Joshua Williamson – Flash 7: Dokonalá bouře

0

Vrchol letošní koronavirovou pandemií poznamenané sezóny je již za námi. Avšak ještě než se vrhneme na tradiční bilancování, nastal čas prožít se šarlatovým běžcem Dokonalou bouři. Jeden z nejdůležitějších dílů celé ságy Joshua Williamsona je zde a spolu s ním přichází i Gorilla Grodd…

V předchozí knize se sice Flash odprostil od nálepky Znovuzrození hrdinů DC, hlavní příběhová linie, kterou se Williamson snaží rozvíjet napříč celou sérií však pokračuje dál. Relativně dlouhou dobu se však až na výjimky autor držel dost při zemi a společně s Flashem tak trochu přešlapoval na místě. To mu bylo ostatně několikrát vyčítáno. Příběhy Flashe sice na jednu stranu bavily a měli i relativně konzistentní kvalitu, zároveň však postrádali jasnější cíl a směřování, které by posouvalo celou sérii kupředu.

Vše se naštěstí již tak nějak vykrystalizovalo a my tak ponejvíce sledujeme Barryho “milostné” trápení s Iris Westovou. To však není zdaleka vše, o čemž se ostatně přesvědčíme i v nejnovějším přírůstku do série. Přešlapování na místě již bylo dost a tak v polovině Williamsonova runu přichází na scénu jeden z nejdůležitějších dílů celé jeho ságy.

Asi už tušíte, že si Berry Alen skutečně moc klidu neužije. Po epizodce s Ranaři v předchozí knize, přišel čas dupnout na plyn a vytasit se s pořádným esem v rukávu. A tím samozřejmě nemůže být nikdo jiný než Gorilla Grodd. Jeden z tradičních Flashových soupeřů však umírá na nemoc, kterou dokáže vyléčit jen zdroj rychlosti. A tak Grodd společně se svou suitou přichází do Central City, aby vysál vzácnou energii ze všech tempařů včele s Flashem…

Williamson v tomto díle konečně odhodil veškeré zábrany a přináší nám vskutku pompézní příběh, který patří k tomu nejlepšímu, co nám zatím v rámci své série nabídl. Na první pohled se může dokonce zdát, že svým pojetím a důležitostí se nám Williamson snaží naservírovat druhý Flashpoint. Samozřejmě s jinou zápletkou i vyústěním. U takto pojatého příběhu si se dvěma postavami samozřejmě nevystačíme a tak se mimo jiné připravte na oba Wally Westy, Čínského Flashe, ale i Multiplexe, celou Singularitu, Raijina a v neposlední řadě i Godspeeda.

Z postav si vybere snad každý, a tak nezbývá než jednotlivé hrdiny postavit na startovní čáru a pustit se do díla. Dokonalá bouře je rozhodně zajímavým dílkem s ohromným potenciálem, který má šanci stát dokonce po boku Flashpointu. To se ale bohužel Williamsonovi úplně nepodařilo, celá kniha je nadprůměrná a fanoušky Flashe rozhodně nezklame.

Zároveň se však nejedná ani o zcela přelomové dílo, které si nesmíte nechat ujít. I když kdo ví. Události zde obsažené mohou být v rámci Flashova univerza opravdu důležité, kam se ale Dokonalá bouře nakonec zařadí ukáže až čas. Rozhodně se však při čtení nudit nebudete, to vám mohu s klidným srdcem slíbit.FLASH #7: DOKONALÁ BOUŘE
SCÉNÁŘ: J. WILLIAMSON, M. MORECI
KRESBA: CH. DUCE, D. PANOSIAN, C. D´ANDA,C. DI GIANDOMENICO
PŘELOŽIL: MICHAEL TALIÁN
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 168
ORIG. NÁZEV: The Flash #07: Perfect Storm
ISBN: 978-80-7449-966-1

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..