Joshua Williamson – Flash 8: Válka Flashů

0

Po měsících nejistot a strádání se zdá, že se vše konečně vrací do normálních kolejí. A tak na nás vydavatelé chrlí jeden titul za druhým. Mezi nimi se konečně dostalo i na nového Flashe. A jeden z nejoblíbenějších hrdinů DC univerza tentokrát slibuje skutečně vydatný zážitek. Dozvuky návratu Wallyho Westa totiž dosáhnou kritického bodu a tak vše míří k nevyhnutelnému střetu největších tempařů 21. století. VÁLKA FLASHŮ je zde!

Po relativně dlouhém přešlapování na místě, kdy se tato série prakticky neposouvala kupředu se Joshua Williamson v posledním díle utrhl ze řetězu a posunul Flashův příběh o pořádný kus kupředu. A jak se zdá, na tomto trendu se nebude nic měnit ani tentokrát. Williamson už nejednou ukázal, že si s Flashem výborně rozumí a tak se alespoň podle nakladatelské anotace zdá, že se fanoušci mají skutečně na co těšit. Ostatně, přesvědčte se sami…

Wally West se přidal k Barrymu Allenovi a druhému Wallymu Westovi – alias Kidu Flashovi – aby společně chránili Keystone City před různými hrozbami. Když se však Wally dozví, co mu Barry zamlčel o jeho minulém životě – včetně osudu jeho zmizelých dětí – rozhodne se prorazit zdroj rychlosti, aby bez ohledu na následky získal zpět to, o co přišel. Barry s Kidem Flashem a Ligou spravedlnosti se ho musí pokusit zastavit v bitvě, v níž se na stránky DC univerza vrací jeden z nejmilovanějších hrdinů a spolu s ním také jeden z nejzlověstnějších padouchů DC!

Po pravdě nedá mi to a opět se musím tak trochu vrátit k předchozí knize. V ní Williamson konečně odhodil takřka veškeré zábrany a přinesl nám pompézní příběh, který patří k tomu nejlepšímu, co nám zatím v rámci své série nabídl. A podobným stylem se snaží pokračovat i v aktuální novince. Jenže to co fungovalo o pár čísel dříve, nyní maličko drhne a zanechává ve čtenářích lehce rozpačitý dojem.

Williamson tentokrát vsází především na cestování časem, které ne vždy končí dvakrát dobře. Což je případ i této knihy. Autor se totiž rozhodl vystavět příběh na legendární sérii Geoffa Johnse a Marka Waida, která dodnes patří k tomu nejlepšímu, co nám Flash může nabídnout. Bohužel Williamson zůstává na půli cesty, jakoby nevěděl kam skutečně chce patřit.

Řada scén tak působí lehce zbytečně až chaoticky, čemuž nepřispívá již zmíněné skákání časem. Komiks tak v mnoha místech působí  značně útržkovitě a vy se tak velice často neubráníte dojmu, že vám ke spokojenosti něco chybí. Té ostatně nic nepřidá ani základní premisa, že síla lásky překoná vše. Vážně nešlo vymyslet něco alespoň trochu originálního, nebo přidat k tomu všemu alespoň lehkou inovaci? Vždyť tento příběh má takový potenciál, stačí ho jen vzít a správně využít, což se bohužel Williamsonovi tentokrát zrovna extra nepodařilo.

Nový Flash sice není vyloženě špatným kouskem, stále se v rámci mainstreamu jedná o lehčí nadprůměr, tentokrát se však s ohledem na celkovou kompozici a potenciál příběhu nevyhneme menšímu zklamání. Celkový dojem bohužel nezachrání ani povedená kresba Howarda Portera a Scotta Kolinse, kteří vtiskli tomuto Flashovi grafickou podobu. Na závěr tak nezbývá, než si lehce povzdechnout nad promarněnou šancí Válka Flashů by totiž mohla být setsakra dobrý komiks, jen chtělo uchopit některé věci trochu jinak…FLASH #8: VÁLKA FLASHŮ
SCÉNÁŘ: JOSHUA WILLIAMSON
KRESBA: H. PORTER, S. KOLINS
PŘELOŽIL: MICHAEL TALIÁN
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 160
ORIG. NÁZEV: The Flash #08: Flash War
ISBN: 978-80-7679-001-8

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..