Russell Blake – Jet: Zrada

0

ANOTACE:
Krásná Jet je zpátky ve hře a vyráží na životní misi. Aby našla a dostala zpět svou malou dceru, musí definitivně vstát z mrtvých a vrátit se ke kariéře tajné agentky. Odvést Hannah z domu jejích pěstounů je přitom ten nejjednodušší krok…
Nyní ji čeká cesta z Nebrasky do vykřičených čtvrtí Bangkoku a dál, až do nebezpečných džunglí Laosu a Myanmaru ovládaných drogovými gangy – cesta plná krve, násilí, smrti a zrady. Ale pokoušet se zradit Jet se rozhodně nevyplácí.
Fanoušci Kill Billa, Bourneovy trilogie a seriálu 24 hodin si v této zběsilé akční jízdě rozhodně přijdou na své.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Není to tak dlouho, co nakladatelství Mystery press představilo českým čtenářům amerického autora Russella Blakea prostřednictvím jeho akčního thrilleru Jet: Procitnutí. Ten si u kritiků i široké veřejnosti nevedl vůbec špatně a tak není divu, že krátce po prvním dílu vydává toto nakladatelství i pokračování. Tentokrát s podtitulem Zrada.

blake-jet-zrada-obalka-front-malaOpět tak na čtenáře čeká setkání s bývalou agentkou izraelského Mossadu Jet, která je opět vržena do víru událostí, nad kterými je velmi těžké udržet kontrolu. Kniha navíc plynule navazuje na předchozí díl a i když má každá svůj relativně uzavřený příběh, rozhodně nedoporučuji číst je na přeskáčku. Byli byste tak ochuzeni o řadu důležitých detailů, které dotvářejí celkový dojem z této série. Pokud však již máte Procitnutí za sebou, vůbec nic vám nebrání opět si užít skvělou adrenalinovou jízdu, kterou si pro vás autor přichystal.

Po událostech v předchozí knize, zůstává Jet opět na vše sama. Navíc zjistila, že její holčička, která údajně zemřela při porodu, je někde tam venku živá a zdravá. Celá Jetina mysl se tak zaměřuje pouze na jeden cíl… Najít svou malou holčičku, získat ji zpět a začít někde daleko znovu, coby oddaná matka, která zasvětí celý svůj život svému dítěti.

Je však už vcelku normální, že když se má něco pokazit, tak se to po… a pořádně. A nejinak je tomu i v tomto případě. Únosem své dcerky z domu jejích pěstounů totiž vše teprve začíná… Na Jet tak čeká nebezpečná cesta do vykřičených čtvrtí Bangkoku a dál, až do džunglí ovládaných drogovými kartely. A že se nebude jednat o žádný dovolenkový výlet, je jasné již od samého začátku…

91uNsqtkkGL._UX250_Již v předchozím díle Blake ukázal, že hlavní předností jeho knihy je adrenalinový příběh, který pádí neúprosným tempem kupředu. Díky tomu se z Jet: Procitnutí stala vskutku příjemná oddechovka, která si na nic nehraje, ale nabízí zajímavý příběh v atraktivním prostředí tajných služeb. V tomto ohledu není ani druhý díl jiný. Ostatně na co měnit něco, co skvěle funguje. Blake tak pokračuje ve vyjetých kolejích a předkládá i ve Zradě čtenářům úžasně čtivý příběh plný adrenalinu, krve, násilí a smrti.

Vedle samotné zakázky, se kterou se musí Jet vypořádat a která tvoří základní osu knihy, autor neopomněl ani soukromí hlavní hrdinky. Ta spojuje obě knihy dohromady a je ústředním motivem celé série. I díky tomu nenalezneme mezi jednotlivými knihami příliš odlišností. Kromě hlavních padouchů a zápletky se tak obě knihy podobají, jako vejce vejci. Ani zde nemůžeme čekat příliš dějových zvratů, či vedlejších dějových linií. Jet je zkrátka striktně lineární a možná je to tak i dobře, protože s každou další odbočkou, či rozptýlením, by mohla ztratit na úžasné čtivosti, kterou se tato série vyznačuje.

16069348Jednou z mála odlišností, které zde nalezneme, je fakt, že tentokrát spolu s hlavními hrdiny nebudeme cestovat po celém světě. Ve Zradě si musíme vystačíme s krátkým výletem do Spojených států, abychom se posléze přenesli na horkou půdu v oblasti Zlatého trojúhelníku. Nutno však říct, že právě tato rozmanitá oblast vydá za tucet jiných zemí a čtenáři se tak nemusí cítit vůbec ochuzeni.

Russellu Blakeovi se navíc podařilo přenést na stránky své knihy vskutku znepokojivý obraz jihovýchodní Asie a především Thajských nevěstinců. Je sice pravda, že sám Blake v dovětku přiznává, že řadu věcí zveličil, ovšem i kdyby byla pravda jen polovina z toho co zde napsal, zůstává nám pořád obrovský prostor pro naši fantazii. A tak možná i díky tomuto románu, někteří pochopí, proč je Thajsko oblíbenou destinací sexuálních turistů. Protože věřte, že zde slovo nemožné prakticky neexistuje.

Světového míru, lásky a pravdy, která vítězí nad zlem a nenávistí se ani tentokrát úplně nedočkáme, oproti tomu vám však Russell Blake nabídne příběh, který vás nenechá vydechnout až do poslední strany. V tomto ohledu tak Jet: Zrada úspěšně pokračuje ve šlépějích své předchůdkyně, která má rozhodně co nabídnout a troufám si říct, že i přes tvrdou konkurenci, by byla věčná škoda tuto akční thrillerovou sérii minout.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..