A. Conner & J. Palmiotti – Harley Quinn 3: Červené maso (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
Harley se konečně zbavila všech psychotických šašků a už se nemůže dočkat, až se jí život na Coney Islandu vrátí zpět do svých (ne)normálně ujetých kolejí. Smůla! Nejroztomilejší komiksovou antihrdinku čeká největší bitva jejího života!

Nejprve se pustí do prohnilého starosty New Yorku, jehož ďábelský záměr s místní bezdomoveckou komunitou je skutečně chutný. Nechutně. Ale znepřátelit si Harley Quinn? I tak mocný politik si může ukousnout příliš velké sousto!

A současně se na scénu vrací jedna z Harleyiných dřívějších soupeřek, Harley Sinn. Šílená vražedkyně touží po pomstě a jejím cílem je jeden z Quinniných blízkých. Jestli Harley ztratí lásku, kterou již považovala za ztracenou… kdo se pomstí víc?

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Ačkoliv je Harley Quinn poměrně mladou komiksovou postavu, zažívá především v poslední době nebývalý úspěch. Ostatně jen u nás vychází čtyři série, kde tato hrdinka hraje jednu z hlavních rolí. V tomto ohledu jí tak může konkurovat snad jen Batman. A jak se zdá, BB Art to s touhle psychopatickou manipulátorkou myslí skutečně vážně. K fanouškům totiž právě míří třetí kniha série ze Znovuzrození hrdinů DC, tentokrát s podtitulem Červené maso.
Je sice pravda, že pravověrní “komiksáci” nemohou této hrdince v poslední době, tak nějak přijít na jméno, rozhodně si ji však nedá upřít obrovská obliba v fanoušků, kterou nemalou měrou podpořil i film Sebevražedný oddíl. Když se však vrátíme ke komiksům, jedná se především o šílenou směsici akce, více, či méně vtipného humoru a ujetých hlášek. To vše zabalené do sexy zevnějšku lehce šílené Harleen Quinzel. Zkrátka tak, jak to její fanoušci mají nejradši.

Toho si je velice dobře vědomo i autorské duo Amanda Conner Jimmy Palmiotti, kteří jsou s touto hrdinkou již drahně let. První své kousky nám přinesli již v rámci “runu” New 52, na který plynule navázali i v aktuálním Znovuzrození. Autoři se sice snažili napříč těmito sériemi rozvíjet jakýs takýs příběh, v případě Harley šla však příběhová linie tak nějak vždy maličko stranou.

Její komiksy nebyly nikdy příliš hlubokomyslné a když pomineme “světlejší” (rozumněj vážnější) chvilky v Sebevražedném oddílu, šlo v jejích příbězích vždy o čistokrevnou zábavu. Občas zde však najdeme i náznaky nějakého “hlubšího” příběhu, který se snaží Conner s Palmiottim rozvíjet. A právě o to se snaží i aktuální novinka Červené maso.

Už v předchozích knihách autoři nakousli dějovou linii v níž se prohnilý starosta New Yorku chce na dobro zbavit místní bezdomovecké komunity. Dopomoci mu k tomu má jeho nová pomocnice, která najala opravdu podivnou skupinu, která má tento problém vyřešit jednou pro vždy. To by se však nesměli připlést pod nohy Harley Quinn, které právě zmizel jeden z kamarádů, který je shodou okolností taky bezdomovec. Holt naštvat tuhle nejroztomilejší komiksovou antihrdinku se nevyplácí. Aby toho nebylo málo na scénu se vrací jedna z Harleyiných dřívějších soupeřek, Harley Sinn. Která ze všeho nejvíc touží po pomstě. Třešničkou na dortu je pak bojovnice, která cestuje časem…

Na Coney Islandu tak bude i tentokrát pořádně rušno a na Harley čekají pořádně horké chvilky. Například oproti předchozí knize je hodně sympatické, že se autoři opět posnažili o nějaký smysluplnější příběh, což Harley rozhodně hodně pomáhá. Její komiksy jsou samozřejmě stavěné především na velice specifickém a lehce infantilním až labilním humoru, a velké dávce akce, rozhodně však nezaškodí do všeho zakomponovat i nějaký ten příběh. To se tentokrát rozhodně podařilo a celé knize to bezesporu pomohlo.

Samozřejmě ti, kterým specifický humor autorské dvojice Palmiotti & Conner nesedl již v předchozích knihách, budou trpět i tentokrát. Harley je v tomto ohledu zkrátka svá a záleží jen na vás zda na toto pojetí přistoupíte, či nikoliv. Po celkově slabším dílu Joker miluje Harley, si však tato série přeci jen trochu polepšila a opět tak nabízí nespoutanou zábavu plnou akčních scén a ztřeštěného, lehce infantilního humoru. Zkrátka přesně to, co fanoušci na Harley milují…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..