Martin D. Antonín – Pekelná šleha

0

Když se dáma vašeho srdce ocitne v nesnázích, uděláte pro její záchranu cokoliv. Riskujete život, sjezdíte světa kraj, spřáhnete se s ďáblem – a když zoufalství dostoupí vrcholu, přeleze přes něj a ještě si pořádně povyskočí, najmete si tým Felixe Jonáše. Je to banda magorů, to jistě – ale kdo jiný vám uvěří a pustí se do hledání dívky  nakažené experimentálním magickým retrovirem? Jistě ji najdou. Možná i zachrání. A když budete mít štěstí, vaše milovaná vám tu záchranu jednou odpustí. Naděje přece umírá poslední… a kdyby něco, Walter ji odborně oživí.

…………………………………………………………….

Na osmé pokračování oblíbené fantasy série Kladivo na čaroděje si fanoušci museli trochu počkat. Naštěstí je čekání u konce a Pekelná šleha míří na pulty knihkupců a natěšení čtenáři se tak konečně mohou pustit do dalšího dobrodružství party kolem Felixe Jonáše. Nutno říct, že čekání se opravdu vyplatilo a osmý díl by si tak rozhodně neměl nikdo nechat utéct.

Pekelna_sleha_FRONTFelixův tým byl tentokrát svěřen do zkušených rukou Martina D. Antonína, jenž sice zatím do této série nepřispěl, jinak se ovšem jedná o ostříleného autora, jehož budou čtenáři znát především díky sérii Daemonica, popřípadě kouskům jako je Zelená, nebo Křivé ostří. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na jeho bohatou povídkovou tvorbu, kterou najdete v řadě antologiích, nebo časopise Pevnost.

Na hlavní hrdiny tentokrát čeká vcelku obehraná písnička. Zachránit dámu v nesnázích, zneškodnit šíleného vědce a jen tak mimochodem zkusit zachránit svět. Jenže to byste nesměli být Felix Jonáš a spol., banda magorů, před kterými si nemůžete být jistí, ani když jste po smrti. A jak už to tak bývá, když se má něco p……., tak se to prostě zkazí, to je fakt a nikdo s tím zkrátka nic nenadělá.

Martin D. Antonín se svého úkolu zhostil opravdu na výbornou a na čtenáře tak čeká další jednohubka, která může směle aspirovat na zatím nejlepší díl série. Celá Pekelná šleha je prakticky od začátku do konce prošpikovaná akcí s takovým počtem zvratů, že fanoušci nemají prakticky žádnou šanci, tušit, co na ně čeká o pár stran dál.

Darion je navíc velmi dobře známý svým “šíleným humorem”, který sice nemusí sednout úplně všem, je však autorovým skvělým poznávacím znamením. Pokud tedy čekáte, že i Pekelná šleha bude prošpikována od začátku do konce třaskavým humorem, budu vás muset trochu zklamat. Darion se tentokrát držel zkrátka, aby jeho díl mezi ostatními moc nevyčníval, naštěstí se to podařilo jen částečně. Takže i tak si užijeme dosyta žánrových hlášek a popkulturních odkazů, které vám na tváři budou permanentně udržovat aspoň malý úsměv.

Bez názvu-1

Dějově se navíc opět posouváme o kousek dál, linie která se line všemi díly, tak dostává další střípky informací, jenž jsou rozhodně zajímavým lákadlem na další pokračování. V Pekelné šleze si navíc užijeme všech postav více méně stejně. Díky tomu se dozvíme i pár zajímavých perliček, včetně několika málo informací o Jonášově působení u VVK, nebo tajemství milostného vztahu Vincenta a Ester von Blaskchkof.

Po dočtení tak nezbývá, než netrpělivě očekávat pokračování a doufat, že se Martin D. Antonín zhostí některého z dalších dílů. Protože právě on zde ukázal, že občas se vyčkat a vydržet opravdu vyplatí, obzvláště když je výsledek stejně dobrý jako Pekelná šleha.

Kniha vychází v nakladatelství Epocha
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA I EBOOK

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdMartin D. Antonín (* 1978) Spisovatel, organizátor larpů, překladatel. Publikuje od počátku tisíciletí; po povídkových začátcích (například v časopise Pevnost a sbornících Drakobijci a Klášter slasti) debutoval čtenáři skvěle přijatým humorně laděným fantasy románem Křivé ostří, na který navázal novelou Zdvořilostní návštěva. Povídkou Trpasličí čest odstartoval stejnojmenný cyklus, do něhož patří i ztřeštěně vážný román Zelená a osm povídek a novel vydaných ve sbornících Legendy: Draci, Mrtvý v parovodu, Legendy české fantasy 2 (připravuje se) a dalších. Od hrdých trpaslíků, „geniálních“ goblinů a vážných elfů si odskočil k soudobé sérii Daemonica (dosud dva díly, další chystá) a historické fantasy novele Saladinova lampa. Úplnou žánrovou odbočkou je populárně naučná kniha 101 nejkrásnějších domovních znamení Prahy. Jeho nejsilnější zbraní jsou chytlavé příběhy plné akce a dialogů, které se neberou příliš vážně. Svět Kladiva na čaroděje sedl takřka na míru.


 wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..