Zrodí se nová kolosální kniha A zrodí se hvězdy…

0

V červnu vydá pražské nakladatelství Comics Centrum stěžejní dílo proslulého komiksového scenáristy J. Michaela Straczynskiho A zrodí se hvězdy… (v originále Rising Stars). Publikace vyjde v rámci edice Kolosální knihy; její vydání mají tedy v rukou opět samotní čtenáři.

Příběh vyprávějící o sto třinácti lidských bytostech nadaných nejrůznějšími zvláštními schopnostmi začal ve Spojených státech vycházet pod hlavičkou nakladatelství Top Cow už roku 1999. Česká verze se na pultech objevila před více než deseti lety, avšak bohužel jen v základním příběhu byla ukončena lehce za polovinou.

V letošním roce se čeští čtenáři konečně dočkají kompletního příběhu, který využívá východiska superhrdinského žánru jen jako odrazový můstek, a soustředí se zejména na sociální, psychologické a částečně také politické důsledky existence mimořádně nadaných bytostí v reálném světě.

Kromě všech 24 sešitů původní série A zrodí se hvězdy…, rozdělené do tří knih po osmi sešitech, obsahuje publikace také čtyři bonusové sešity od Straczynskiho a tři samostatné spin-offy (14 sešitů) rozvíjející osudy některých postav, jejichž scenáristkou je Fiona K. Averyová (Straczynskiho žačka). Na ni si komiksoví fanoušci možná pamatují z knihy Tomb Raider Archivy S.4, kde napsala 12 sešitů se souborným názvem Cesty za dobrodružstvím. Nebude chybět ani obsáhlá galerie obálek a jmenný seznam všech kupujících, z nichž každý obdrží výtisk s unikátním číslem.

Václav Dort, šéf Comics Centra, k chystanému vydání komiksu A zrodí se hvězdy… uvedl: „S celkovým počtem 1008 plnobarevných stran je ‚zrodí‘ v tomto případě opravdu ten správný výraz, neboť nová kolosální kniha bude mít parametry velmi nadprůměrně vyvinutého novorozence.“

Jak už bývá u této edice zvykem, aby kniha vyšla je třeba, aby si ji v termínu od 1. dubna do 17. května 2020 na internetových stránkách nakladatelství předobjednalo a zaplatilo alespoň minimální stanovené množství zájemců, v tomto případě 300. Pakliže bude tato podmínka splněna, mohou se čtenáři na novou kolosálku A zrodí se hvězdy… těšit už v červnu.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..