Nick Spencer – Captain America – Steve Rogers #3: Budování impéria

0

Miláček Ameriky je zpět! Captain America se vrací na scénu již ve třetí knize zajímavé série Nicka Spencera, jenž nám tohoto ctnostného hrdinu ukazuje ve zcela novém světle. Event Secret Empire se nezadržitelně blíží a tak přišel čas rozestavit jednotlivé figury na startovní pozice. Boj o nadvládu nad světem může začít…

Už předchozí dvě knihy série byly jasným důkazem toho, že se americký scénárista Nick Spencer rozhodně nebojí pracovat s oblíbenými postavami trochu jiným způsobem. Ano, přiznávám v tomto ohledu je český čtenář lehce znevýhodněn. Přeci jen zde tolik komiksů s Captainem Americou nevyšlo a tak nemáme takovou možnost porovnání. Na první pohled však tento kousek rozhodně nepůsobí jako obyčejná mainstreamová tuctovka.

Ostatně,  i s ohledem na jiné mainstreamové tituly se tato série maličko vymyká. Právě díky tomu získává Captain America – Steve Rogers lehký nádech jedinečnosti a originality, který mu může u čtenářů získat významné plusové body. Bude to ale stačit? Přeci jen již předchozí knihy ukázaly, že se to bez pár podstatných ALE neobejde a bohužel ani třetí kniha v tomto ohledu není jiná.

Nutno však podotknout, že Spencerovi rozhodně nechybí originální nápady. Už jen fakt, že je Captain America agentem Hydry bylo pro mnohé menším šokem. A právě kolem tohoto námětu se točí celá čtyřdílná minisérie, která vrcholí eventem Secret Empire. Což je také jeden z menších problémů, které si tato série sebou nese. Stejně jako naprostá většina velkých eventů i Secret Empire se táhne napříč několika komiksovými řadami a tak vám může leccos maličko unikat. Naštěstí vzhledem k tomu, že Captain America hraje v tomto eventu ústřední roli, to nejdůležitější zde dostáváme a tak byste neměli mít větší problém se zorientovat. I tak je však potřeba s tímto úskalím počítat.

Ostatně, právě vydaná třetí kniha je předvojem k právě chystanému Secret Empire a tak je více než jasné, že akce jako takové zde tolik nebude, ale budou se řešit spíše zákulisní věci, které jsou důležité pro uspořádání jednotlivých postav před začátkem eventu. Rozhodně se však nemusíte bát, že by se zde nic nedělo, ba právě naopak. Steve Rogers usedl do ředitelského křesla S.H.I.E.L.D.u a pokračuje ve svém ďábelském plánu k ovládnutí Hydry. Na scénu navíc přichází i Masters of Evil a původní Madame Hydra, u které se dočkáme odhalení jejího původu.

Na první pohled je skutečně na co se těšit. Zároveň je však potřeba počítat s tím, že Captain America i na potřetí zůstává neskutečně ukecaným komiksem, což samozřejmě nemusí vyhovovat všem. Spencer má navíc dost specifický styl vyprávění, který ne vždy úplně dobře graduje. Autor navíc splétá několik dějových linií dohromady, které však ve výsledku zatím nepůsobí příliš konzistentně a u vás může při čtení převládat opět lehká zmatenost. Zatím však nejsme na konci příběhu a je tak docela možné, že se vše nakonec vysvětlí a Spencer nám ukáže, že má vše dokonale promyšlené. Zatím je však na místě lehká opatrnost.

Captain America se tak i na potřetí vydává svou vlastní cestou a snaží se nás přesvědčit, že není jen dalším tuctovým mainstreamovým komiksem, kterých je zde nespočet. Jestli tomu tak skutečně bude ukáže až zmíněný Secret Empire, ke kterému se nezadržitelně blížíme. Zatím bych byl ale v hodnocení Spencerovi série lehce zdrženlivý. Captain America – Steve Rogers mě zatím o svých kvalitách nedokázal zcela přesvědčit a to i přes zajímavý námět, na kterém autor tuto sérii vystavěl…CAPTAIN AMERICA – STEVE ROGERS #3
BUDOVÁNÍ IMPÉRIA

SCÉNÁŘ: NICK SPENCER
KRESBA: T. BRANDT, Y. CINAR, S. HANNA, J SAIZ A DALŠÍ
PŘELOŽIL: RICHARD KLÍČNÍK
VYDAL: BB ART
ROK: 2020
STRAN: 160
ORIG. NÁZEV: Captain America – Steve Rogers #03: Empire Building
ISBN: 978-80-7595-383-4

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..