Dominik Dán – Sára

0
ANOTACE:

Detektívi Richard Krauz a Jozef Fischer vyšetrujú vraždu vplyvného riaditeľa konzorcia bánk. Našli ho v jeho pracovni s prestrelenou hlavou. Nie je jasné, ako vrah prekonal dômyselný zabezpečovací systém bankárovej vily a ako je možné, že na mieste činu nezanechal jedinú stopu. Prípad nenapreduje, pokým neznámy dobrodinec nepošle na Oddelenie vrážd záhadný balíček. Je v ňom videokazeta s nahrávkou bankárovej vraždy. Aj tvár muža, čo strieľa… A všetci ho dobre poznajú! Ale zatne sa a nechce prehovoriť, hoci vie, že mu hrozí najťažší trest. Je však muž z videokazety naozaj vrahť Prípad sa začína komplikovať a detektívi zisťujú, že nielen páchateľ je neistý, ale ani zavraždený nemusí byť ten, kto mal naozaj zomrieť…

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
audiokniha


Představovat fanouškům detektivek Dominika Dána asi není moc potřeba. Charismatický hrdina Richard Krauz si i u nás získal celou řadu příznivců. K popularitě mordparty z Našeho města bezpochyby přispěli i výborné audioknihy, v originále načtené Mariánem Geišbergem. A tak zatímco si na další případ Richarda Krauze musíme v papírové podobě ještě počkat, vydavatelství Publixing nijak nezahálí a zásobuje nás jednou audioknihou za druhou. Jednou z posledních je i Sára, která na české vydání zatím ještě čeká.

Na svou audioknižní verzi čekala tato kniha dlouhých 12 let. Což rozhodně není krátká doba, čekání se však vyplatilo a my si můžeme tento příběh vychutnat naplno v podání skvělého Mariána Geišberga. Sára spatřila světlo světa již v roce 2006 a stejně jako celá Dánova série nabízí i aktuální audioknižní novinka originálně pojatý příběh, který vás rozhodně nebude nudit.

Ba právě naopak, oproti ostatním knihám nabízí, stejně jako například Cela číslo 17, dosti odlišný příběh, který je vskutku příjemným zpestřením. Daleko více prostoru tak získávají i ostatní aktéři aktuálního případu. Mordparta z Našeho města se dostává na scénu až v druhé polovině knihy, což knize rozhodně dodává punc originality a jasně se tak odlišuje od většiny příběhů z této série. I přes tuto změnu Dominik Dán opět exceluje a dokáže si držet naši pozornost. S postupujícím časem již dostáváme další klasickou dánovku se vším všudy. Nechybí napětí, perfektní gradace ani nějaký ten zvrat. Dominik Dán je zkrátka ostřílený autor, který ví, jak příběh správně uchopit. Díky tomu dostáváme do rukou další výborný kousek, který své fanoušky rozhodně nezklame.


Co se však naštěstí nijak nezměnilo, je audioknižní adaptace této knihy. Její načtení již tradičně obstaral charismatický Marián Geišberg, jenž je s touto sérií již pevně spjatý a dodal jí jedinečné osobité kouzlo. Ani tentokrát není Geišbergovi v podstatě co vytknout, jeho přednes je takřka stoprocentní a perfektně souzní s již načtenými kousky.

Geišberg se za dobu nahrávání této série skvěle vypracoval, po dvanácti knihách mu toho tedy opravdu není moc co vytknout. Snad jen, že si na jeho podání, potažmo slovenštinu, musíte zvyknout. Pokud vám však sedne čeká na vás opravdu více než příjemný zážitek, který perfektně podtrhuje už tak skvělou sérii. Svým hlubokým atmosférickým chraplákem  opět dodává celému příběhu výjimečnou atmosféru a zkušeně nás provádí celým příběhem. Právě díky jeho projevu tak získává audiokniha, oproti knižní předloze, pár bodíků navíc. Geišbergovi se vcelku dobře daří zakrýt určitou monotónnost, která s přibývajícími díly neodvratně přichází.Jedenáct a čtvrt hodiny tak v jeho podání uteče jako voda a vy s povzdechem zjistíte, že jste na jejím konci.

Dominik Dán ani v aktuální knize/audioknize své fanoušky rozhodně nezklame. Nepouští se do zbytečných experimentů a dává nám přesně to, kvůli čemu jsme si jeho knihy/audioknihy oblíbili. Po doposlechnutí tak nezbývá než si počkat na další kousek, který pro nás vydavatelství Publixing chystá. Naštěstí “dánovek” mají v zásobě pořád dost…


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..