Cassandra Clare – Město padlých andělů

0

 

ANOTACE:
Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo lovce stínů vraždí, a to by mohlo vyvolat další krvavou válku. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu události, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


To, že Young adult žánr v posledních letech táhne, je všeobecně známá věc. Ostatně, můžeme se podívat i na jednotlivá nakladatelství, která stále chrlí jednu knihu za druhou. V záplavě všemožných novinek, však můžeme naleznout i osvědčené kousky, které se s železnou pravidelností vrací. Mezi ně bezpochyby patří i Nástroje smrti Cassandry Clare, které se rozhodlo oživit nakladatelství Slovart.

Nástroje smrti patří mezi nejúspěšnější série toto žánru vůbec. Už od úvodní knihy Lovci Stínů získali bezpočet fanoušků po celém světě. Není proto divu, že se autorka rozhodla z původní plánované trilogie vytvořit sextalogii, díky které se budeme moci ještě více ponořit do  fantastického světa plného démonů, upírů či vlkodlaků O tom, zda Cassandra Clare rozšířila tuto sérii z pouhé vypočítavosti, nebo vyslyšela přání mnoha fanoušků, kteří toužili po pokračování příběhu Clary a Jace, se můžeme pouze dohadovat. Faktem zůstává, že Nástroje smrti prostě táhnou a díky nakladatelství Slovart evidentně nějakou dobu ještě budou přitahovat i nové čtenáře.

Předchozí kniha nám sice nabídla určité vyústění a závěr celého příběhu z předchozích dílů. Nic však nekončí a Cassandra Clare nás tak už po čtvrté zve do svého fantastického univerza. Tentokrát v knize s příznačným názvem Město padlých andělů.

Po “epickém” finále třetího dílu, se vracíme za známými hrdiny, kteří se snaží vrátit svůj život do „normálních“ kolejí. Valentine byl poražen a nové dohody mezi podsvěťany a lovci stínů dávají naději do budoucna na vcelku spokojený život. Ovšem ne všem se nové smlouvy zamlouvají a chtějí získat více moci pro sebe. Na pozadí těchto mocenských bojů se Simon ocitá uprostřed mlýnských kamenů, které na něj tlačí a nutí ho, na kterou stranu se přidá. Protože kdo má mezi svými řadami světlomilce, má nespornou výhodu před ostatními. Ani Jace na tom není o moc lépe. Sužován neustálými nočními můrami se potácí na hranici zhroucení a zdá se, že mi nikdo nemůže pomoci.

Cassandře se kupodivu podařilo navázat na vcelku ukončený děj původní trilogie nenásilnou formou a dál rozvíjí příběhy jednotlivých postav. Město padlých andělů se kupodivu netočí hlavně kolem ústřední dvojice celé série, ale zejména kolem Simona. Pro někoho zklamání, po někoho příjemné oživení, přeci jen i Simon patří mezi hlavní postavy. Přesto fanoušci Clary a Jace nemusí smutnit i s nimi se setkáme a užijeme si vcelku napínavé chvilky.

Přesto se nedá ubránit pocitu, že chvílemi autorka příběh příliš natahuje  a zbytečně vaří z vody. Pozitivní je, že i když byl Valentine poražen dokázala najít velmi slušnou náhradu. Navíc zde není jisté kdo stojí za všemi událostmi. I tak ovšem čtvrtý díl zkušené čtenáře nijak neohromí, spíše se zde projevuje fakt, že se jedná o spojnici s původní trilogií a autorka si připravuje půdu na další pokračování. O čemž dostatečně svědčí i samotný konec knihy.

Pro koho je tato kniha určena je patrné od samého prvopočátku. Fanoušci zaplesají a nadšeně se pohrnou do pokračování původních Nástrojů smrti. Ostatním doporučím rozhodně začít od prvního dílu, protože byste byly naprosto ztraceni. Příběh prostě pokračuje a nevyplácí se začínat od prostředka.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..