Skottie Young – Rocket: Chlupatý a nebezpečný

0

 

ANOTACE:

Rocket je možná hrdinou, zachráncem vesmíru, ochráncem nevinných a objektem vášní všech žen v okolí, ale není mu to nic platné, když je obviněný z vraždy a vržený do vězení! Nezbývá mu, než se odtamtud dostat a – s policií a lovci lidí za zády – se, spolu se svým parťákem Grootem, pustit do hledání skutečného viníka. Dokáže ho najít dřív, než z něj bude mývalí čapka?

Rocket je poslední svého druhu. Je to hrdina všech utiskovaných, bojovník za dobro, odvážný zastánce všech ctností… a bouchaček. Ale jeho dobrodružný život možná právě narazil do betonu. Byl obviněn z vraždy. A policie není jediná, kdo se mu drží na chvostu! (Chápete? Chvostu!) Někde venku řádí další mýval Rocket… a pro dva takové není náš vesmír dost velký. Zvláště když je tajemný zabiják vždycky o krok před Rocketem. Náš hrdina a jeho přítel Groot musí odhalit pravdu. Což nebude žádná legrace, když mají na krku Macho Gomeze a armády ex-terminátorů. Přežije Rocket a očistí své jméno?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Strážci galaxie bezpochyby patří k těm komiksovým sériím, jejichž hlavní úlohou je čtenáře, popřípadě diváky, pobavit. O tom jsme se ostatně mohli již přesvědčit. Je tedy vcelku nasnadě, že přišla řada i na samostatnou sérii v hlavní roli s prostořekým a zběsilým mývalem Rocketem, kterému bude nemalou měrou přizvukovat i jeho parťák do nepohody Groot. A věřte, že o zábavu tady rozhodně nebude nouze…

Už v původních Strážcích galaxie Rocket ukázal, že není radno si s ním zahrávat a o jeho vlastní sérii to platí dvojnásob. Do rukou se nám tak dostává úvodní album nové komiksové série Skottieho Younga Rocket Racoon. Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný v sobě sdružuje šest úvodních sešitů série a dává tušit, že tenhle kousek bude pořádná jízda. Svým způsobem je to úžasné ujeté a skrz na skrz prošpikované akcí. Pokud tedy toužíte po lehké oddechovce, která vás výborně pobaví, je Rocket ideálním adeptem právě pro vás.

Je jasné, že po příběhové stránce nemůžeme čekat přílišné orgie, přesto Young rozhodně dokáže zaujmout. Rocket si zkrátka nebere servítky, jenže nejdřív se musí dostat z basy, kam ho dostalo obvinění z vraždy. Aby toho nebylo málo, na Rocketa se sesype i celá flotila zhrzených bývalek a další asi miliarda problémů, které se bude muset postavit. Naštěstí při něm stojí jeho nerozlučný parťák Groot a společně vždycky všechno zvládnou.

Spojení Rocketa s Grootem zkrátka v tomto komiksu funguje famózně, a i když je sympatický “pařez” až ten druhý vzadu, bez něj by to nebylo ono. Youngovi se podařilo vše skvěle vyvážit do sice nenáročného, ale proklatě zábavného mixu hlášek, akce a zábavy. Skottie Young se navíc ukázal jako velmi zdatný a hlavně originální scénárista především v pátém “grootovském” sešitu, který sice do celkového konceptu až tolik nezapadá, na druhé straně je patrně tím nejoriginálnějším a nejzajímavějším z celého alba.

Grafickou stránku Rocketa obstaral, stejně jako scénář, Skottie Young. Tomu pak v šestém sešitu přišel na pomoc Jake Parker. Youngova kresba je skutečně líbivá a perfektně zapadá do dnešního mainstreamu, se kterým se běžně setkáváme. Na jednu stranu je možná až moc barevná a má tendence sklouzávat k přehánění. Na druhou stranu, tohle je Rocket Racoon a k němu přesně takový styl perfektně sedí a dotváří celkové kouzlo této zběsilé akční jízdy.

V úvodní díle komiksové série o “chlupáči Rocketovi” rozhodně nehledejte žádné hlubokomyslné myšlenky, či poselství. O to se však ani autor Skottie Young nesnažil, tahle komiksová série má jen jeden jediný účel a tím je skvěle pobavit své čtenáře. A to se jí daří do posledního puntíku. Vedle legendárního Loba, či oblíbeného Deadpoola tak dostáváme další skvělou jednohubku protkanou hláškami a akcí, ve které není o zábavu nouze.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.