Antoine Bello – Průzkumníci

0

Sliv, zvláštní agent KFR, se snaží zjistit, pro koho pracuje a proč. S jistotou ví jen to, že „Konsorcium pro falšování reality“ je tajná mezinárodní organizace, která se snaží ovlivňovat lidské dějiny, a jejíž existencí závažně otřásl jistý den – 11. září 2001. Sledujeme příběh Youssefa, rozpolceného mezi svou vírou a přátelství, Magy, mladé moderní ženy, kterou sňatek uvrhne do rodiny fundamentalistů, Leny, jejíž profesní rivalita se Slivem možná skrývá pocity jiného řádu. Děj se točí kolem zbraní hromadného ničení, které se samotnému autorovi vyjevily jako falzifikace století. Autor zde ventiluje svou frustraci z USA, „které poučují celý svět a samy nejsou schopné uspořádat řádné volby”. Průzkumníci volně navazují na román Falzifikátoři.

…………………………………………………………….

Když na podzim loňského roku vyšla kniha Falzifikátoři, získali všichni konspirátoři v nás skvělý dárek a také trochu toho zamyšlení. V těchto dnech se Slive Dartunghuver vrací v přímém pokračování této skvělé knihy, aby získal odpovědi na otázky, které ho již dlouho dobu tíží a dal nadšeným čtenářům další pořádnou dávku falzifikace a konspiračních teorií.

Kniha Zlín tak tímto kouskem navazuje na první česky vydanou Bellovu knihu Falzifikátoři. Tento francouzský autor žijící v New Yorku, na sebe upozornil především tímto dvojrománem, za který získal několik cen a uznání. Mezi nimi je i například francouzská cena France Culture/Télérama, což může být pro někoho jistým příslibem již před samotným čtením.

CELOU RECENZI NAJDETE

NA FANTASIA.CZ

 

 Kniha vychází v nakladatelství Kniha Zlín
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

Antoine Bello (1970) je francouzský spisovatel žijící v New Yorku. Od roku 1996 vydal sbírku povídek a čtyři romány, za které získal několik literárních ocenění. V roce 2009 mu byla za román Průzkumníci, který je pokračováním Falzifikátorů, udělena cena France Culture/Télérama.

 

 

wordpress hodnoceni

 
Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..