Paul Finch – Kořist

0

 

ANOTACE:
Na jihu Anglie se událo několik bizarních, nicméně velmi fatálních nehod. Mladý milionář se štěstím vyvázl utonutí, aby po několika týdnech uhořel ve vlastním voze. Na tři zlodějíčky ujíždějící v ukradeném autě zaútočili štíři…
Takovýchto nešťastných náhod se během krátkého času událo snad až příliš mnoho. Podez
řele mnoho. A tak je k případu povolán detektiv Mark Heckenburg.
Policajtský instinkt Heckovi napovídá, že mezi těmito neobvyklými úmrtími musí být nějaké pojítko. Jeho teorii potvrzuje fakt, že počet obětí stále stoupá. Teď už si je Heck jistý: nebyly to náhody, ale promyšlené činy. Někdo rozehrál opravdu morbidní hru.
Kdo má být další kořist? Možná samotný Heck..

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Paul Finch se u nás stihl již více než dobře zabydlet a pro nakladatelství Domino se tak rázem jeho knihy staly sázkou na jistotu. Svérázného hrdinu Marka Heckenburga si oblíbilo nemalé množství fanoušků, kteří netrpělivě vyhlížejí další jeho případy. Nyní se Heck vrací po zápolení s Mrtvým mužem zpět na scénu, aby se postavil další výzvě. Kdo však bude tentokrát Kořist…

Paul Finch již několikrát ukázal, že v rámci svého žánru patří k naprosté špičce. Vděčí za to jednak lehkosti s jakou jsou jeho knihy napsané, ale především pak zajímavým příběhům, naturalisticky ztvárněným násilím, potažmo samotným hrdinou, jenž rozhodně nepatří mezi vzorné policisty. Je tedy vcelku jasné, že očekávání se s každou další knihou zvyšují. Již teď však mohu říct, že Paul Finch nezklame ani napopáté.

Na jihu Anglie se událo několik bizarních, nicméně velmi fatálních nehod. Mladý milionář nejdříve se štěstím unikne utonutí aby následně uhořel ve vlastním autě. Navíc na tři zlodějíčky zaútočili v ukradeném autě štíři. Mohla to být samozřejmě nešťastná náhoda, avšak podobných nehod se během krátkého času událo až příliš mnoho a tak je jasné tyto podivné události nemohli ujít ani zraku policie. Na Hecka tak čeká další zapeklitý případ. Jednalo se o pouhou náhodou, nebo naopak promyšlené činy, za kterými se skrývá opravdu morbidní hra?

Paul Finch již v předchozích knihách dokázal, že si dokáže naprosto úžasným způsobem pohrávat s celkovým napětím a atmosférou. Když jsme k tomu přidali naturalisticky ztvárněné násilí, čekali na nás vcelku zneklidňující kousky, které by  snadno obstáli i proti lehčím hororům. Tentokrát však přichází na řadu menší změna. Násilí i skvělé atmosféry si samozřejmě užijeme i tentokrát, Kořist však oproti předchozím dílům přeci jen působí maličko klidněji. Ostatně i samotné tempo vyprávění tentokrát nenabírá tak zběsilé obrátky, jako u předchozích knih.

Rozhodně se však nemusíte bát, že by snad Finchovi docházel dech, ba právě naopak. Aktuální novinka působí například proti předchozímu dílu ještě propracovanějším dojmem a ukazuje, že tento autor nemusí vsázet na pohopouhé násilí. Nemalým zpestřením jsou právě samotné samotné vraždy, kterým rozhodně nechybí potřebná kreativita, díky které vás rozhodně zaujmou. Paul Finch zkrátka moc dobře ví, jak si své čtenáře získat a i aktuální novinka toho je jasným důkazem.

Pomyslnou třešničkou na dortu je i nezbytná trocha černého humoru, pomocí kterého Heck bojuje proti tíživosti samotných zločinu. Aby v tom navíc nebyl úplně sám dostává tentokrát i parťáka v podobě místní policistky Gail, která z něj ale rozhodně neskáče nadšením. Mark je sice stále tak trochu jako Superman, avšak i díky interakci s ostatními postavami dostává daleko lidštější obrysy, díky kterým si ho ještě více oblíbíte.

I přes veškeré klady a vynášení do nebes, můžeme u Finchovi série najít pár drobností, které se mu dají vytknout a nedaří se mu jich úplně zbavit. “Nezničitelný” hlavní hrdina je jen jedním aspektem, který může náročnější čtenáře trochu trápit. Druhý problém můžeme spatřovat v tom, že autor si zkrátka občas neumí říct dost a nezřídka zbytečně zachází do krajností, díky kterým se stává celý příběh méně uvěřitelný. Pokud však přistoupíte na autorovu hru a hodíte tyto neduhy za hlavu, čeká na vás opět zcela výjimečná kniha, kterou si od začátku až do konce užijete.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..