Julie Nováková – Hvědoměnci

0
ANOTACE:
Lidské osídlení se zmítá v politických roztržkách vyvolaných válkou mezi Nytthemem a Novou Hanojí, byly objeveny první přímé důkazy existence dávné civilizace schopné vytvářet mezihvězdné tunely a lidstvo se dost možná nachází na pokraji zjištění, jak si podobnou technologii osvojit samo. Celeste Hewittová se pohybuje na tenkém ostří mezi zhroucením a konečným porozuměním teorii, která by mohla odstartovat novou éru lidské historie. Touží po ní víc než po čemkoli jiném, jiní – včetně její vlastní simulace – však její posedlost nesdílejí. Někteří jsou odhodláni naopak udělat vše pro to, aby neuspěla…
Posedlost se stává společným jmenovatelem pro snahy téměř všech, kdo sní o budoucnosti lidstva. Právě o ni se teď hraje a zdá se, že vítěz bere vše. Ovšem Tilde s Lennoxem a Arthurem pouze chtěli přežít a vrátit se domů. Karty jim však byly rozdány a hrát musí také – a kdo říká, že váhavý hráč nemůže vynést rozhodující trumf? Pozadu nemůže zůstat nikdo, ať už je člověk, Přeměněný, anebo chytrý software.
A všichni si kladou tutéž otázku, jejíž odpověď lidstvo touží znát už po staletí: Jaké zázraky čekají na objevení za hranicemi Lidského osídlení?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Zatímco se letošní léto pomalu, ale jistě přehouplo do své druhé poloviny a většina z nás si užívá lenošení u vody, v Brokilonu nezahálí a chrlí na své fanoušky jednu novinku za druhou. I díky tomu se nedočkaví čtenáři dočkali již necelé dva měsíce od uvedení druhého dílu trilogie Blíženci z pera Julie Novákové také závěrečné části. Odhalí však autorka ve třetím dílu všechna tajemství Hvězdoměnců, nebo zůstanou některé otázky nezodpovězeny?

Julie Nováková, potažmo nakladatelství Brokilon, může touto trilogií bezesporu aspirovat na nejrychleji vydanou knižní sérii u nás. Osobně si tedy rozhodně nevybavuji, že by se některému nakladatelství podařilo vydat celý komplet během půl roku. Pro čtenáře to je ovšem jedině dobře, protože málokoho baví čekat na zakončení jeho oblíbeného příběhu klidně několik let. Vraťme se ovšem zpět k Blížencům a nahlédněme do víru událostí, které mohou zásadně ovlivnit lidstvo na dlouhá léta dopředu.

V závěru předchozího dílu jsme hlavní hrdiny příběhu opustili ve chvílích, kdy se na všech frontách schylovalo k zásadním průlomům. Tajemství Calabiho-Yauových tunelů visí na vlásku a je jen otázkou času, kdy Celeste Hewittová nalezne za pomoci dvojice záhadných bytostí odpovědi, které jí pomohou odstartovat novou éru lidské historie.

CELOU RECENZI NAJDEŠ NA WEBU
FANTASYA.CZ


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..