Mo Hayder – Kůže

0

ANOTACE:

Na odlehlém místě za městem byla nalezena mrtvola ženy v pokročilém stadiu rozkladu. Policie došla k závěru, že šlo o sebevraždu, a soudní patoložka tuto domněnku potvrdila. Jeden člověk však stále pochybuje: detektiv Jack Caffery. A pochybnosti se přemění v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová vyloví ze zatopeného lomu torzo psa. Ten pes patřil mrtvé ženě. A před smrtí ho kdosi stáhl z kůže.
Caffery ví, že něco takového by před smrtí žádný sebevrah neudělal. A protože chce kolegům dokázat, že se mýlili, začne postupně pronikat do tajů předčasně ukončeného života Lucy Mahoneyové. A zatímco nalézá temná zákoutí, o nichž neměli tušení ani Lucyini blízcí, začíná se ho zmocňovat podivný neklid. Jako by ho někdo sledoval…
A pak je nalezena další žena, jejíž mrtvola jako by byla kopií té předchozí. Události nabírají rychlý spád. Caffery se ocitá v jejich víru a znovu se přesvědčuje, že každý člověk v sobě skrývá cosi temného: zavražděná žena, majitel starožitnictví, on sám… a také jeho blízká kolegyně.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:

knihaebooky

 

 


Bestsellerová spisovatelka Mo Hayer bezpochyby patří mezi ty autory, kteří dokáží své čtenáře naprosto znechutit a šokovat. Přesto nebo možná právě proto, se její knihy těší u veřejnosti mimořádné oblibě. Nyní tato královna morbidních thrillerů přichází s další knihou, která v českém překladu konečně doplňuje celou řadu s detektivem Jackem Cafferym. Obrňte tedy své žaludky a nahlédněte do tajů, které ukrývá Kůže.

ImgWPřestože se Mo Hayder na spisovatelskou dráhu vrhla až když jí táhlo na čtyřicet, o to působivější její vstup na toto pole byl. Již její prvotina Ptáčník vyvolala opravdu vášnivé reakce. Ostatně i dnes působí tato autorka tak trochu jako zjevení. V morbidnosti a popisu násilných scén se jí může rovnat opravdu jen málokdo. Vše ovšem zvládá popsat s lehkostí sobě vlastní a právě to čtenáři na jejích knihách tolik milují.

Její nejnovější kousek, jenž již tradičně vychází v nakladatelství Domino, nese název Kůže. Tuto knihu bezpochyby očekával celý zástup fanoušků, jelikož právě tato kniha v celé sérii chyběla. V chronologickém řazení jí patří čtvrté místo, tedy před Panenkou, jež vyšla loni a Unesenou, která vyšla o rok dříve. Nahlédněme tedy společně s hlavními hrdiny do událostí, které budou utvářet jejich osudy v dalších knihách.

Již od samého začátku je jasné, že na bristolské vyšetřovatele nečeká právě nejpříjemnější období. Sotva totiž uzavřeli jeden případ, už se na ně hrnou další. Na odlehlém místě za městem je objevena mrtvá žena. Nic nenasvědčuje tomu, že by za její smrt mohl někdo cizí. A tak by mohl být případ uzavřen jako sebevražda. Avšak Jack Caffery je na vážkách. Něco se mu na mrtvé ženě nezdá. Jeho pochybnosti se záhy změní v jistotu, když policejní potápěčka Blecha Marleyová nalezne v nedalekém zatopeném lomu torzo psa. Pes bezpochyby patřil mrtvé a před smrtí ho kdosi stáhl z kůže….

Kromě tohoto brutálního případu však v knize sledujeme další důležitou dějovou linii. Ta se zaměřuje především na Blechu Marleyovou a její rodinu, jež se musí postavit čelem zkoušce, která by dokázala navždy změnit její život. Obstojí však policejní potápěčka i v nejtěžší situaci, ve které se doposud ocitla, nebo svá tajemství pohřbí hluboko pod zem?

SkinTi čtenáři, kteří se již s touto autorkou setkali, budou moc dobře vědět, co na ně čeká. Mo Hayder se drží v zajetých kolejích, a tak její fanoušky jistě nějaká ta všudypřítomná nechutnost, či morbidita nijak nezaskočí. Přesto se snaží přicházet stále s něčím novým, a tak si každá další její kniha u vás vyslouží minimálně pozvednuté obočí. A v Kůži tomu rozhodně nebude jinak, stačí si před očima promítnout některou scénu z knihy a výsledek je stoprocentně zaručen.

Stejně jako předchozí díly této série i nejnovější kniha v sobě skrývá samostatný případ. Díky tomu je možné, číst knihy na přeskáčku. Pokud si však chcete vychutnat celou sérii do nejmenších detailů, určitě je lepší začít od prvního dílu. Protože jak je u takovýchto sérií vcelku běžné i zde se příběhem line vedlejší dějová linie, ve které postupně odkrýváme detaily z života hlavních hrdinů. Tyto střípky však zapadnou přesně na své místo jedině, když začnete od prvního dílu.

Přestože samotný děj této knihy není nikterak složitý, rozhodně nepatří ani mezi vyloženě přímočaré. Opět tak máme možnost sledovat příběh hned z několika pohledů. Díky tomu autorka udržuje čtenáře neustále na vážkách a v očekávání, jak se vše vyvine. Protože u Mo Hayder si čtenáři rozhodně nemohou být jistí vůbec ničím a ani u této knihy tomu není jinak.

Kůže je rozhodně výborným doplněním celé série a autorka i zde opět dokázala, že po právu patří mezi to nejlepší co v tomto žánru můžeme najít. Navíc stále zůstává svá a nesnaží se za každou cenu svézt na vlnách modních trendů. Díky tomu se čtenáři mohou těšit na další knihu plnou zvráceností a morbidity , tedy přesně to co fanoušci Mo Hayder od jejích knih očekávají.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..