František Kotleta – Příliš dlouhá swingers party

0

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

…………………………………………………………….

Poklidné městečko Bruntál v moravskoslezském kraji už asi nikdy nebude takové jako dřív. Od chvíle, kdy odsud začal úřadovat proslulý “bruntálský řezník”, už nějaká doba utekla, jenže Františka Kotletu prostě zahaluje až moc tajemství, a tak není divu, že tyto otazníky přitahují stále nové fanoušky. A po vydání jeho nejnovějšího kousku se to asi jen tak nezmění.

EK11578Už jeho prvotina Hustej nářez byl zásahem do černého. O tom jsme se mimochodem mohli nedávno opět přesvědčit, protože nám Epocha přinesla tento již legendární kousek i v audiopodobě, která rozhodně stojí za zkoušku. Po této malé odbočce se tým kolem Františka Kotlety vrátil ke staré dobré klasice a předkládá natěšeným čtenářům další bestiální kousek od začátku do konce napěchovaný krví, magií a sexem.

Jestli si někdo ze čtenářů pokládal otázku, jak by to vypadalo, kdyby se Kotletu povedlo přemluvit, aby se zapojil do populární urban fantasy série Kladivo na čaroděje, tahle kniha na to dává pádnou odpověď. Vlastně hned pět, protože tentokrát před sebou nemáme samostatný román, jak tomu bylo u autora zvykem, ale sbírku pěti samostatných povídek. I když samostatných není asi to správné slovo….

Advokátní a detektivní kancelář JUDr. Zdeněk Kouda sice vypadá na první pohled úplně obyčejně, jenže zdání může klamat. Zaměřuje se hlavně na paranormální a magické zločiny, na které je policie krátká. Díky tomu, že se vše děje pod záštitou vlády, není problém, sem tam ututlat nějaký ten krvavý masakr. O peníze taky není nouze… takže se zdá, že bývalý vědec Tomáš Kosek, právník Zdeněk Kouda a dvojice drsoňů Hort a Gibson má vlastně ideální práci.

Taky vám připadá těch podobností s Kladivem na čaroděje nějak moc? Kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme nějakého dílu z pera řezníka. Zatím si můžeme dát malou ochutnávku v podobě téhle povídkové sbírky. Jen tak mimochodem, případy, které řeší Felix a jeho tým v Kladivu jsou, oproti tomu co na nás čeká v této knize, procházka růžovou zahradou. Kotleta se s tím zkrátka nemazal a ukazuje, jak by vypadalo Kladivo pro pořádné chlapy.

černá-magieAutor si pro nás připravil pětici samostatných povídek, které lze sice číst samostatně, ovšem dohromady fungují také dokonale. Stačilo by dopracovat lehké předěly a kniha by mohla být plnohodnotným románem. A o co tady vlastně půjde? Zapomeňte na upíry a slovanské božstvo, i když ani tady nebude o magická stvoření a paranormální jevy nouze. Pokud vám navíc přišlo, že se bruntálský řezník vyloženě rochní v krvi a násilí, je to samozřejmě pravda. Jenže tentokrát se k tomu přidává další nezanedbatelná veličina, sex. A věřte, že sexu si tady užijeme opravdu dosytosti.

Při čtení tak nejednoho čtenáře napadne, jestli náhodou nemá v rukou trochu něco jiného než akční fantasy jízdu. Kotleta zkrátka nezapomněl ani na milovníky porna a všemožných úchylek, které zakomponoval do jedinečného mixu krve, akce a drsných hlášek, tak jak to umí jenom on. A přestože se jedná o povídkovou knihu, zachovává si to nejlepší z klasických kotletovek, autor se opět s ničím nemaže a své čtenáře rozhodně nešetří. Komu se to nelíbí, má prostě smůlu, Kotleta už jiný asi nebude.

Příliš dlouhá swingers párty je sice skvělou jednohubkou na dlouhé zimní večery, čtenáře lačnící po tomto typu “literatury”, ale asi moc neukojí, protože jedna kniha je prostě málo. Kotleta je zkrátka jen jeden a nezbývá než doufat, že se fantom české fantastiky uvolí a brzo pustí do éteru nějaký další kousek, u kterého budou čtenáři chrochtat blahem.

Kniha vychází v nakladatelství Epocha
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA I EBOOK

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psd (1)František Kotleta (*1981) Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, již pro neohrožené občanské a politické postoje perzekuovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. O Kotletově otci se nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu.
Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, za což ale mohlo pouhé nedorozumění. Vzhledem k datu jeho narození si policie spletla nevinnou párty s ilegální oslavou narozenin Adolfa Hitlera. Při pokusu o rozehnání večírku zbil Kotleta sedm policistů do bezvědomí a jejich veliteli usekl několik prstů na ruce řeznickým sekáčkem.

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..