Znovuzrození hrdinů DC

0

Největší český komiksový projekt v historii je zde a fanouškům superhrdinských komiksů nabízí jedinečnou a ucelenou možnost ochutnat DC Rebirth na vlastní kůži. Nakladatelství Crew tak spojilo síly s BB artem a přináší českým čtenářům obrovský kus edičního plánu jednoho z největších vydavatelů na světě. Přivítejte ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC.

Tento projekt je na české poměry skutečně unikátní. Ostatně vůbec poprvé dostanou čeští komiksoví fanoušci podobně rozsáhlou nabídku titulů, jako čtenáři v USA. Znovuzrození je navíc ideálním startem pro nové čtenáře, kteří se až doposud ostýchali začíst do příběhů jedněch z nejoblíbenějších komiksových postav na světě. Nečekejte však nové převyprávění originů jednotlivých hrdinů, ale spíše návrat k tomu zásadnímu, co dělá slavné postavy tak legendárními.

V celkové orientaci by nám měla pomoci právě vydaná jednohubka, která se již do tohoto projektu řadí. Nazvaná je jak jinak, než Znovuzrození hrdinů DC, které ohlašuje novou éru vyprávění ve světě DC Comics. V této 90stránkové jednohubce dostáváme první nástin příběhu.

Wally West – někdejší Kid Flash a později Flash – je uvězněn mimo prostor a čas. Je ztracen v mezeře mezi dimenzemi, v důsledku Bodu zvratu, který způsobil jeho mentor, Barry Allen. Vznáší se v nicotě a jako jediný vnímá záhadu zahalující celý vesmír. Kdo jim všem ukradl deset let?
Wally se musí vrátit na Zemi a ke svým milovaným, kteří mu vždy sloužili jako bleskosvod, ale ať už se snaží kontaktovat kohokoliv, sklouzává dál a dál, blíž k naprostému nebytí.
Osud vesmíru závisí na Wallym Westovi a jeho Znovuzrození…

Na svědomí jej má bestsellerový autor Geoff Johns (Liga spravedlnosti) a kresby se zhostili čtyři z nejtalentovanějších komiksových kreslířů: Ivan Reis (Aquaman), Gary Frank (Batman: Země jedna), Ethan Van Sciver (Green Lantern: Znovuzrození) a Phil Jimenez (Infinite Crisis). Samotný příběh tohoto útlého komiksu pravděpodobně ostřílené čtenáře nikterak neuchvátí. Jediným výraznějším momentem, který tato jednohubka přináší jsou evidentní odkazy na Watchmeny Alana Moora. Náhoda, nebo má vše hlubší důvod? O tom se budeme muset přesvědčit na vlastní kůži, až se Znovuzrození pořádně rozjede.

Jinak však tento “úvodní” book nepřináší nic extra převratného a navíc je “šíleně” ukecaný a odkazuje na nepřeberné množství starých událostí, které mohou kde koho zmást. Pocity po dočtení tak mohou být rozporuplné. Má být snad toto povedený restart, které usnadní vstup novým čtenářům do světa DC?

Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak ano. Přesto ale největší přínos této jednohubky nenajdeme v příběhu samotném, ale až na samém konci komiksu. Zde najdeme obsáhlou část s vysvětlivkami, které čtenářům leccos osvětlí a dají jim potřebné informace, které se jim budou při čtení “Rebirthu” hodit. Na jakákoliv hodnocení je ještě příliš brzy, ostatně ještě ani nevyšli první díly chystaných sérií, minimálně za zkoušku však Znovuzrození hrdinů DC stojí.

Ostatně vydavatelé nastavili pro čtenáře více než přátelskou cenu, která se jen tak nevidí a konkurovat jí mohou snad jen “trafikové komplety”. Když k tomu připočteme renomovaná jména, která se na Znovuzrození podílí malíř Jim Lee (Sebevražedný oddíl), uctívaný scenárista Tom King (Batman), Greg Rucka a Liam Sharp (Wonder Woman), Dan Abnett (Aquaman) a spousta dalších hvězd, není proč dlouze váhat.

Navíc nedostaneme pouze jednotlivé příběhy, ale celé série téměř všech nejslavnějších hrdinů z DC univerza. Již tradičně u nás vše táhne Batman, který se dočká hned tří sérií. Kromě hlavní řady napsané Tomem Kingem, se s ním setkáme i v řadě Detective Comics a v minisérii All-Star Batman. Kromě Batmana se dostane i na stále populárnější Wonder Woman, Harley Quinn, Sebevražedný oddíl, Ligu spravedlnosti, ale i na lučistníka Arrowa a hlavně Flashe , který má v novém vesmíru obří roli.

Výběr tak bude skutečně pestrý a troufám si tvrdit, že si zde prakticky každý přijde na své. Pokud vás úvodní book tohoto “runu” úplně nepřesvědčil (což pravděpodobně ne), tak nezoufejte a rozhodně Znovuzrození zkuste. Už  od května začíná vycházet první várka a do konce roku se dočkáme hned osmadvaceti komiksů, tj. tří knih od každé série. Byla by tedy věčná škoda nechat si tento vlak ujet a naskakovat do něj až v průběhu. Protože kdo ví, třeba už podobnou příležitost mít nikdy nebudeme a byla by věčná škoda ji promeškat…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..