T. King & J. Williamson – Batman / Flash: Odznak (Rebirth)

0

 

ANOTACE:
DALŠÍ STEŽEJNÍ KAPITOLA ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC!

S naším světem manipuluje neviditelná síla. Jedinou stopou, již po sobě zanechala, je podivný žlutý odznak potřísněný krví. Odkud se vzal? Kdo ho tu nechal? Ten odznak by mohl klidně být tím nejdůležitějším předmětem nejen v našem světě, ale ve všech světech – a právě proto je Reverse-Flash ochoten i zabíjet, jen aby jej získal!

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Možná si ještě pamatujete na útlý paperback, kterým před více než rokem začínal mamutí projekt nakladatelství Crew a BB Art Znovuzrození hrdinů DC. Právě na jeho stránkách se začala rozvíjet událost, která měla být ústředním motivem celého “Rebirthu” Jak se však bude samotný příběh dál vyvíjet, jsme dlouhou dobu nevěděli. Nyní však přichází velký crossover Batmana s Flashem, jenž by nám měl odhalit jaké tajemství ukrývá záhadný ODZNAK.

Asi nemá smysl zbytečně chodit kolem horké kaše. Naprostá většina komiksových fanoušků jistě ví, že  podivný žlutý odznak potřísněný krví, jenž se v úvodním promo komiksu objevil. má co dočinění se světem Strážců Alana Moorea.  A právě na něj navazuje i aktuální novinka, v níž se DC snaží oba světy ještě více propojit a zapojit tak legendární Watchmeny do aktuálního dění.

Je tak nějak už veřejným tajemstvím, že záhadnou entitou, která manipuluje naším světem je Dr. Manhattan, jehož modrou ruku nelze jen tak s něčím zaměnit. Hrdinové DC univerza však s tímto obeznámeni nejsou a tak se Batman společně s Flashem vydávají napříč časem, aby odhalili původ záhadného odznaku a tím se dostali zase o něco blíž k všemocné síle, která svým konáním ohrožuje celý známý vesmír.

Zatímco úvodní promokomiks měl na svědomí Geoff Johns, aktuální crossover je již plně v kompetenci scénáristů Flashe a Batmana. Tj. Toma Kinga A Joshui Williamsona. Ti nám společnými silami předkládají krátký (4 sešity), ale o to intenzivnější příběh, jenž se snaží posunout celou záhadu okolo odznaku o pořádný kus kupředu. A daří se jim to vcelku dobře. Ve výsledku funguje Odznak na výbornou, přesto i u něj můžeme najít pár menších vad na kráse.

Tou první bude pravděpodobně fakt, že Odznak nepřináší žádný uspokojivý závěr. Naopak je spíše úvodem k Hodinám posledního soudu (Doomsday clock), na jejichž vydání si však budeme muset pravděpodobně ještě nějakou tu dobu počkat. Druhou menší nevýhodu můžeme spatřovat v tom, že autoři tak nějak předpokládají naše znalosti. Ne snad, že byste samotný příběh vůbec nepochopili, to určitě ne, ale pouze v případě, že budete mít načtené Moorovi Strážce a Flashpoint si užijete tento příběh na maximum. Bohužel zrovna Flashpoint v češtině zatím nevyšel a i když by měl v dohledné době vyjít v rámci DCKK, budeme si muset zatím některé věci maličko domýšlet.

Všechny tyto zmíněné vady na kráse tak nelze označit ani jako klasické chyby, které by výraznějším způsobem rušily ve čtení. Obzvláště ve chvíli, kdy se vám podaří doplnit vzdělání, potažmo až vyjde dokončení tohoto příběhu, zapadnou všechny drobnosti na své místo a dojem z Odznaku se ještě umocní. Ano, stále se jedná o klasický mainstream, který asi výraznější překvapení nepřinese, na druhou stranu je minimálně zajímavé sledovat, jak autoři pracují s tématem legendárních Watchmenů, jejichž svět se pomalu, ale jistě prolíná s hlavním DC univerzem.

K tomuto komiksu se navíc váže jedna moc pěkná akce, kterou si pro nás nakladatelství Crew přichystalo. Odznak totiž vznikl hned se třemi variantami obálek, z nichž pouze jedna je extra limitovaná a existuje pouze v pěti exemplářích. A tak zatímco Batmana, či Flashe je všude dost, z napůl Batmana a napůl Flashe se stane skutečně sběratelský kousek. Aby to však nebylo tak jednoduché, prakticky nemáte šanci poznat, kterou obálku si pořizujete. Každý komiks má totiž překrytou obálku lentikulárním obrázkem a vše je ještě zataveno v celofánu. Dokud si tedy komiks nekoupíte a nerozbalíte, nemáte prakticky šanci zjistit, zda jste měli štěstí, či nikoliv.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..