Nick Spencer – Tajné impérium I.

0

Je tomu již více než rok. co se nám Captain America naposled představil ve zcela novém světle coby agent Hydry. A vzhledem k tomu, že celá série Nicka Spencera míří k jedinému vyústění, nastal čas odhodit veškeré zábrany a pořádně se podívat na zoubek Tajnému impériu…

To plynule navazuje na události z již zmíněné série Captain America – Steve Rogers amerického scénáristy Nicka Spencera, kterého na náš trh přineslo nakladatelství BBart. Ten dokázal čtenáře zaujmout minimálně tím, že jeden z nejikoničtějších a nejameričtějších hrdinů zde byl vykreslen v podstatě coby záporák celé série. A jak se zdá, na tomto obrázku Captaina Americy se zatím nic měnit nebude.

Secret Empire totiž pokračuje v nastoleném pořádku a ukazuje nám, jaký by byl svět pod nadvládou nového nejvyššího vůdce Hydry. Všechny kousky skládanky jsou na místě a nastal čas na ustavení nového světového pořádku. Steve Rogers má v plánu vyřídit si to jak se všemi nejmocnějšími hrdiny, tak s newyorskými Defenders. Ale kteří členové Avengers budou bojovat po jeho boku? A zbude vůbec někdo, aby se mu postavil, když jeho ničemné plány vyjdou najevo a Hydra ovládne Spojené státy? 

Nutno říct, že i když se na náš trh již pár eventů z Marvel univerza dostalo, Secret Empire rozhodně patří k těm zajímavějším a povedenějším z nich. Zcela tak za sebou nechává například nedávno vydanou Válku říší, která nebyla nic jiného, než pouhým větším akčním dobrodružstvím. Spencer se naopak snaží příběhu a především pak samotným postavám dodat určitou hloubku a nevsází jen na neutuchající akci a boje mezi superhrdiny. I když i na ty zde dojde.

Ostatně celý tento event čítá více než 400 stran a tak zde má autor skutečně hodně prostoru na vyřádění. A na celkové kvalitě komiksu je to rozhodně znát. Delší rozsah takovým to eventům rozhodně prospívá, obzvláště ve chvíli, kdy na scénu přichází opravdu velké množství postav. A věřte, že zde jich bude stejně jako v Občanské válce více než dost. Avšak tam, kde byla Občanská válka značně zkratkovitá, Tajné impérium se teprve rozvíjí a chystá si půdu na epické finále. Celkový dojem z tohoto eventu je tak zatím ještě o chloupek lepší, než z legendární Občanské války.

Avšak právě slovo ZATÍM je zde dost podstatné slovo. Vzhledem k většímu rozsahu celého eventu ( více než 400 stran ) se totiž BBart nakonec rozhodl Tajné Impérium rozdělit na dvě knihy. Nám se tak do rukou dostává první část tohoto významného eventu. Počítejte tedy s tím, že tentokrát se ještě rozuzlení nedočkáme a tak zatím není úplně od věci být s celkovým hodnocením maličko opatrný. Naštěstí nemusíme zoufat, jelikož nakladatel s vydáním druhé části rozhodně nehodlá otálet a dokončení tohoto eventu chystá ještě na letošní listopad, kdy si budeme moci konečně udělat celkový obrázek.

Zatím  působí Tajné impérium více než dobře. A to dokonce tak, že se neomezuje jen na samotný event, ale dává hlubší smysl i otázkám nastoleným v samostatné sérii s Captainem Americou, která je s tímto eventem pevně spjatá. Pokud jste tedy sérii Captain America – Steve Rogers ještě nečetli a láká vás Secret Empire, doporučím před samotným eventem začít právě touto sérií. Alespoň si trochu zkrátíte čekání na závěr tohoto zatím velice zajímavého eventu…TAJNÉ IMPÉRIUM I.
SCÉNÁŘ: NICK SPENCER
KRESBA: D. ACUNA, R. REIS, A. SORRENTINO A DALŠÍ
PŘELOŽIL: PAVEL MAŘATA
VYDAL: BB ART
ROK: 2021
STRAN: 264
ORIG. NÁZEV: SECRET EMPIRE
ISBN: 978-80-7595-485-5

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..