Bobbie Peers – Agent Orbulátoru

0

 

ANOTACE:
Nová tajemství a zdánlivě neřešitelné šifry zavedou Williama Wentona nejen zpět do Institutu posthumáního výzkumu, ale i do mořských hlubin až na samé dno Mariánského příkopu!

Když se hodiny na londýnském Big Benu náhle zastaví, William tuší, že se děje něco mimořádného. A opravdu, objeví se záhadná postava, která si říká agent orbulátoru, a strhne Williama a jeho nejlepší kamarádku Iscii do víru nových dobrodružství. Co agent orbulátoru od Williama chce? A vůbec, co je to vlastně ten orbulátor?

Stránky třetího dílu mezinárodně úspěšné série o Williamu Wentonovi plní záhadná tajemství i zapeklité šifry. Návrat do Williamova vesmíru představuje jiskřivou přehlídku rafinovaných zápletek a zvratů i přemoudřelých robotů. A vypráví i o statečnosti – všech tvarů a velikostí

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Nakladatelství Kniha Zlín sice nepatří mezi tradiční vydavatele dětské literatury, přesto v jejich portfoliu najdeme pár vlaštovek pro mladší čtenáře. Po pátém dílu Doktora Proktora opěvovaného Joa Nesboho, či nádhérně ilustrované Cestě časem, přichází na řadu i pokračování povedené série Bobbieho Peerse. V ní se opět ponoříme do fantastického příběhu plného šifer a hlavolamů. William Wenton je zpět a spolu s ním i Agent Orbulátoru!

Bobbie Peers, norský  režisér, scénárista, ilustrátor a spisovatel, vytvořil ve své knižní prvotině opravdu originální a napínavý příběh, který rozhodně dokázal zaujmout. Některé čtenáře možná uhodila do očí lehká inspirace Harry Potterem, kdy i William nastoupil na neobvyklou školu a parťačkou mu byla druhá “Hermiona”. Vcelku záhy se však veškeré podobnosti rozplynou, jako pára nad hrncem a Will Wenton již v závěru prvního dílu kráčel zcela svou cestou.

O tom nás ostatně na jaře dnes již loňského roku utvrdil i druhý díl, na který Peers plynule navazuje Agentem Orbulátoru. Will již dávno není obyčejným hochem. Řízením osudu, či shodou náhod se stal nejlepším kryptologem na celém světě, kdy se mu podařilo vyřešit nejsložitější šifru světa – Nemožnost. Avšak od té chvíle je William a celá jeho rodina vtažena do turbulentního víru událostí, ve kterých šlo našemu hrdinovi doslova o život. A nejinak tomu bude i v posledním přírůstku do série…

Po posledních událostech je s Willa doslova legenda, ovšem ani tentokrát se mu nedostane oddechu. Institut probíhá mnoha změnami a nedá se říct, že vždy k dobrému, když se navíc zastaví hodiny na londýnském Big Benu je jasné, že se začíná dít něco mimořádného. A opravdu, objeví se záhadná postava, která si říká agent orbulátoru, a strhne Williama a jeho nejlepší kamarádku Iscii do víru nových dobrodružství…

Peers tak i na potřetí ukazuje, že na fantastický příběh nepotřebujeme nutně draky, fantastické světy a magii, ale zcela si vystačíme s tím co známe. I když v tomto případě v nutně upravené podobě, ostatně kdo z vás má doma infobota, dohadobota, či odpadobota. Ale kdo ví, třeba se dočkáme za pár let. Autor tak i tentokrát využívá moderních technologií a logických hádanek. Podobný systém využívá například domácí dvojice autorů Jiří Procházka a Klára Smolíková ve své sérii Tajná dvojka A + B, a stejně jako jim, i Peersovi toto zaměření náramně sedí. Oproti klasickému YA a fantasy se jedná i o příjemné oživení, které má rozhodně šanci malé čtenáře zaujmout.

Vzhledem k délce knihy 208 stran samozřejmě nemůžeme očekávat nikterak složitý příběh. I tak se autorovi opět podařilo stránky napěchovat napětím, zvraty a akčními scénami. Když k tomu připočteme atraktivní prostředí a sympatické postavy, je více než jasné, že tato série si své nadšené čtenáře udrží. Tomu ostatně dopomáhají i bohaté ilustrace, které pokračují v nejlepší tradici z předchozích dvou knih. Ty nás doprovázejí během celého příběhu a pomáhají dotvářet “správnou” atmosféru.

Na první pohled sice nemůžeme očekávat rozmáchlý příběh ve stylu Harryho Pottera, avšak s přibývajícími knihami, je krásně vidět, že se Bobbie Peersovi vcelku dobře daří budovat zajímavý příběh i na relativně malém hřišti. O tom nás ostatně přesvědčil již dvakrát, s tím rozdílem, že si pro nás i na potřetí přichystal vcelku atraktivní kulisy. Ostatně jak často se můžete vydat na dno Mariánského příkopu?


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..