Lars Kepler – Paganiniho smlouva

0

V lodní kajutě je nalezena utonulá dívka, která se vůbec nenamočila v moři, ale její plíce jsou plné slané vody. Na lustrovém háku v prázdné místnosti bez nábytku, na který by bylo možné se postavit, se houpe oběšenec. Jak tahle záhadná úmrtí souvisejí s nelegálním obchodem se zbraněmi a s Paganinim, jenž prý svého hudebního mistrovství dosáhl díky paktu s ďáblem? Druhý díl detektivní řady s komisařem Joonou Linnou vypráví opět nezaměnitelný hlas celé série Pavel Rímský.

…………………………………………………………….

Zastánci severských detektivek, již bezpochyby netrpělivě vyhlížejí další díl celosvětově úspěšné série, od švédské autorské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler, s kriminálním komisařem Joonou Linnou v hlavní roli. A přestože Stalker vyjde u nás až v květnu, již teď mají fanoušci možnost zkrátit si čekání Paganiniho smlouvou, která právě vyšla v audio podobě a doplnila tak chybějící článek v zatím vydané řadě.

Paganiniho_smlouva_3D_OneHotBookPaganiniho smlouva byla druhou Keplerovou knihou, jež u nás v nakladatelství Host vyšla. A stejně jako u ostatních knih z této série, i zde manželé Ahndorillovi navazují na tradici kriminálních příběhů ze severu. Fanoušci se tak opět mohou těšit na nervydrásající příběh, v němž autoři skvěle kombinují napětí se zajímavými střípky z minulosti hlavního hrdiny.

Na Joonu Linnu tak čeká další případ, jenž rozhodně nebude patřit mezi nejjednodušší. Nejdříve je na palubě opuštěné lodi nalezena utonulá dívka, která se však vůbec nenamočila v moři a přesto jsou její plíce plné slané vody. Navíc zmizeli její dva spolucestující, sestra utonulé a její přítel. Co se s nimi stalo, a co se v osudnou dobu na lodi odehrálo?

P_Rimsky_OneHotBookMezitím je ve Stockholmu nalezeno oběšené tělo šéfa úřadu ISP, který kontroluje vývoz vojenského materiálu ze Švédska. Byla to sebevražda, nebo muži s odchodem z tohoto světa někdo pomohl? Je snad možné, že má smrt nějakou souvislost s jeho prací, nebo se jedná jen o náhodu? Na Joonu Linu opravdu nečeká lehká práce, obzvláště, když se ve spojitosti s případy začne čím dál častěji mluvit o Paganinim.

Ostatně zkazky o Paganinim a jeho tvorbě se linou napříč celou knihou a dodávají příběhu neobvyklý nádech tajemna. Tato linie je navíc v audioknize daleko více patrná, než v předloze, protože právě jako hudební doprovod této knihy byly zvoleny fragmenty a variace z Paganiniho skladby Capriciio č. 24, tu ještě doplňují současnější temné podtóny, jenž mají za úkol podtrhnout celkové napětí příběhu.

Za samotnou audioknihou stojí stejně jako za celou sérií vydavatelství OneHotBook. O režii Paganiniho smlouvy se postarala ostřílená Jitka Škápíková a o načtení pak nikdo jiný, než Pavel Rímský, jenž k této sérii již neodmyslitelně patří. A ačkoliv někteří čtenáři a posluchači vyčítají této sérii značnou nevyváženost, včetně takřka geniálního vyšetřovatele, jenž na vše stačí sám, Paganiniho smlouva patří bezesporu k nejlepším dílům této série. A dokonalá interpretace Pavla Rímského jej jen a jen podtrhuje.

Ačkoliv má samotná audiokniha takřka 12 hodin, posluchači se rozhodně nudit nebudou, protože napětí a dějových zvratů je zde více než dost. Když k tomu připočteme právě hlas Pavla Rímského a hudební doprovod, jenž dokonale souzní se samotným příběhem, dostaneme opravdu výbornou audioknihu, kterou by neměl opomenout žádný fanoušek severských krimi příběhů.

Audiokniha vychází ve vydavatelství OneHotBook
K DOSTÁNÍ JAKO: KNIHA I EBOOKAUDIOKNIHA

…………………………………………………………….

polaroid-photo-avatar-psdLars Kepler je pseudonym, za nímž se skrývá manželská dvojice Alexandra Coelho Ahndorilová (nar. 1966) a Alexander Ahndoril (nar. 1967). Doposud společně vydali čtyři bestsellerové krimi romány: Hypnotizér (2009; česky Host 2010), Paganiniho smlouva (2010; česky Host 2011),Svědkyně ohně (2011; česky Host 2012) a Písečný muž (2012; česky Host 2013). Stalker(2014) je pátým dílem série o komisaři Joonovi Linnovi. Romány Hypnotizér, Svědkyně ohněa Písečný muž vyšly jako audioknihy v interpretaci Pavla Rímského. Hypnotizér se dočkal rovněž filmového zpracování v režii Lasseho Hallströma. Všech knih série se už prodalo přes pět milionů, jen v České republice téměř čtvrt milionu. V roce 2015 vyjde první díl nové thrillerové série Playground(Dětské hřiště), kterou připravujeme k českému vydání. 


wordpress hodnoceni

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..