Frank Miller – Sin City #5: Rodinný hodnoty

0
Hlavní hrdina Dwight McCarthy se snaží splatit svůj dluh děvčatům ze Staré čtvrti. Jako obvykle nic není takové, jak se zdá na první pohled, a obrana rodinných hodnot bude nakonec stát mnohé ze zúčastněných hodně krve a nejeden život.

…………………………………………………………….

Vítejte zpět v Sin City, v již pátém pokračování této velmi populární noir série. Frank Miller přináší čtenářům další pořádnou 201207101350_sin-city-rodinne-hodnoty-4dávku kvalitního komiksu. Pojďme se opět ponořit do ponuré noir atmosféry, kterou doplňují charismatické postavy, napětí a zábavnost. Znalci této série se navíc opět setkají se starými známými z třetího dílu Dwightem McCarthym a tajemnou japonskou krasavicí Miho.

Rodinný hodnoty u nás vyšly poprvé již v roce 2002, ovšem jak tomu u Millerových komiksů bývá netrvalo dlouho a celý náklad byl vyprodán a fanoušci čekali hodně dlouho na další vydání. Zde přišlo v roce 2010 opět na scénu Comics Centrum, které celé sérii připravilo nový překlad a obléklo ji do slušivého kabátku tak, aby spolu jednotlivé knihy ladily.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, čtenáři se opět setkávají s Dwightem McCarthym a jeho nebezpečnou pomocnicí Miho. Dwight se tentokrát snaží splatit svůj dluh ze Staré čtvrti. A jak je známo s těmahle holkama není moc dobrý si zahrávat a tak se není co divit, že chce mít Dwight čistý stůl. Ovšem jak už to bývá, nic není tak jednoduché, jak to na poprvé vypadá, na dvojici hlavních hrdinů tak opět čeká pořádná akční jízda, ve které se nebude šetřit krví, ani životy.

Pátý díl této noir komiksové série navíc jako jediný ve své domovině nevycházel na pokračování, ale již od počátku byl koncipován jako kniha o 128 stranách. Další menší odlišností od většiny dílů této série je fakt, že se zde nesetkáváme s detektivní zápletkou, na kterou jsme zvyklí z ostatních knih. Rodinný hodnoty jsou od začátku do konce skvělou akční jízdou, u které opravdu nemusíte moc přemýšlet.

201207101350_sin-city-rodinne-hodnoty-3

Asi netřeba chodit kolem horké kaše a zastírat fakt, že Rodinný hodnoty jsou v celé sérii spolu s třetím dílem asi nejslabšími kousky. Přesto si zachovává osobitého ducha a skvělý styl, který přitáhne nejednoho fanouška komiksových příběhů. A i když se nejedná o nejlepší knihu ze série rozhodně by neměla žádnému Millerovu fanouškovi uniknout, protože bez ní není zkrátka série kompletní.

 Kniha vychází v nakladatelství Comics Centrum
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

Frank Miller je dnes asi nejznámějším comicsovým autorem na světě. Na začátku své kariéry pouze psal scénáře ke slavným comicsům jako je DAREDEVIL, SPIDER-MAN nebo X-MEN. V roce 1983 už ale začal pracovat na svém vlastním díle pro nakladatelství DC. Stala se jí futuristická vize budoucnosti – RONIN. Kniha sklidila velký úspěch a Miller na ni navázal comicsy GIVE ME LIBERTY a HARD BOILED.

Roku 1986 oblékl do nového kabátu slavného BATMANA v asi jeho nejlepším příběhu – NÁVRAT TEMNÉHO RYTÍŘE. O tom, že dějiny mohou být i zábavné (samozřejmě i krvavé) dokázal comicsem 300, který vyprávěl o boji hrstky spartských válečníků proti obrovské přesile Peršanů v bitvě u Thermopyl. Nejúspěšnější se, ale stala jeho série SIN CITY. Město plné korupce, násilí, prostituce a zločinu navíc obdařil černobílou kresbou a atmosférou noir filmů. 

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..