Marcin Mortka – Tappiho putování po Šumících mořích

0

ANOTACE:
Opravdové přátelství nepřemůže oheň ani led.
Znáš už Tappiho, Chichotka a další obyvatele Šeptajícího lesa? Viking Tappi má svůj les moc rád, ale od posledního dobrodružství v Ledovém zálivu pořád sní o dalekých cestách. S kamarády si proto vyrobí loď a společně se vydají na plavbu po Šumících mořích. Zažijí spoustu neuvěřitelných příhod a poznají nové přátele — velrybu Dumalku, obra Balvánka nebo elfku Světlunku. Ale když se jim do cesty připlete zlý čaroděj Bachorák s obrovitým drakem Kaboňákem, začne to být strašidelné a nebezpečné. Naštěstí má Tappi nejenom velké srdce, ale i hodně přátel, díky nimž z každé šlamastyky vyvázne.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Už je to prakticky půl roku, co u nakladatelství Host vyšel první díl pohádkové série pro děti, o dobrosrdečném vikingovi jménem Tappi. Tappi spolu se svými přáteli prožil v první knize spoustu zajímavých příhod, nyní však nastal čas, aby opustil Šeptající les a vydal se na cestu. A jako správný viking nemohl zamířit nikam jinam, než na širá moře, která slibují další báječná dobrodružství…

1036Ačkoliv má Tappi svůj les a kamarády moc rád, po záchranné výpravě, kterou musel v předchozí knize podniknout, stále sní o dalekých cestách. Naštěstí má skvělé přátele, kteří mu pomohou jeho sen splnit. A tak společně postaví loď, ve které se dobrosrdečný viking může vydat na plavbu po Šumících mořích. Spolu se svým nerozlučným přítelem sobíkem Chichotkem se tak opět vydávají na cestu. Jak je však u Tappiho již zvykem, kromě spousty nových přátel na ně čeká i mnoho nebezpečí.

Rodák z polské Poznani Marcin Mortka již v první knize dokázal, že má pro malé čtenáře skvělý cit a moc dobře ví co jim nabídnout. Ani Tappiho putování po Šumících mořích v tomto ohledu nijak nezaostává. Někteří rodiče možná při čtení namítnou, že se jedná o vcelku prosté a přímočaré čtení. Ovšem upřímnost, která z těchto knih sálá a sympatičtí hrdinové, dokáží vašim ratolestem vykouzlit úsměv na tváři.

Bez názvu-1Když k tomu navíc připočteme i naprosto dokonalé ilustrace, které má stejně jako v předchozí knize na svědomí Marta Kurczewska a právě její originální a kouzelné ilustrace skvěle se samotným příběhem souzní a dodávají mu jedinečné kouzlo, které uchvátí nejednoho čtenáře. Možná si někteří povzdechnou, jaká je to škoda, že ilustrací v knize není víc a to i přesto, že jich rozhodně není málo.

Stejně jako předchozí díl i tato kniha je rozdělena do několika asi dvacetistránkových kapitol, kdy v každé z nich naši hrdinové prožívají nová dobrodružství a poznávají nové přátele. Těšit se tak můžeme nejen na staré známé, jakými jsou Tappi, Chichotek, či havran Kecal, ale samozřejmě i na zcela nové postavy — velrybu Dumalku, obra Balvánka nebo elfku Světlunku. Jednotlivé kapitoly mají opravdu ideální délku pro večerní čtení před spaním. Na druhou stranu si však nejsem jistý, jak moc se při čtení bude chtít malým posluchačům spát.

Kniha totiž nabízí vše na co si vzpomeneme. Od napětí, až po nerozlučné kamarádství za které stojí bojovat. Vše je navíc protkané jemným humorem a veselými příhodami, které pobaví nejen malé čtenáře a posluchače, ale dozajista i jejich rodiče.

tappi

Samozřejmě i zde se nějaká ta chybka najde, ostatně nikdy se nedá zavděčit úplně všem. Již v první knize byl autor možná místy trochu až moc naivní a snažil se čtenáře za každou cenu poučit o morálce, na druhou stranu se ovšem jedná o knihu pro malé čtenáře, které rozhodně nezaškodí občas trochu poučit a popostrčit správným směrem. Jsem si však takřka jistý, že většina z vás těch pár nedostatků autorovi bezpochyby odpustí, jelikož Tappiho dobrodružství jsou opravdu skvělou knihou pro naše malé ratolesti. Navíc, Tappiho prostě musí mít každý rád.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..