G. Duggan, B. Posehn – Deadpool se žení

0

 

ANOTACE:
A Deadpool ji má v srdci! Den, o němž jste si nikdy netroufli ani snít, konečně nadešel: Deadpool se žení! Ale koho si bere?! Račte dále a buďte u toho, ať se svou tajemnou nevěstou zahučí pod čepec! U příležitosti tohoto magického svazku jsme sehnali naprosto všechny scenáristy, kteří se kdy zúčastnili Deadpoolových pravidelných dobrodružství, a nechali je sepsat nové příběhy!Bude manželský život užvaněnému žoldákovi klapat, i když se pak se svou nevěstou ocitne na líbánkách v Japonsku? Nebo bude Wade trvat na neustávající variaci zvyku „kradení nevěsty“? A v dalším příběhovém flashbacku z minulosti putuje Wade do 50. let, aby zachránil Nicka Furyho před hrozbou… Hitlera, cestujícího v čase! A Madcap si udělá s Deadpoolem (něco jako) týmovku, aby zodpověděl palčivou otázku: „Kam se poděly ty bílé textové rámečky?“ A možná přijde i Thor, Daredevil, Luke Cage a kouzelník!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Deadpool, jedna z nejvtipnějších, nejotravnějších a bezesporu nejujetějších postav Marvelu je zpět. Již páté pokračování povedené série scénáristické dvojice Duggan a Posehn navíc přináší opravdovou pecku. Deadpool se žení! Zamáčkněte tedy slzu a užijte si tu nejujetější svatbu v dějinách komiksu.

Zatímco předcházející čtyři booky obsahovaly ucelený děj, pátá kniha je lehkým úkrokem stranou. Ostatně ani předchozí vývoj událostí nikterak nenaznačoval k čemu Deadpool směřuje. Pokud máte tedy za sebou pouze hlavní sérii, čeká na vás mírné překvapení, i počáteční lehká zmatenost, která vydrží až do poslední strany.

Ti z vás. kteří však mají za sebou i minisérii Drákulova výzva, kterou u nás Crew Deadpoolovu pouť za českými fanoušky začínala, budou hned po pár stranách jako doma. Pokud vás tedy tato jednohubka až doposud míjela, rozhodně doporučím se po ní ohlédnout. Díky ní totiž začne aktuální book dávat přeci jen větší smysl. Přesto se však nedá ubránit pocitu, že si tentokrát autoři vybrali oddechový čas.

Pátý díl je pravděpodobně tou nejroztodivnější variací na téma svatba. A jelikož se vše točí kolem Deadpoola, tak věřte, že se moc nudit nebudete. Opět se tak můžeme těšit na pořádnou dávku popkulturních odkazů (zdravíme Beatles), hlášek a vtípků nejrůznějšího kalibru. Zároveň však nijak zvlášť neposouvá samotný příběh kupředu. Kromě “hlavní dějové linie” točící se kolem aktuální Deadpoolovy svatba a jeho “líbánek” v Tokiu, je kniha doslova prošpikovaná kratšími povídkami, které se snaží ukázat, že aktuální avantýra rozhodně není výjimečná a Deadpool opravdu dokáže “z celého” srdce milovat. Jenže je tu jedno velké ALE.

Jednotlivé povídky sice nabízejí zajímavý pohled na Deadpoolovi “bejvalky”, zároveň všech trpí malým propojením a návazností na sebe. Vzhledem k tomu, kouskují i samotnou hlavní dějovou linii, působí vše značně roztříštěně a vy tak nemáte možnost se výrazněji začíst do děje. Když však pomineme fakt, že po dějové stránce nenabízí tento book nic extra navíc, stále se jedná o příjemnou a hlavně zábavnou jednohubku, která zpříjemní jedno odpoledne. Je však jen na vás jak k tomuto kousku budete přistupovat.

Co však rozhodně stojí za zmínku je “retro sešit”. S těmi to příběhy se sice setkáváme v každé Deadpoolově knize, tentokrát však rozhodně stojí za zmínku.  Deadpool v něm cestuje do minulosti, přesněji do 50. let, aby zachránil Nicka Furyho před hrozbou… Hitlera, cestujícího v čase! Tento sešit se rozhodně povedl a rozhodně patří k tomu nejlepšímu na co v této knize můžete narazit.

Kresba se opět nese v podobném stylu jako ostatní knihy série. Perfektně tak zapadá do celkového pojetí, zkrátka vcelku slušný mainstream. Když už zmiňuji kresbu, opomenout nesmím ani samotnou obálku, která se zapsala dokonce do Guinnesovy knihy rekordů. Ta se skutečně povedla a věřte, že při jejím zkoumání a odhalování jednotlivých marveláckých hrdinů strávíte pěkných pár chvil.

Deadpool se žení sice nepatří k tomu nejlepšímu na co můžeme v této sérii narazit, jako oddechovka však funguje stále dobře. Nezbývá tedy než doufat, že si scénáristé vybrali pouze oddechový čas a v příštím booku přinesou opět něco tak povedeného, jako byl výborný třetí díl. Nezbývá než doufat, jestli tomu tak skutečně bude se dozvíme už v srpnu, kdy by měl vyjít šestý book s podtitulem Prvotní hřích.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..