Robert Kirkman #27: Válka šeptem

0

 

ANOTACE:

Už je to tady. Nepřátelská vojska se šikují… válka začíná! Způsobil Rick zkázu všeho, co dosud vybudoval? Nebo se mu opět podaří zvítězit? Jedno je jisté… cena bude strašlivá.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Pokud bychom měli najít jen jednu komiksovou sérii, která si i přes zdánlivě nekonečný počet dílů zachovává až neskutečnou kvalitu, bezesporu by jím byli Živí Mrtví Roberta Kirkmana. Tahle série má na krku již 27 křížků a stále nepřestává své fanoušky bavit. Ostatně poslední přírůstek do série, jenž vyšel krátce před Vánoci, je toho jasným důkazem. Válka se šeptači je zde!!!

Představovat po 27 dílech a devíti seriálových řadách jeden z největších fenoménů posledních let, je pravděpodobně zcela zbytečné. Ostatně není to tak dlouho co celá komiksová série oslavila 15leté výročí. V průběhu let se ze zdánlivě nenápadné komiksové řady stal jedinečný fenomén, který si získal fanoušky po celém světě.

Ostatně ani u nás se této sérii nevede vůbec špatně. Každý rok se můžeme těšit na 3-4 nová čísla, kterými mílovými kroky doháníme americké vydání. V díle číslo 27 navíc začíná vrcholit příběh točící se okolo šeptačů. Mimochodem už samotný název leccos napovídá, že. Komunita okolo Ricka Grimese si sice užila pár chvil poklidného života, kdy mohli rozvíjet své domovy. S tím je však konec. Nepřátelé se šikují a na Ricka a jeho družinu tak čeká další boj o přežití. A již teď je jasné, že cena bude strašlivá…

Je až s podivem, jakou si tato série udržuje kvalitu. Ano, předchozí válka s Neganem začala být možná trochu vyčpělá, ostatně v mnoha ohledech připomínala předchozí epizodu s Guvernérem, Robert Kirkman však znovu ukázal, že Živí mrtví rozhodně zatím nepatří do starého železa. A právě válka se šeptači je toho jasným důkazem.

Grafickou stránku asi netřeba zmiňovat Charles Adlard je s touto sérií spjatý prakticky již od samotného začátku a tak ani aktuální kniha nikterak nevybočuje z řady a přináší přesně to “černobílé” pojetí, na které jsme u Živým mrtvých velice dobře zvyklí.

Aktuálnímu booku nechybí takřka nic. Najdeme zde již tradičně velké množství akce, šokujících zvratů, mistrně vygradované napětí, i nějaká ta slzička ukápne. Pokud byl tedy někdo z předchozích dílů lehce zklamán poslední dvě knihy mu to zcela vynahradí. Přesto bylo Volání do zbraně (kniha číslo 28) pouhým předkrmem, Válka šeptem je… ale víte co, nebudu spoilerovat, tento book si musíte zkrátka přečíst. Jen se připravte, že konec tohoto book vám pořádně zabrnká na nervy a vy budete netrpělivě vyhlížet únor, kdy má vyjít další díl.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..