Helen Fieldingová – Deník Bridget Jonesové

0
ANOTACE:

Bridget je svobodná třicátnice, která by – asi jako každý – ráda našla pravou lásku. Jen si musí dát pozor na určité typy mužů: alkoholiky, workoholiky, chorobné dlužníky, muže, co mají přítelkyni nebo jsou ženatí, misogyny, megalomany, šovinisty, citové vyděrače, parazity a zvrhlíky. Do toho je talent na trapasy, pochybuje o svém vzhledu a se svými konfrontacemi s opačným pohlavím či s hříchy proti zdravému životnímu stylu (Budu pít méně než čtrnáct skleniček alkoholu týdně. Přestanu kouřit.) se svěřuje svému deníčku.
Hlavně je s ní ale velká legrace!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Není to tak dlouho, co do kin před časem zamířil již třetí film s potrhlou a lehce oplácanou třicátnicí Bridget Jonesovou. Pamatujete si však, jak to všechno začalo? Pokud náhodou ne, není nic jednoduššího, než se vydat zpátky v čase a znovu prožít ztřeštěné okamžiky Bridgetina života. Ideálním pomocníkem by navíc mohla být i nová audiokniha, kterou namluvila “česká Bridget” Martina Hudečková.

Představovat tuhle literární a filmovou postavu je asi zcela zbytečné. Bridget se zkrátka již dlouhá léta těší neutuchajícímu zájmu fanoušků, a i když se jedná o klasickou ženskou hrdinku, své obdivovatele najde i u zástupců silnějšího pohlaví. I když je zcela jasné na koho je tato série mířena. Takže se dámy pohodlně usaďte, dejte si skleničku dobrého vína a nechte se unášet Bridget na vlnách audia.

Pokud si náhodou nejste jistí o čem, že vůbec Bridget je, tak věřte, že o všem a o ničem. Především se však jedná o příběh jedné potrhlé a lehce oplácané třicátnice, která ze všeho nejvíc touží zlepšit svůj život. Trochu (hodně) zhubnout by bylo vcelku fajn, rozhodně by nezaškodilo také přestat kouřit jak fabrika a v neposlední řadě si najít přítele. Alespoň by se jí celá její rodina při sešlostech přestala vyptávat na stále ty samé věci. Jak to tak ale bývá, nic není dokonalé a zrovna Bridget má do dokonalosti hodně daleko, ale právě díky tomu je jedinečná…

Samotný příběh je tak do určité míry stejný s filmovým zpracováním, i když drobné odlišnosti zde najdeme. Otázkou však zůstává, jak si tato hrdinka povede na audioknižním poli. Ačkoliv  se jedná o adaptaci první knihy, není Bridget Jonesová na tomto poli úplným nováčkem. Setkat jsme se s ní mohli již v audioknize Bridget Jonesová – Láskou šílená, nebo v další novince Dítě Bridget Jonesové. Avšak Deníkem to všechno začíná a tak je vcelku na místě začít pěkně popořadě.

V tomto případě obstaralo audioknižní podobu vydavatelství OneHotBook, které do role vypravěčky obsadilo Martinu Hudečkovou, která obstarala i filmový dabing této postavy. Díky tomu nemáte pocit, že máte v rukou novou audioknihu, ale nasloucháte vyprávění staré známé. Ostatně kdo by se na načtení Bridget Jonesové hodil víc, než právě Hudečková, která je s Bridget pevně spjata.

Jako dabérka odvedla naprosto výbornou práci a nejinak je tomu i v případě audioknihy. Na jejím výkonu je znát, že ji tato dobrosrdečná a lehce potrhlá třicátnice vyloženě baví. Celý příběh nám tak předkládá s neuvěřitelnou lehkostí a nadhledem, který k Bridget neodmyslitelně patří. Pokud tedy znáte film skrz naskrz, nebude pro vás ani tato adaptace žádným překvapením. Těšit se tak můžeme na Bridget veselou, opilou, zoufalou, deprimovanou a v neposlední řadě i zamilovanou. Hudečková vystihla všechny tyto polohy naprosto skvěle a právě díky ní je vyloženě radost tuto audioknihu poslouchat.


Aby byl celkový dojem co nejlepší nechybí samozřejmě ani nezbytný hudební doprovod, jenž dotváří celkovou atmosféru a nese se v tónech typického britpopu. V devíti hodinové nahrávce tak dostáváme do rukou jedinečný příběh, který sice většina z nás dobře zná, přesto se však k němu budeme stále vracet. Bridget je zkrátka Bridget a je jen a jen dobře, že takové postavy existují.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..