L. Pearson & S. Davies – Hilda a domácí skřítek

0

Nezbedná Hilda je zpět! Modrovlasá hrdinka se vrací se zbrusu novým knižním dobrodružstvím z pera Stephena Daviese. Ten se vůbec poprvé odkloňuje od své komiksové předlohy a nechává knižní Hildu žít vlastním životem. Díky tomu se můžeme těšit na zbrusu nová dobrodružství, jako například to s domácími skřítky, které na nás čeká v aktuální novince z nakladatelství Paseka.

Když v roce 2016 u nás vyšla první Hilda (Hilda a troll a Hilda a půlnoční obr), podařilo se nakladatelství Paseka vzbudit menší hildománii. Tato hrdinka byla doslova všude a jak se zdá, ani po čtyřech letech neztrácí nic ze svého kouzla. O tom ostatně svědčí i čtyři vydané komiksy, dvě audioknihy, seriál z produkce Netflixu a vcelku pochopitelně i knižní řada, na které pracuje Stephen Davies pod dohledem samotného Luka Pearsona.

Právě tato knižní řada dala rodičům a jejich dětem jedinečnou možnost užívat si Hildina dobrodružství i před spaním. Přeci jen komiks se před spaním čte poměrně těžce a tak Daviesova knižní adaptace byla vítanou alternativou. Nyní však nastal čas, aby se i knižní Hilda vydala vlastní cestou a nemalým způsobem obohatila jedinečný svět, který pro nás Luke Pearson vytvořil.

Stephen Davies již dokázal, že si s Hildou skutečně dobře rozumí a umí perfektně vystihnout kouzlo původního komiksu a přenést jej na stránky klasické knihy. Až doposud však pracoval s pevně danou předlohou a tak měl do jisté míry svou práci usnadněnou. V případě Hildy a domácího skřítka však dochází ke změně. Tento příběh je již plně na samotném Daviesovi, což samozřejmě může vyvolávat celou řadu otázek. Mohu vás však s klidným srdcem ujistit, že žádné překvapení se nekoná a i nejnovější přírůstek do série je stará dobrá Hilda, tak jak ji známe.

Vše pokračuje v podstatě v zajetých kolejích a na modrovlasou Hildu tak čeká další fantastické dobrodružství. Občas navíc není vůbec špatné mu jít tak trochu naproti a tak se Hilda stává členkou skautského oddílu Vrabčáků. A jako správný skaut musí ulovit i nějaké ty bobříky. Což jak už asi tušíte, bude nejen ohromná zábava, ale i pořádné dobrodružství. Chybět samozřejmě nesmí ani Větvík, nebo Poleňák,  ovšem v hlavní roli se tentokrát představí i velký krvelačný pes…. 

Oproti předchozím knihám má aktuální novinka možná maličko pomalejší rozjezd, o to víc nám to však Davies vynahradí v druhé polovině knihy. Aby byl celkový dojem co nejlepší, nesmí samozřejmě chybět ani povedené ilustrace samotného Luka Pearsona. Samotný příběh sice vcelku dobře obstojí i bez nich, na druhou stranu perfektně dotváří celkovou atmosféru a dávají jasně najevo, kde jsou kořeny této knižní série.

Fanoušci Hildy tak mohou být i tentokrát skutečně nadmíru spokojeni. Vedle původních komiksů zde vzniká další povedená řada, která má rozhodně co nabídnout a fanouškům této modrovlasé hrdinky by rozhodně neměla uniknout. Navíc již teď můžeme říci, že knižní Hilda zdaleka neřekla poslední slovo. V originále již existuje z této řady šest knih, a tak se máme i v budoucnu evidentně na co těšit.S. DAVIES & L. PEARSON – HILDA A DOMÁCÍ SKŘÍTEK
PŘELOŽIL: MARTINA KNÁPKOVÁ
VYDAL: PASEKA
ROK: 2020
STRAN: 176
ORIG. NÁZEV: Hilda and the Nowhere Space
ISBN: 978-80-7432-970-8

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..