Hrajeme si s dětmi: Klauniáda; Veselý kurník

0

Zaujmout a zabavit malé nezbedy není vůbec jednoduché. Získat si jejich pozornost a zaujetí pro věc je možná ještě těžší. Naštěstí dnes na trhu existuje celá řada her a produktů, které nám s tím pomohou. Při zmínce o hrách pro děti se pravděpodobně každému ihned vybaví pexeso, popřípadě Člověče nezlob se. Jenže co když už máme tyto hry ohrané, popřípadě je naše dítko ještě tak úplně nezvládá? Právě pro tyto případy jsou zde hry od firmy Blue Orange, které nám v českém překladu přináší firma Blackfire. A právě na ně se v nové sérii článků zaměříme.

A začneme jak jinak, než od těch nejmenších. Už pro děti od tří-čtyř let je zde celá řada titulů, které jedna pobaví, zabaví a zároveň se snaží naše dítka naučit, či zdokonalit nové dovednosti. První dvě hry, na které se podíváme, jsou hodně podobné. Zaměřují se na jemnou dětskou motoriku a principy rovnováhy. Takto to zní možná trochu nudně, ale věřte, že při hraní těchto her si užijete společně spousty zábavy.

Hrami, o kterých budeme mluvit, je Veselý kurník a Klauniáda. Jak již bylo řečeno na svědomí je má Blue Orange a Blackfire. Obě obsahují krásně zpracované dřevěné dílky, s nimiž si děti rády pohrají i jako s hračkou. Především slepičky z Veselého kurníku jsou opravdu kouzelné. Navíc díky kvalitnímu materiálu (dřevo) by měli bez obtíží přežít i “tvrdší” dětské zacházení.

Obě hry se nachází v kvalitní kartonové krabici, ve které se ukrývají pravidla a pak samotné hrací díly. Veselý kurník ukrývá celkem dvacet dva kvalitních dřevěných komponent. Na první pohled nejvíce zaujme šest úžasně vyvedených slepiček. Dále zde najdeme dva díly pro samotnou houpačku a pak i nezbytné “seno” a “zrní”. Ani Klauniáda nikterak nezaostává. Kromě veselého klauna, jehož zlobí jeho velké boty zde najdeme ještě celkem 24 “míčků” (válečků) ve čtyřech barvách po šesti. Vzhledem k počtu dílků je opravdu jednoduché připravit hru ke hraní, v případě Klauniády s tím nebudou mít sebemenší problém ani děti. U Veselého kurníku však počítejte s tím, že budete muset minimálně pomoci s vyvážením houpačky, aby vše nepopadalo ještě před samotnou hrou.

Klauniáda i Veselý kurník mají opravdu jednoduchá pravidla, které záhy pochopí i ti nejmenší. Navíc je doba hry maximálně okolo deseti minut, takže se nemusíte obávat, že by u ní dítko snad nevydrželo až do samotného konce. Zatímco Veselý kurník je určen pro 2-4 hráče, Klauniádu si zahrajete klidně sami, nebo až s dalšími pěti protivníky. Obě tyto hry navíc fungují na naprosto stejném principu, kdy jde především o to co nejdéle udržet rovnováhu (buď klauna, nebo houpačky na kterém jsou slepičky), díky které máte šanci zvítězit.

Jeden podstatný rozdíl mezi nimi však přesto najdeme. Zatímco ve Veselém kurníku začínáme s plně obsazenou houpačkou, ze které pak postupně odebíráme slípky a snopy sena s tím, že se snažíme o to, aby se houpačka nepřevrhla, Klauniáda na to jde přesně naopak. Začínáme s “prázdným” klaunem, na kterého postupně klademe jednotlivé míčky (válečky) tak, aby nám zůstal klaun stát a nezačaly  nám z něj hned míčky padat.

Obě hry nabízí opravdu skvělou a především rychlou zábavu, která dítka jen tak neomrzí. Jsou tak skvělou alternativou k již zavedeným hrám, které jsou zde s námi již celá desetiletí. Navíc díky kvalitně zpracovaným dílkům nemusíte mít strach, že by se vám Veselý kurník, či Klauniáda po pár hrách rozpadl. Právě kvalita provedení tak do jisté míry ospravedlňuje relativně vyšší pořizovací cenu oproti tradičním “papírovým” hrám.


     Klauniádu koupíš na

    Veselý kurník koupíš na

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.