Spider-Man / Deadpool #05: Závody ve zbrojení

0

Spider-Man a Deadpool, zaručeně nejukecanější dvojice v celém Marvel univerzu, se vrací zpět na scénu. Tentokrát už to ale Deadpool vážně přehnal a tak jde veškerá sranda stranou. Romantické bratříčkování končí. Dva největší hrdinové všech komiksů si jdou po krku, a to bez rukavic. Závody ve zbrojení mohou začít…

Tato třeskutá série vsázela zatím především na humor a absurdní situace mezi oběma hrdiny. Příběhová stránka tak nějak zatím ustupovala do pozadí. To by se ale s aktuálním pátým dílem mělo maličko změnit. Dost už bylo neustálého střídání scénáristů, nyní ke Spider-manovi a Deadpoolovi přichází Robbie Thompson, jenž s touto uhozenou dvojicí vydrží až do konce jejich série. Díky tomu bychom se mohli těšit i na trochu ucelenější příběh, o čemž se nás autor snaží přesvědčit již v aktuální novince Závody ve zbrojení.

Thompson sice nepatří k největším komiksovým superstar, svou práci však odvádí více než dobře. Jak jinak by mohl spolupracovat na takových titulech jako je Thanos, či Doctor Strange. A právě na Strange se Thompson snaží v aktuální novince maličko navázat. To ukazují nejen interdimenzionální monstra, se kterými se Spidey/pool bude muset v této knize utkat, ale i hlavní kreslíř, který se aktuální knihy série ujal.

Tím není nikdo jiný, než Chris Bachalo s  jehož typickou a lehce zvláštní cartooningovou kresbou jsme se u nás mohli setkat právě u již zmíněného Doctora Strange. Pokud máte tuto sérii již za sebou, bude ve vás aktuální Spider-Man a Deadpool vyvolávat po grafické stránce lehce rozporuplné pocity. Bachalův styl je zkrátka zcela nezaměnitelný a jakmile jej máte svázaný s nějakou sérií, bude se vám na změnu zvykat jen velmi těžce. Toto je však hodně o osobních pocitech, bude tak velmi záležet na tom, jak se vám podaří s tímto pojetím vyrovnat. Jinak se Bachalovi opravdu nedá moc co vytknout.

To by se ostatně dalo říct i o samotném příběhu, který si pro nás Thompson připravil. Bohužel je zde pár ALE, které celkový dojem kazí. To že ubylo hlášek a vynuceného humoru bezesporu někteří čtenáři ocení, stejně tak jeden velký uzavřený příběh, který by měl mít v další knize pokračování. Ostatně když Deadpool začne rozprodávat arzenál S.H.I.E.L.D.u na černém trhu, je více než jasné, že tenhle problém se během jedno, či dvou sešitů nevyřeší. Obzvláště když se k tomu nachomítne Chameleon, který se stačil z malého mizery změnit v jednoho z nejděsivějších superzločinců světa. 

Hlavním problémem této knihy je však v určité chaotičnosti, kdy vlastně pořádně ani nevíte kdo, kde, kdy ani s kým. Připočtete k tomu neustálé odkazování na předchozí, nebo budoucí události z této i jiných sérií a hodně specifickou Bachalovu kresbu a místy vám z toho vyleze opravu hodně divoký kousek, který má autor možná trochu problém ukočírovat do smysluplného závěru. To se nakonec s přihmouřenýma očima podaří, ale na celkové hodnocení je ještě brzo, zda se nakonec budeme moci těšit na “šťastný konec” ukáže až čas, zatím jsou pocity z tohoto kousku lehce rozporuplné.

Na druhou stranu, je z knihy cítit určitý posun kupředu, což Spideypoolovi rozhodně prospěje. Ano, stále se jedná o prostoduchý superhrdinský mainstream, ve kterém jde především o akci a humor. Thompson nám však dává naději, že bychom se nakonec mohli dočkat i nějakého toho smysluplného příběhu. Zda tomu tak skutečně bude ukáže až čas. Na závěr snad už jen malé upozornění – Tato kniha obsahuje skákající psychotické žraloky, monstra, roboty a spoustu vtipů.SPIDER-MAN/DEADPOOL #05: ZÁVODY VE ZBROJENÍ
SCÉNÁŘ: ROBBIE THOMPSON
KRESBA: CHRIS BACHALO, SCOTT HEPBURN, MATT HORAK,
PŘELOŽIL: DAREK ŠMÍD
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 136
ORIG. NÁZEV: Spider-Man / Deadpool #05: Arms Race
ISBN: 978-80-7449-869-5

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..