. Ať už vám ale del Mundova kresba sedla, či nikoliv jisté je, že Aaronův Thor je skvělý a plně si zaslouží veškerou pozornost fanoušků. A závěrečná kniha série je toho jasným důkazem…THOR #2 – KONEC VÁLKY
SCÉNÁŘ: JASON AARON
KRESBA: MIKE DEL MUNDO, SCOTT HEPBURN
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 120
ORIG. NÁZEV: Thor #03: War’s End
ISBN: 978-80-7679-043-8

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..