Steve Robinson – Stopy v krvi

0

ANOTACE:
Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí.
Současnost. Jefferson Tayte je muž bez minulosti. Nemá policejní odznak ani licenci soukromého detektiva. Je to špičkový genealog, který se zarputilostí sobě vlastní pátrá v rodových liniích.
Právě on je pověřen, aby zjistil, co se s Fairbornovými před dvěma sty lety stalo. Tayte netuší, že bude kráčet po půdě nasáklé krví a že případ, kterého se ujal, může být jeho poslední…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Nakladatelství Mystery press se letos rozhodlo pořádně šlápnout do pedálů. Po pár loňských nesmělých vlaštovkách se jejich aktuální ediční plán utěšeně rozrůstá a pro čtenáře chystají řadu zajímavých titulů. Tím nejnovějším je genealogický thriller Stopy v krvi britského spisovatele Steva Robinsona.

robinson-stopy-v-krvi-obalka-front-malyS tímto jménem jsme zatím neměli možnost se na našem trhu setkat. Na druhou stranu se nejedná o nic divného, jelikož se nakladatelství Mystery press snaží svým fanouškům přinášet nové neotřelé autory, kteří mají šanci zaujmout. Steve Robinson mezi ně bezpochyby patří, protože se do svých knih rozhodl zakomponovat obor, se kterým se v knihách rozhodně moc nesetkáváme.

STEVE ROBINSON – Narodil se v Kentu a nyní žije nedaleko Londýna. Jeho vášeň pro genealogii a psaní ho provází už od mládí, kdy se vydal po stopách dědečka z matčiny strany, o němž nic netušil.
Zjistil, že to byl Američan sloužící během druhé světové války v Anglii. Několik let po válce se vrátil zpět do USA a zanechal za sebou rodinu, s níž se už nikdy více nekontaktoval.
Robinson ho vysledoval do Los Angeles, kde odhalil, že se jeho dědeček narodil v Arkansasu a postupně odkryl historii doposud neznámé větve vlastní rodiny.
Inspirován těmito skutečnostmi, napsal thriller Stopy v krvi – první svazek ze zatím pětidílné série o genealogovi Jeffersonu Tayteovi.

robinson-stopy-v-krvi-autor-fotoSnad každý z nás někdy zatoužil nahlédnout do minulosti a vydat se po stopách svých předků. Mnohdy je to však práce natolik úmorná a frustrující, že to záhy vzdáme. Právě pro tyto případy jsou zde lidé jako Jefferson Tayte, jenž se genealogií živí a pátrání v minulosti je jejich práce. JT se navíc u svého posledního klienta velmi záhy přesvědčí o tom, že genealogie rozhodně není jen o pátrání v archivech…

Nezbývá tedy než se postavit vlastnímu strachu z létání a vydat se do Anglie. Právě tam totiž zakotvil klientův předek, kterého však obestírá neproniknutelná rouška tajemství. Tato zakázka tak už není jenom o penězích, ale o osobní cti, protože Jeffersonovi se ještě nestalo, že by se nemohl někdy dopátrat pravdy. Co na něj však v poklidném Cornwallu čeká, si nedokáže představit ani v nejdivočejších snech.

Genealogie (řec. génos, lat. genus = rod) je pomocná věda historická, která zkoumá vztahy mezi lidskými jedinci, vyplývající z jejich společného rodového původu. Genealogie se zabývá buď studiem jednotlivých osobností, nebo sledováním proměn jednotlivých druhů vztahů. Soukromý zájem v této oblasti bývá označován starším názvem jako rodopis. – wikipedia

In_The_BloodGenealogie je vskutku svébytná disciplína, které se moc pozornosti nedostává. O to více udivující je fakt, že se jí Steve Robinson rozhodl použít ve své knize. Na druhou stranu v dnešní době není jednoduché se odlišit a každá snaha se počítá. Navíc sám autor má s genealogií své zkušenosti, když sám pátral po historii své rodiny. Nabyté zkušenosti se pak rozhodl využít ve své prozatím pětidílné sérii o genealogovi Jeffersonu Taytovi.

Samotná kniha toho nabízí čtenářům relativně hodně. Od pozvolného úvodu, kdy se spolu s hlavním hrdinou kocháme krásami anglického venkova se pomalu posouváme do trochu napínavějších a akčnějších rovin. Především od chvíle, kdy se na scéně objeví první zavražděný, dostává celý příběh patřičný spád, který graduje finálem, za něž by se nemuseli stydět ani ostřílenější autoři akčních thrillerů. Díky tomuto zajímavému mixu má čtenářům kniha rozhodně co nabídnout a je jen a jen na vás, který z použitých detailů bude pro vás největším lákadlem.

Stopy v krvi jsou bezpochyby nadějným a hlavně originálním začátkem nové série, která má slušnou šanci u čtenářů zabodovat. Nabízí zajímavou zápletku, dobře vystavěný příběh a hrdinu, s jehož povoláním se v knihách moc šancí setkat nemáme. Po dočtení této knihy možná někteří z vás zatouží poodhalit minulost vlastní rodiny. Jen věřte, že pravda nemusí být vždy nejrůžovější, ostatně Stopy v krvi jsou toho jasným důkazem.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..