Skottie Young – Nesnáším Pohádkov #2

0

Zdánlivě nevinný kříženec Deadpoola s Lobem v holčičích šatičkách je zpět. Skottie Young nás ve své ztřeštěné sérii Nesnáším Pohádkov zve už podruhé do kouzelného pohádkového světa za “mírně” deprivovanou Gerdou, která se i po třiceti letech stále snaží dostat domů. Kulma drát!!!

Skottieho Younga asi už netřeba příliš představovat. Tento talentovaný autor a kreslíř patří po právu k jedněm z nejvýraznějším komiksovým tvůrcům současnosti. Jeho kousky si zkrátka jen tak s něčím nespletete. A to ať už se jedná o marvelovského Rocketa s Grootem, či jeho autorskou sérii Nesnáším Pohádkov. Jeho komiksy se vyznačují řádně uhozeným humorem, ale především perfektní stylizovanou cartoonovou kresbou. Ta je ostatně hlavním tahounem i aktuální novinky z Nakladatelství Crew, v níž se opět podíváme na pořádně pokřivenou verzi Alenky v Říši divů.

Zkrátka a dobře, masakrální ujetá Gerda je zpět. Sice už třicet let trčí v Pohádkově, přesto ji stále neopustila touha dostat se domů. Královny Mrakéty se sice zbavila už v předchozí knize, nyní se však na obzoru rýsuje nový problém. Nečekaně se musí ujmout Mrakétina místa a stát se tak korunovanou královnou celého Pohádkova. Asi už tušíte, že toto spojení nemůže zkrátka pořádně fungovat. Její krutovláda tak může začít. Tedy alespoň do chvíle, než celým palácem začne rezonovat přízračný audit…

Druhý díl přichází s dalšími pěti sešity původní série (6-10) Nesnáším Pohádkov vydané v roce 2016 pod hlavičkou Image Comics. A stejně jako úvodní kniha série i tento díl je plně v područí Skottieho Younga. Po příběhové stránce se tentokrát bohužel žádný velký zázrak nekoná. Autor tak v tomto ohledu více méně přešlapuje na místě a samotný příběh se výraznějším způsobem nikam neposouvá. Po epizodě s kralováním tak přichází na scénu opět toulky po Pohádkově, kdy se Gerda snaží společně se svým společníkem najít cestu zpět domů. Opět tak budeme svědky bezpočtu zajímavých scén, které rámuje prvoplánový humor, bezbřehé násilí, u kterého se budete královsky bavit. Ostatně, o to jde v této sérii především, příběh je až na druhém místě.

Co je naopak potřeba ocenit je fakt, že žádná změna nepřišla v oblasti kresby. Zde Young opět zcela exceluje. Opět se tak můžeme těšit na jeho skvělou nezaměnitelnou kresbu, která stále nic neztrácí ze svého kouzla a k celkovému vyznění příběhu skvěle sedí. Pouze v rámci osmého sešitu Youngovi vypomohl s kresbou Jeffrey Cruz. Avšak nemusíte mít strach. Jeho zapojení do této série je zde opravdu dobře opodstatněné a tak i když je jeho kresební styl od Youngova hodně odlišný, nebude vás to nikterak rušit.

Ba právě naopak, právě tato osmá epizoda patří v celé knize mezi to nejpovedenější, co druhý díl série nabízí. Gerda se v ní ocitá ve speciální bojové věži, která není ničím jiným, než klasickým arkádovým herním automatem. Zde se naše hrdinka musí po vzoru legendárních mlátiček utkat s celou řadou protivníků, připomínající právě osmdesátkové bojovky. Korunu všemu nasazuje “final boss” Klášná Krásná Princezna v níž Gerda najde skutečně rovnocenného soupeře.

Nesnáším Pohádkov tak ani napodruhé rozhodně nebude atakovat cenu za intelektuální komiks roku. O to se ale ostatně ani nesnaží. V tomto případě jde především o nezřízenou zábavu doplněnou bezprecedentním násilím. Skottie Young sice tentokrát maličko přešlapuje na místě, pokud však toužíte občas trochu vypnout a nechat se unášet na vlnách podivna doplněného perfektním vizuálem druhý Pohádkov vás rozhodně nezklame.NESNÁŠÍM POHÁDKOV #2: KULMA DRÁT
SCÉNÁŘ: SKOTTIE YOUNG
KRESBA: SKOTTIE YOUNG, JEFFREY CRUZ
PŘELOŽIL: MICHAEL TALIÁN
VYDAL: CREW
ROK: 2020
STRAN: 144
ORIG. NÁZEV: I Hate Fairyland #02: Fluff My Life
ISBN: 978-80-7449-917-3

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..