James Robinson – Wonder Woman #7: Útok na Amazonky

0

Nezdolná Amazonka je zpět. A ani na posedmé si rozhodně moc klidu neužije. Tentokrát na ni totiž nečeká nikdo menší než sesazeny hrůzovládce Apokolipsu! Darkseid lační po moci a je na Dianě a jejích přátelích aby se mu postavili. Ale jakou má šanci jedna Amazonka proti celé armádě Apokolipsu?

Znovuzrození hrdinů DC je už v podstatě minulostí a každý z hrdinů se vydal svou vlastní cestou. To samé ostatně platí i o Wonder Woman, kterou si od minulého čísla vzal na starost James Robinson. A nutno říct, že už od prvního svého čísla rozhodně nikterak netroškařil. Na scénu přivedl staré bohy, stejně jako dávno ztraceného bratra Wonder Woman a v neposlední řadě i samotného Darkseida. A jak se zdá hlavní zápletka Robinsonova runu se bude točit právě okolo hrůzovládce Apokolipsu.

Avšak ještě než na něj dojde, užijeme si v úvodu aktuální novinky Nakladatelství CREW zkrácený příběh o původu Silver Swan, jedné z dlouhé řady protivníků nezdolné Amazonky. Tento kousek vydá na tři sešity a popravdě řečeno obsahuje příběh, který fanoušky superhrdinského komiksu nemá v podstatě čím překvapit. Navíc vzhledem k rozsahu příběhu to Robinsonovi sem tam maličko drhne a některé části by si bezpochyby zasloužili trochu více propracovat. Naštěstí se jedná o pouhý předkrm před hlavním chodem, který zde obstarává již zmíněný Darkseid.

Jeho Útok na Amazonky se roztáhl celkem na pět sešitů, čímž se aktuální Wonder Woman řadí rozhodně k macatějším kouskům, které slibují hned osm sešitů originální série Wonder Woman (#38-45). Jak již bylo řečeno, Darkseid lační po moci a ze všech sil touží vyrvat svůj trůn z rukou svářících se sil, které nyní jeho světu vládnou… ale po tom všem, čím si v poslední době prošel, nemá ještě dost sil, aby srazil Apokolips na kolena.

Ta doba se ale blíží a moc, která mu v tom má pomoci se nachází v Dianině domově, na Themysciře, která však byla od Země zcela oddělena. Dostat se na ní je tak prakticky zcela nemožné. Avšak, když Darkseid něco chce, tak to také dostane. Jednou z mála možností jak se na ztracený ostrov dostat, je shromáždění mocných artefaktů, které odemknou brány Themysciry. Pokud by se to Darkseidovi podařilo, prakticky by získal zpět všechnu svou moc a pak by se dal zastavit jen velice těžko. Dokáže se ale jediná Amazonka vypořádat s tímto mocným protivníkem, nebo bude Darkseid a jeho armáda nad její síly?

Robinson zde přichází s příběhem, který má rozhodně šanci zaujmout a pobavit. Bohužel zde přichází stejně jako v případě úvodního příběhu této knihy pár ale. Autor nepřichází prakticky s ničím novým a staví tak na obehraných klišé. Postavy, kromě Wonder Woman, nemají prakticky žádnou hloubku a jsou zde v podstatě jen jako nezbytný doplněk. A to se bohužel týká i samotného Darkseida, ze kterého by měla jít hrůza děs. Zde však přichází na řadu jen lehké pokrčení ramen.

Ne snad, že by aktuální novinka byla vyloženě špatná, to rozhodně ne. Pokud máte rádi vcelku nenáročné akční příběhy, bezpochyby vás pobaví. Na zadek si z ní ale rozhodně nesedne. Přitom samotné téma a nástřel příběhu má více než slušný potenciál, který by mohl zarezonovat celým DC vesmírem. Robinson se však drží podstatně více při zemi a tak evidentně dostáváme do rukou komorní akci, která se omezí jen na sérii s Wonder Woman.

Navíc když se koukneme do budoucna, evidentně tato Darkseidova epizodka nebude mít ani výraznějšího trvání, jelikož Robinsonův run u Wonder Woman končí s další chystanou knihou, kde bychom se tedy měli dočkat i rozuzlení. Jak to nakonec bude si tedy budeme muset ještě chvíli počkat. Jisté však je, že nám Wonder Woman potom, co ji opustil Liam Sharp tak nějak přešlapuje na místě. Naštěstí se nám už do prodeje chystá jednohubka Wonder Woman: Mrtvá země, která s touto sérií naštěstí nemá nic společného a která by měla uspokojit i ty nejnáročnější fanoušky…WONDER WOMAN #7: ÚTOK NA AMAZONKY
SCÉNÁŘ: JAMES ROBINSON
KRESBA: E. LUPACCHINO, R. MCCARTHY, J. MERINO…
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 192
ORIG. NÁZEV: Wonder Woman #07: Amazons Attacked
ISBN: 978-80-7449-958-6

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..