Gerry Duggan – Deadpool: Miláček publika #3 – Něco tady smrdí

0

Deadpool se v posledních letech z béčkového antihrdiny vyprofiloval v jednu z nejoblíbenějších komiksových postav. A u nás tomu není jinak. Ukecaný žoldák je zde s námi již pět let a za tu dobu jsme se s ním mohli setkat již v pěkné řádce komiksů. A evidentně stále nekončíme. Wade Wilson má totiž nový kšeft. Nastala chvíle hodit staré kamarády do smetí a společně s Daredevilem, Power Manem a Iron Fistem si zařádit na skládce…

Gerry Duggan přichází s dalším příspěvkem do komiksové řady Deadpool: Miláček publika, tentokrát s pořadovým číslem tři a podtitulem Něco tady smrdí. Po klasických příspěvcích do série tentokrát přichází na řadu menší čtyř sešitový crossover, jehož čestnými hosty jsou již zmínění Daredevil, Power Man a Iron Fist. A kdyby vám to náhodou nestačilo, na závěr dostáváme bonus v podobě přídavku, kteří ocení především příznivci Doctora Strange. Patálie s Empirikul se totiž nevyhnuly ani Deadpoolovi.

Avšak ještě než se pustíme do obrany magie a nadpřirozených bytostí včele s Deadpoolovou manželkou Shiklah, je potřeba vyřešit prácičku pro jednoho bankéře s Wall Street. Nebyl by to ale Deadpool, kdyby se rázem něco nepodělalo a zdánlivě nevinné události nabraly nečekaný směr. Ostatně, když podrazíte prakticky všechny zločinecké kartely ve městě, což se našemu bankéři povedlo, nemůžete očekávat příliš klidu. A právě proto přichází na scénu Deadpool se svými parťáky, aby přiložili ruku k dílu. No a aby to bylo zajímavější, Wade se bude muset postavit nejen kartelům, ale i Typhoid Mary, která ho před lety zneužila a zlomila mu srdce. Zkrátka a dobře, tohle bude osobní…

Už se stalo takřka tradicí, že komiksy s Deadpoolem jsou především o zábavě a neřízené akci a ani aktuální novinka z Nakladatelství CREW není výjimkou. Prvoplánová taškařice táhnoucí se napříč třemi sériemi neposkytuje dvakrát hlubokomyslný příběh a i z toliko váženého Daredevila si tak trochu utahuje. Na druhou stranu čekali byste něco jiného? Nejspíše ne, Duggan zkrátka pokračuje ve vyjetých kolejích a dává fanouškům přesně to co chtějí a čekají.

Jedinou menší výjimkou, kdy můžeme nalézt na stránkách tohoto komiksu něco hlubšího, je poslední sešit knihy, jenž odkazuje na sérii Doctora Strange. Právě zde se Duggan opět snaží jít pod přívalem neustávající akce a násilí opět maličko do hloubky a ukázat Deadpoola taky z trochu jiné strany. A už jsme se mohli několikrát přesvědčit, že i tato vážnější nota Deadpoolovi vcelku sluší. A nejinak je tomu i zde.

Na závěr pak už zbývá jen zmínit kresbu. Ta je tentokrát díky celkovému pojetí a faktu, že se jedná o crossover vcelku různorodá a pracovala na ní celá plejáda umělců. Různorodé grafické pojetí sice maličko narušuje celkovou soudržnost a feeling z komiksu. Na straně druhé je zajímavé sledovat právě toto různorodé ztvárnění a přístup, se kterým umělci ke své práci přistupují. 

Něco tady smrdí tak sice nepatří k mistrovským dílům komiksu a tomu nejlepšímu co nám Deadpool nabízí, na druhou stranu Gerry Duggan ani tentokrát fanoušky vyloženě nezklame. Pokud tedy hledáte něco lehčího na odreagování nový Deadpool rozhodně špatná volba. Příjemným oživením je pak zapojení nových postav, především pak Daredevila, které s tímto ztřeštěným hrdinou tak často nespolupracují. Ano, na komiksový Olymp to samozřejmě ani tentokrát nestačí, o to se ale Deadpool, ani jeho scénárista Gerry Duggan nesnaží. Zde jde především o zábavu a ta jde Deadpoolovi na výbornou…DEADPOOL: MILÁČEK PUBLIKA #3:
NĚCO TADY SMRDÍ
SCÉNÁŘ: GERRY DUGGAN
KRESBA: G. SANNA, S. KOBLISH, J. CAMAGNI, E. BONDOC
PŘELOŽIL: DAREK ŠMÍD
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 120
ORIG. NÁZEV: Deadpool – World’s Greatest #04: Temporary Insanitation
ISBN: 978-80-7449-916-6

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..