Robert Bryndza – Noční lov

0

ANOTACE:
Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené.
O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří.
Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?
Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Představovat Roberta Bryndzu asi není moc třeba. Tento do nedávna takřka neznámý autor, však dokázal naplno zabodovat se svou Dívkou v ledu. Není tomu tak dlouho co tato kniha vtrhla na náš knižní trh jako uragán a takřka okamžitě se usadila mezi nejprodávanějšími tituly. První případ Eriky Fosterové tedy rozhodně zaujal, otázkou však zůstává, jak si povede druhý díl, který právě vyšel v nakladatelství Grada pod názvem Noční lov.

Pokud vás však z nějakého nepochopitelného důvodu všechny ty recenze a zmínky o Dívce v ledu minuly, tak věřte, že ji má na svědomí Robert Brynda, britský autor žijící na Slovensku. Ten má za sebou již slušnou řadu knih. Prorazit se mu však podařilo až právě s Dívkou v ledu která se stala s více než milionem prodaných výtisků takřka senzací. Očekávání tedy rozhodně nejsou malá, avšak již teď můžu říct, že i Noční lov obstál na výbornou.

S Erikou Fosterovou jsme se setkali již v první knize a i Noční lov se točí především kolem této vcelku sympatické, i když občas dosti nesnesitelné inspektorky. Robert Bryndza tentokrát vyměnil ledovou a lezavou zimu za parné léto, které je snad ještě více ubíjející než zima. A právě jedné horké červnové noci je Erika Fosterová přivolána k vraždě místního lékaře, který byl nalezen s igelitovým pytlem přes hlavu udušený, svázaný a nahý ve svém domě. Jedná se o sexuálně motivovanou vraždu, nebo je skutečný důvod tohoto násilí někde úplně jinde? Postupem času se navíc objevují další mrtví, přesto je policie stále bezradná…Na Eriku a její tým tak opět čeká  zapeklitý případ, který prověří všechny jejich schopnosti.

Bryndza i napodruhé splétá velice zajímavou dějovou linii, která vás doslova vtáhne a nepustí. Splétá řadu teorií a nechává na čtenáři utvořit si vlastní názor. Ve druhé části knihy jej sice pevně vymezí a dokonce stejně jako v první knize odhalí totožnost vraha, to však neznamená, že bychom již neměli důvod ve čtení pokračovat. Autor se tentokrát pouští do více psychologické roviny a ukazuje vše i z druhé strany včetně vrahových pocitů a důvodů jeho konání.

CELOU RECENZI NAJDETE ZDE


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.