Stjepan Šejić – Sunstone 3

0

Talentovaný Stjepan Šejić nám již dvakrát ukázal, že erotika se dá dělat i vcelku nápaditým a zábavným způsobem. V nádherně malovaném Sunstone nám představil zajímavou vztahovku říznutou pořádnou porcí BDSM/LGBT čuňačinek. Všechno ale jednou končí a tak nastal čas napsat poslední kapitolu příběhu dominy Ally a její subinky Lisy…

Šejić se v tomto díle pustil do ožehavějšího tématu “sado-maso”, avšak už v předchozích dílech jsme se mohli přesvědčit, že se tohohle erotického kousku rozhodně nemusíme bát. Ano, prim zdánlivě hrají krásná ženská těla, jako například u legendy erotického komiksu Mila Manary, avšak na rozdíl od něj přidává tento talentovaný Chorvat i smysluplný a vcelku zajímavý příběh. Ten má navíc dost velkou šanci zaujmout i vaše drahé polovičky, které v Sunstone možná najdou mnohem víc než tradiční čtenáři eroticky zaměřených kousků.

Ostatně, Sunstone je především vztahovka a tak erotično je zde spíše zajímavým doplňkem, který dodává celému komiksu pořádný šmrnc. A nutno říct, že v obou těchto polohách si Šejić vede více než dobře. Na jedné straně se tak budete kochat zajímavými erotickými scénami a na straně druhé budete se zatajeným dechem očekávat další vývoj vztahu mezi našimi hrdinkami. Ostatně, předchozí kniha nám ve svém závěru přinesla vcelku zajímavý zvrat, který posunul děj zase novým směrem.

Ally a Lisa si tak dávají pauzu a musí se vypořádat s nově nastalou situací. Stále je k sobě táhne něco hlubšího, zároveň však mezi ně vstupuje lidská ješitnost a neschopnost naplno vyjádřit své city. Podaří se nakonec tuto pohádkovou romanci dovést ke šťastnému konci, nebo si pro nás autor připraví zase nějaké to překvapení?

Na tomto místě si dovolím menší spoiler, přílišné překvapení se nekoná a Sejić posouvá příběh vcelku očekávaným směrem. Na druhou stranu, alespoň já osobně z toho rozhodně nejsem zklamaný. Občas je totiž mnohem důležitější cesta, než samotný cíl. A mohu vám s klidným srdcem slíbit, že těží Sunstone vás rozhodně nezklame. Sejićovi se tak povedlo dovést příběh do více než důstojného konce.

Tato série navíc krásnou ukázkou toho, že erotický komiks se dá dělat i trochu jiným způsobem. Stačí jen chtít, mít originální nápad a nebát se jej uvést k životu. Se vší úctou k mistrům žánru, Sejić naprostou většinu z nich se svým Sunstone převyšuje minimálně o třídu. Díky propojení příběhu a erotična  tak na vás z každé strany nedýchají náznaky prvoplánovosti, jak to u erotických komiksů bývá běžné. V případě Sunstone má vše své opodstatnění a pevně dané místo. I když abychom Sejićovi nekřivdili i on se v průběhu série nechal nejednou strhnout.

V těchto případech však naplno vynikne i jeho kreslířský talent. Jeho nádherná a stylová kresba je ostatně jedním z lákadel celé série a třetí kniha v tomto ohledu rozhodně není výjimkou. Tento talentovaný Chorvat tak opět popouští uzdu své fantazii a servíruje nám pár zajímavých odvážnějších scén. Byť je pravda, že nahoty a peprnějších okamžiků přeci jen od první knihy maličko ubylo. Na druhou stranu je to vcelku pochopitelné, vzhledem k vývoji celého příběhu. Rozhodně se však nemusíte bát na korzety, bičíky i svazovací lana zde dojde.

Stjepan Šejić zvládl vše dotáhnout do zdárného konce a po lehce oddechovém druhém dílu nám přináší více než důstojné zakončení celé série. Ta se díky této třetí knize může směle měřit s nejlepšími kousky v tomto specifickém žánru a na rozdíl od celé řady z nich přináší i něco navíc. Pokud tedy toužíte po kvalitní vztahovce s trochou čuňačinek v upnutém latexu, lepší volbu než Sunstone pravděpodobně nenajdete. Nezbývá tedy než poděkovat CRWI za to, že nám tento kousek přinesla a v koutku duše doufat, že se časem dostane i na spin-offy, které již Stjepan Šejić vypustil do světa. I kdyby tomu tak však nebylo, nemusíte zoufat, příběh dominy Ally a její neposlušné subinky Lisy je konečně kompletní a vy si tak můžete užít Sunstone v celé své kráse.SUNSTONE
SCÉNÁŘ: STJEPAN ŠEJIC
KRESBA: STJEPAN ŠEJIC
PŘELOŽIL: CHANGER THE ELDER
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 264
ORIG. NÁZEV: Sunstone #5
ISBN: 978-80-7449-847-3

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..