Petra Neomillnerová – Psí zima

2

Stříbrný meč a ostré bílé zuby? Zaklínačka Lota a její souputník a milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota je přinucena odejít ze školy, na její straně zůstává jen věrný přítel Torge, o práci však zaklínačka nouzi nemá. V tuhé zimě se objevily bandy kožoměnců, které táhnou blíž k městům a terorizují obyvatele, o Lotiny služby je zájem a ona tříští lebky a přesekává vazy tak, jak je zvyklá. Slabost pro upíry však přinese zaklínačce ještě další komplikace. Na scénu přichází vampýrský zabiják Enno a ten je rozhodnut Lotě i jejím milencům dokázat, že stříbrný meč, ani dobrá rodina jednoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak, než extrémní…

…………………………………………………………….

Co vznikne, když zkombinujeme střípky světa Sapkowského zaklínačů a jako mimochodem přidáme něco málo upírů, kteří si vesměs pro svou vznešenost a nadutost nevidí ani na špičku nosu? Originální česká fantasy z pera jedné  z prvních dam české fantastiky Petry Neomillnerové. Zaklínačka Lota si od svého zrození stihla získat již notnou řádku fanoušků, kteří navíc mají možnost díky nakladatelství Motto získat první knihu s touto hlavní hrdinkou poprvé v hardbackové vazbě.File

Petra Neomillnerová patří mezi několik málo autorů, kteří se u nás mohou psaním uživit. Ovšem kromě spisovatelské dráhy se naplno věnuje také publicistice. Fanoušci fantasy žánru mohou její příspěvky najít například v časopise Pevnost. Tvorba této autorky je velmi osobitá s velmi charakteristickými postavami i prostředím, včetně otevřeného zobrazování násilí a sexu. I díky tomu se Petra Neomillnerová dokázala vyčlenit z davu a zařadila se tak po bok jejích mužských kolegů.

Lota to nemá mezi svými zrovna jednoduché, což o to, to že je žena zaklínačům ani tolik nevadí, horší je, že si za svého milence vybrala upíra. A tak jí mnohdy nepomůže ani poslušně roztáhnout nohy. Ostatně ani Urian (pro nevšímavé – to je ten upír) nemá doma právě na růžích ustláno. Přestože tohle spojení vzbuzuje nelibost jak v zaklínačském cechu, tak v upírských rodových klanech, láska je prostě láska a té neporučíš….někdy.

petra-neomillnerovaŽe to zatím vypadá jako velká slaďárna? Možná, ovšem nenechte se mýlit. Nebyla by to Petra Neomillnerová, aby tento příběh něčím neokořenila. Díky tomu se můžeme těšit na opravdu zajímavé, až zvrhlé postelové hrátky, navíc aby těch upírů nebylo málo tak se na scéně objevuje Enno. Vampýrský zabiják, který tak trochu zdivočel a ke vší smůle se stůj co stůj chce Lotě dostat pod sukni..ehm.. kalhoty. A kdyby to přeci jen někomu nestačilo objevuje se taky menší problém s kožoměnci, kteří začínají terorizovat celý kraj.

Jak už možná naznačuje samotný název Psí zima, je tato kniha drsnou akční fantasy, plnou bojů, sexu a pořádně řízného černého humoru. A byť se v tomto žánru nějaká psychologie postav postav moc nenosí, zde postavy nejsou úplně ploché a prochází i nějakým tím vývojem. Což je rozhodně dobře, protože tím získává celý příběh ten správný šmrnc. Čtenáři se tak mohou těšit kromě kýblů krve, potu a spermatu i na trochu těch vzpomínek a osobních dilemat.

Přestože se Lota jeví jako hodně zajímavé a zábavné čtení, nemusí kniha sednout úplně všem. Přeci jen se autorka s výběrem slov moc nepáře a pro nějaký ten ostřejší výraz opravdu nejde daleko. Takže nějaká ta nadávka s všudypřítomným sexem může někoho malinko odradit. Na druhou stranu tento styl k Lotě prostě sedí a bez něj by to nebylo ono. Navíc by to byla škoda, protože se Lota mezi konkurencí rozhodně neztratí a má stále co nabídnout.

 Kniha vychází v nakladatelství Motto
Objednávat můžete například zde.

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdPetra Neomillnerová (* 16. ledna 1970, Praha) je česká spisovatelka a recenzentka. Absolvovala Střední knihovnickou školu, po revoluci se věnovala tvorbě užité grafiky a v současné době se živí psaním fantasy. Zajímá se o přírodu, magii a poezii. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Pevnost, který se zabývá fantastikou. Psala také pro již zaniklý web BDSM.CZ. Na Internetu používá přezdívku Alraune.

Mezi její záliby patří psaní poezie, chov československých vlčáků a přírodní magie. Byla první, komu se podařilo postoupit ze čtenářských povídek do profesionální části časopisu Pevnost.

Tvorba Petry Neomillnerové se vyznačuje osobitým stylem, někdy nazývaným „dirty fantasy“, především drsnou a přímočarou charakterizací postav i prostředí, otevřeným zobrazováním násilí a sexu, vyprávěním v přítomném čase a první osobě a svéráznými, emancipovanými hrdinkami (zaklínačka Lota, čarodějka Moire, upírka Tina Salo).

    

wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. mám dilema, koupit si Lotu i v pevné vazbě, nebo se na to vykašlat? Když ta nová obálka ale je možná trošku hezčí. 😀
    Lotu mám z tří děvčat Neomi ráda „nejméně“, ale je pravda, že pokud se mi nechce myslet a potřebuju se pobavit, asi sáhnu právě po ní.
    A Torge. Toho ze seznamu důvodů, proč o Lotě číst, nemůžu vynechat. 😀

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..