Paolo Serpieri – Druuna 2

0

ANOTACE:
Druuna se vrací – a je ještě mnohem víc sexy, než poprvé!

První Druuna se stala i u nás obrovský hitem. Byla téměř okamžitě vyprodaná a zájem o ní byl tak obrovský, že se na základně požadavků čtenářů druhá kniha podstatně uspíšila a vychází už letos! Najdete v ní celou druhou trilogii.

I když Druuna zjistila pravdu o Městě, její problémy zdaleka nekončí. Na kosmickou loď, která ji zachránila, sebou přinesla něco, co hrozí zničit nejen jí, ale i to, co ještě zbylo z lidstva. Druuna se musí vypravit na další smrtící (a erotickou) cestu.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Kontroverzní hrdinka a především pak ikonická postava evropského komiksu je zpět, aby se opět stala ztělesněním touhy nejednoho komiksového nadšence. Ano, tušíte správně, řeč je o legendární Druuně, kterou nám koncem loňského roku naservírovalo nakladatelství Crew v necenzurované podobě. Nyní přichází s pokračováním, které si bere to nejlepší z předchozí knihy a přidává i něco málo navíc.

druuna-2-brozovana-25540-0-1000x1000Ačkoliv byl osud Druuny v době vydání značně nejistý, její úspěch předčil veškerá očekávání, a tak se Crew musela uchýlit i k dotisku. Není proto divu, že pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Legendární Serpieriho hrdinka tak přichází v druhé knize, v níž na nás opět čekají tři příběhy, jež tvoří ucelenou trilogii, která však plynně navazuje na úvodní svazek edice MDEK (Mistrovská díla evropského komiksu).

Paolo Eleuteri Serpieri si touto sci-fi sérií zajistil výsadní místo mezi evropskými tvůrci komiksu a jeho Druuna patří vedle Barbarelly k největším sexuálním symbolům, na které můžeme na stránkách komiksů narazit. Ne nadarmo je tak Druuna vyhledávána především muži, a i když se mezi jejími fanoušky dozajista najdou i ženy, je tato hrdinka bezpochyby ztělesněním nejednoho vlhkého snu pubertálních výrostků.

Je tedy vcelku jasné, že věková skupina, pro kterou je Druuna určena, je 18+. Ostatně již v první knize jsme se mohli přesvědčit, co v podání Crwe a Paola Serpieriho znamená přídomek necenzurovaná. Ani druhá kniha v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Těšit se tak můžeme na další záplavu naturalisticky pojatých obrazů, na kterých je hlavní hrdinka vystavena další záplavě zmutovaných monster a nadržených chlapů, pro které je její tělo neodolatelnou výzvou.

7f223740-3f21-012d-d8a9-0050569428b1Není to však jen ženské poprsí, pozadí a přirození, které na nás v této knize čeká. Celkovou atmosféru a dojem v neposlední řadě utváří i prostředí a příběh. Co se týče prostředí, je více komornější, než tomu bylo v předchozí knize. Autor zde vystřídal „otevřený“ svět za palubu vesmírné lodi. Hutná a místy až děsivá atmosféra však zůstala, což bezpochyby můžeme kvitovat s povděkem.

Větší změny však přicházejí ve chvíli, kdy se zaměříme na samotnou hrdinku a příběhovou linii. V první knize se jednalo o nejslabší místa celého komiksu, tentokrát se však Serpieri zaměřil i na tuto část. Druuna je sice stále více méně naivní, ovšem její naivita ve druhé knize dosáhla v zásadě rozumné úrovně. Ano, i nadále jí pohání především touha po milém a v neposlední řadě také neukojené sexuální touhy, na druhou stranu však najdeme i světlejší místa, kdy se Druuna nejeví pouze jako sexuální hračka na jedno dvě použití.

Určitý vývoj nalezneme i u samotného příběhu. Serpieri se sice ani tentokrát nevyvaroval řadě klišé, celý příběh však mnohem víc drží při sobě. Bezpochyby tomu napomohlo i daleko větší množství textu. To sice po čtenářích vyžaduje trochu více pozornosti, odměnou za ni je však příběh balancující na hranici reality a snů. Na druhou stranu je fakt, že čtenáři Druuny tuto postavu milují především díky jejím přednostem a fantastické Serpieriho kresbě, příběh tak jde i zde na druhou kolej.

Ani druhá kniha Druuně ostudu rozhodně nedělá a již teď se dá očekávat, že ji čeká podobný osud, jako první díl. To ostatně můžeme kvitovat s nadšením, jelikož jen tak se Druuna dočká dalšího pokračování. Po dočtení tak nezbývá než doufat a toužebně vyhlížet další fantastické dobrodružství této spoře oděné krásky.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply