Joss Whedon – Astonishing X-Men #4: Nezastavitelní

0

Velké finále jedné z nejlepších X-Menovských sérií je zde. Příběh, který jsme měli možnost poprvé ochutnat před dlouhými osmi lety v trafikovém kompletu UKK se nyní díky Nakladatelství CREW konečně dočkal svého zakončení. Poslední příspěvek Josse Whedona a Johna Cassadaye do světa úžasných X-Menů je zde. A Whedon s Cassadayem dokazují, že jsou víc než ohromující: Jsou nezastavitelní!

Whedonovi X-Meny patrně netřeba příliš představovat. Pokud patříte k fanouškům tohoto superhrdinského týmu, je právě tato série tím nejlepším, po čem můžete sáhnout. Ostatně, předchozí tři vydané knihy jsou toho jasným důkazem. Jak už to tak ale bývá, všechno jednou končí. A tak se i Joss Whedon po více než půl roce vrací zpět na scénu, aby nám představil zakončení fantastického příběhu, který si pro partičku X-Menů připravil.

Čtvrtý book série k nám přichází s podtitulem Nezastavitelní a přináší sebou hned šest sešitů původní série Astonishing X-Men (#19-24) a návdavkem přidává i bonus v podobě jednoho čísla Giant-Size Astonishing X-Men. Sečteno podtrženo, čtenáři se mohou těšit na 200 stran pořádného akčního dobrodružství, v němž nepůjde o nic menšího, než o cestu do vesmíru a záchranu Země před hrozbou válečnické planety Breakworld.

Ostatně, není se co divit. Finále série je zde a o nic menšího, než o záchranu světa jít ani nemůže. I když vlastně v případě X-Menů to nakonec všechno může dopadnout zcela jinak. Ve snaze zachránit Zemi naše “parta superhrdinů” v čele s Collosusem začíná naplňovat pradávné proroctví, které hrozí zničením celého Breakworldu. Ať už to ale nakonec dopadne jakkoliv, jedno je jisté.  Až tohle skončí, nic nebude takové, jako bylo dřív…

Jak už předchozí řádky asi tak trochu napovídají, čtenáři se mohou těšit na pořádné akční dobrodružství, které vás nenechá vydechnout až do poslední strany. V tomto ohledu dostáváme do rukou vcelku klasický mainstreamový komiks, který ničím extra nevyniká. Jenže, to by za scénářem tohoto kousku nesměl stát Joss Whedon. Právě ten se totiž kromě klasického akčního dobrodružství ve velké míře věnuje samotným postavám. A právě jejich vývoj a interakce je právě to, co posouvá celou Whedonovu ságu o stupínek výš nad konkurenci.

Joss Whedon navíc pro nás připravil i pár vskutku zajímavých a emotivních překvapení, takže připravte kapesníky, možná i nějaká ta slza ukápne. Zkrátka a dobře, Whedon boduje na plné čáře. Přitom se nesnaží o převratné novinky ale spíše vzdává poctu původním X-Menům. A možná i díky tomu posouvá známý superhrdinský tým přesně tam, kde by měl být. 

Toto jsou totiž přesně ti X-Meni, kteří vás budou bavit i když za normálních okolností “mutantům” příliš neholdujete. A pokud to s těmito hrdiny chcete teprve zkusit? Ideální volba. Whedon vás sice nezasvětí do zákulisí a historie tohoto superhrdinského týmu, jinak vám ale dá vše, po čem můžete toužit. Jen je potřeba počítat s tím, že plnohodnotnou náhradu za tuto skvělou sérii budete hledat maličko obtížněji. Whedonovi Astonishing X-Meni jsou zkrátka skutečnou lahůdkou, která by vás neměla minout. Toto tvrzení nakonec podtrhuje i perfektní kresba Johna Cassadaye, která nemalou měrou dopomáhá k celkové atmosféře a vyznění celé série..

Na závěr nezbývá než kvitovat s obrovským nadšením a vděkem, že se CREW nakonec rozhodla u nás tuto sérii vydat. A i když je jasné, že X-Meni nebudou trhat prodejní rekordy jako například Deadpool, byla by věčná škoda tuto sérii minout. Moc lepších mainstreamových komiksových sérií totiž u nás opravdu nenajdete…



ASTONISHING X-MEN #4: NEZASTAVITELNÍ
SCÉNÁŘ: JOSS WHEDON
KRESBA: JOHN CASSADAY
PŘELOŽIL:JIŘÍ PAVLOVSKÝ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 200
ORIG. NÁZEV: Astonishing X-Men #04: Unstoppable
ISBN: 978-80-7449-973-9

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..