Cullen Bunn – Pochmurný kraj #2: Zrcadlení

2

 

ANOTACE:
Vítejte v pochmurném kraji.

Poté, co Ema odhalí děsivou historii Harrow County a své neobyčejné propojení s jejími obyvateli, rozhodne se vybudovat s krajem a všemi jeho tvory nové a pevné svazky – ale zatímco ona sama klestí pomyslné zarostlé pěšiny ke svým sousedům, objevuje se v kraji cosi zlověstného, a přitom známého…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Když nám na jaře letošního roku přineslo Comics Centrum úvodní díl hororové série Pochmurný kraj, srdce nejednoho fanouška zaplesalo. Zajímavý příběh spojený s originálním vizuálem rozhodně dokázal zaujmout a tak není divu, že vydavatel s touto sérií nikterak neotálí. Druhý díl s podtitulem Zrcadlení je právě zde a my se tak můžeme opět vydat do malebného světa plného děsivých tajemství.

Zrcadlení má na svědomí stejné tvůrčí duo, jako v případě první knihy. Cullen Bunn & Tyler Crook tak čtenáře opět zavádí na odlehlý americký venkov,  kde si do nedávna žila zdánlivě klidným životem dospívající Ema se svým otcem. Avšak společně s událostmi z předchozí knihy, vzal tento život zcela za své. Poté, co Ema odhalila děsivou historii Harrow County se změnilo úplně vše.

Mladičká Ema se tak musí vyrovnat s nastalou situací a nově nabitými schopnostmi. Aby toho nebylo málo, do Pochmurného kraje přijíždí znovunalezená Emina sestra Kami. Která si stejně jako Ema prošla turbulentními změnami. Naše mladičká hrdinka tak získává nového a zcela nečekaného spojence, jenž jí může pomoci. V kraji se však objevuje nová hrozba, která maří její veškeré snažení a pouští pradávné běsy ze řetězu.

Největší zápor první knihy Pochmurného kraje byl patrně v tom, že se jednalo o úvod do celé série. Celá kniha tak plynula ve značně pozvolném tempu a dávala si záležet v seznámení čtenáře s celým “univerzem”, které Bunn s Crookem vytvořili. V podobném pozvolnějším duchu začíná i druhá kniha. Naštěstí ve chvíli, kdy na scénu vstupuje Emina sestra Kami, se celý ráz knihy mění, příběh dostává větší spád a umě eskaluje až do samotného závěru. Ten je kupodivu dosti uzavřený a ve čtenářích nevzbuzuje neklid a nutnost se dozvědět co bude dál…

Hlavním tahákem této knihy, potažmo celé série, však není kupodivu samotný příběh, i když i ten samozřejmě stojí za pozornost, ale především perfektně budované napětí a atmosféra. Ostatně ne nadarmo stojí Pochmurný kraj na pomezí nezávislého komiksu a hororu s nadpřirozenými prvky. Pomalu ale jistě se tak noříme do fascinujícího příběhu s hutnou atmosférou, která bezpochyby potěší každého pravověrného fanouška hororu.

Za to může ostatně vděčit i perfektní kresbě Tylera Crooka. Ten při tvorbě Pochmurného kraje zvolil ne právě tradiční akvarelovou malbu, která dodává celému velmi osobitý vzhled. Díky němu si tak tento komiks rozhodně jen tak s něčím nespletete. Ve světlejších chvilkách dokáže jeho kresba dokonce evokovat ilustrace ze starých dětských knížek, což je v úžasném kontrastu se samotným dějem. Na kolik je Crookovo pojetí líbivé  však nechám již zcela na vás, tento značně unikátní vzhled zkrátka nemusí sednout každému. Na druhou stranu je právě toto pojetí krásným důkazem, že Pochmurný kraj je na hony vzdálen klasickému mainstreamu.

Vyloženě hororových kousků u nás, až na pár výjimek, skutečně moc nevychází. A tak je jen a jen dobře, že se Comics Centrum pustilo po Hillovu Zámku a Klíči do další podobné série, která si své fanoušky dozajista získá. Ostatně právě vydaný druhý díl série je toho krásným důkazem.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..