Evžen Boček – Aristokratka ve varu

0
ANOTACE:

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga.
Pokračování Poslední aristokratky, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100 %.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audioebookykniha


Humoristická série Evžena Bočka o šlechtickém rodu Kostků z Kostky se těší čtenářskému zájmu již řadu let. Není proto divu, že si “Aristokratek” všimli i naši přední vydavatelé audioknih. Vydavatelství OneHotBook tak loni před Vánoci přineslo svým posluchačům Poslední aristokratku, kterou nyní po delším čekání doplňuje i druhý díl.

Aristokratka_ve_varu_3D_OneHotBookJiž v předchozím díle se naprosto skvěle v roli aristokratky osvědčila vycházející hvězda na poli audioknih Veronika Kubařová. Bylo tedy více než jasné, že i druhý díl této populární série, oceněné cenou Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu, zůstane na bedrech této interpretky.

„Mé poděkování patří všem, kteří se na výrobě podíleli. Nejen podle mého názoru se velmi povedlo a Veronika Kubařová je výborná, prohlásil Evžen Boček.

Veronika_Kubarova_studio2_OneHotBookPokud jste se již s Aristokratkou setkali, budete i v druhém dílu jako doma. Opět se můžeme těšit na pořádnou porci bláznivých situací a gagů, které život na Kostce skýtá. Povedená rodinka restituovaných aristokratů se na svém sídle již vcelku dobře zabydlela, přesto se však i nadále potýká s akutním nedostatkem peněz. Tedy alespoň podle vyjádření hlavy rodiny, který by si pro korunu nechal koleno vrtat. Ovšem nejenom prací živ je člověk a tak na celou rodinku čeká i výlet do Karlových Varů na setkání s ostatními šlechtickými rody. A kdo ví, třeba přijede i princezna Diana…

Od nahrání prvního dílu jsme Veroniku Kubařovou mohli slyšet i v dalších audioknihách tohoto vydavatelství: mimo jiné se chopila hlásku zvířátka v dětské audioknize Bertík a čmuchadlo (2014), nebo hlavní role Hazel v titulu Hvězdy nám nepřály (2015). Pro většinu posluchačů však bude neodmyslitelně patřit právě k Marii (III.) Kostkové z Kostky. Její výkon v Poslední aristokratce byl zkrátka fenomenální a ani v pokračování tomu není jinak.

Doufám, že posluchače rozesměje minimálně to co mě a v lepším případě i všechno ostatní. Slíbit můžu, že jsem se dokonce pokusila zahrát si na knížete Schwarzenberga. U toho jsem se i trochu zapotila,“ prozradila Veronika Kubařová.

Postava mladičké šlechtičny jí zkrátka dokonale sedla a z každé minuty poslechu je tak cítit, jak se interpretka při samotném nahrávání královsky bavila. Opět podává dokonale procítěný výkon, který vás nejednou donutí se hlasitě smát. Celou plejádu hlasů a nejrůznějších intonací nyní Veronika Kubařová doplňuje i vskutku úsměvnou imitací knížete Schwarzenberga, který dodává celé nahrávce pomyslnou “korunu”.

audiokniha-stalker-kepler-cs

Nechybí samozřejmě ani hudební doprovod, který odděluje jednotlivé příhody z Kostky. Stejně jako v případě Poslední aristokratky, i v této audioknize se mohou posluchači těšit na klavírová intermezza, jenž mají údajně navozovat tu správnou ironicky „zámeckou“ atmosféru. Jedinou menší výtkou by mohl být fakt, že právě tyto předěly jsou mnohdy zbytečně dlouhé a tak se nejednou přistihnete při jejich přepínání, abyste si zkrátili čekání na další pokračování potrhlých příběhů rozverné zámecké rodinky.

Stejně jako první díl, je i Aristokratka ve varu naprosto skvělým tipem na vánoční dárek, který zaujme posluchače všech věkových kategorií. Zároveň je krásnou ukázkou toho, jak výborný výkon interpreta dodá celé knize patřičnou šťávu. Bez jakéhokoliv studu tak můžeme říct, že u audioknižních Aristokratek se budete bavit ještě víc, než u jejich knižní předlohy.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..