Rob Williams – Sebevražedný oddíl 6: Tajná historie Operační skupiny X

0

Sebevražedný oddíl, banda těch největších degenerátů celého DC univerza je zpět. A teď výjimečně nemám na mysli nejnovější americký blockbuster, který útočí na česká kina. I když i ten rozhodně stojí za povšimnutí. Zůstaneme však při zemi a zaměříme se na  komiksovou sérii, která je zde s námi v rámci Znovuzrození už od roku 2018. Právě ta se totiž dočkala šesté knihy, která nám dá nahlédnout do Tajné historie Operační skupiny X…

Po necelých třech letech od vydání prvního dílu se tak tato série dočkává šesté knihy, která následuje své předchůdce ze Znovuzrození hrdinů DC a zbavuje se typického modrého pruhu, který všechny série v rámci Rebirthu doprovázel. Naštěstí se stejně jako u předchůdců jedná jen o změnu designu, jinak zůstalo vše při starém. Nejnovější díl s podtitulem Tajná historie Operační skupiny X tak přichází s dalšími šesti sešity původní série Suicide Squad (#27-32).

Tu má již tradičně na svědomí Rob Williams, který tak neúnavně pokračuje ve své práci a kormidluje tuhle lehce ujetou sérii ke zdárnému konci. Na ten si však ještě budeme muset minimálně dvě knihy počkat. A i když máme první vrchol série točící se okolo Generála Zoda nejspíše za sebou, tento zkušený autor nelení a přichází s dalším zajímavým příběhem. Dokonce bych se nebál označit aktuální novinku za jeden z nejlepších kousků celé série.

Williams se tentokrát maličko odbočil od zaběhnutých pořádků a rozhodl se podívat maličko do historie. Přeci jen Operační skupina X není ve světě DC žádným nováčkem a minimálně podle tohoto autora sahají její počátky až do 50. let. Právě v té době chránila tato skupina pod vedením Ricka Flaga seniora svět  mimozemšťany, roboty i dinosaury, než zmizela a stala se legendou.

Nyní však legenda znovu ožívá a na současném Sebevražedném oddílu tak bude, aby dokončil poslední misi svých předchůdců a zároveň zjistili, co se tenkrát se skupinou vlastně stalo. A věřte, že nic hezkého to zrovna nebude. Ostatně, co také jiného čekat od této skupiny. Na scénu tak přichází nejničivější mimozemská hrozba, jaké kdy lidstvo čelilo a zabránit katastrofě se tentokrát nebudou snažit ty největší hrdinové světa, ale banda zkrachovalých zločinců s bombou v hlavě…

Příběh sice na jedné straně nijak extra nepřekvapí a nepřinese vám moc zvratů a překvapivých momentů, jako celek však působí velice dobrým dojmem a vy se tak budete bavit od začátku až do konce. Výlet do vesmíru tak Sebevražednému oddílu evidentně svědčí, stejně jako přehnaná akce, na kterou se zde hodně vsází. V mnoha ohledech tak toto dobrodružství může připomenout například filmové eskapády Strážců Galaxie, ke kterým se svým tónem a vyzněním tentokrát Suicide Squad přibližují.

Vítaným bonusem je i fakt, že tentokrát celý příběh nestojí vyloženě na jedné z postav (že Harley?), ale pozornost je více méně rozprostřena spravedlivě mezi většinu týmu. Díky tomu vše působí konzistentnějším a hlavně týmovým dojmem. Vděčit za to můžeme pravděpodobně tomu, že příběh je rozdělen společně s týmem na dvě části a my jsme tak nuceni sledovat, více dějových linií. Díky čemuž zde nezůstalo tolik prostoru pro individuality. 

Samozřejmě úplně bez chyby se to neobešlo (viz samotný příběh a jeho předvídatelnost), i tak se ale jedná o velice zdařilý díl, který fanoušky tohoto týmu vyvrhelů rozhodně nezklame. Informace o historii Sebevražedného oddílu jsou bezpochyby zajímavé a dávají určitý prostor do budoucna, jakým směrem by se tato série mohla v následujících knihách ubírat. Zda tomu ale skutečně tak bude, či se Williams nakonec rozhodne pro jiný příběhový oblouk, ukáže až čas. A nám tak nezbývá než čekat na další díl…SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL #6: TAJNÁ HISTORIE OPERAČNÍ SKUPINY X
SCÉNÁŘ: ROB WILLIAMS
KRESBA: B. BAGENDA, P. BRIONES, E. CARLINI, S. EATON, W. TORRES
PŘELOŽIL: PAVEL ŠVANDA
VYDAL: BB ART
ROK: 2021
STRAN: 144
ORIG. NÁZEV: Suicide Squad #06: The Secret History of Task Force X
ISBN: 978-80-7595-443-5

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..