Nejlepší knihy roku 2016

4

Rok 2016 je již definitivně za námi a to znamená, že nastal čas bilancování a ohlédnutí za uplynulým rokem. Ostatně jedno takové menší ohlédnutí již u mě na blogu najdete. Tentokrát je však na řadě to, na co celá řada z vás čeká (tedy alespoň doufám). Pojďme se tedy podívat, jaké jsou nejlepší tituly, které se mi v uplynulém roce dostaly do rukou. Jen upozorním, že toto není žádný žebříček, protože vybrat úplně tu nejlepší, je zkrátka nemožné.

Čím jiným začít, než jednou z největších klasik, kterou můžeme najít. O čem je řeč. O Harrym Potterovi, na kterém vyrostla již celá řada nových čtenářů. Pokud i vy patříte mezi jeho fanoušky určitě víte, že celá série začala vycházet v naprosto božím ilustrovaném vydání. Jestli vás však tato informace minula, určitě se po Harrym poohlédněte, je to naprosté #musthave 😉

RECENZE

Dalším kouskem, který rozhodně musím zmínit je Dumasův klub Artura Peréze – Reverteho. Velké většině z vás toto jméno asi moc neřekne. Vlastně se dá říct, že i nové vydání Dumasova klubu lehce zapadlo v záplavě loňských novinek. Věřte však, že tato kniha si vaši pozornost na sto procent zaslouží. Stačí zmínit, že tato kniha byla předlohou pro skvělý film Devátá brána s Johny Deppem v hlavní roli. Je samozřejmě jasné, že kniha toho nabízí daleko víc, ale i tak film stojí za shlédnutí.

RECENZE

Strannou pochopitelně nemohou zůstat ani nezbytné detektivky, které na mém blogu patří k nejhojnějším. Jako první musím zmínit knihu, která se v globálu sice nemůže honosit tak vysokým hodnocením, kterého dosáhla u mě, na druhou stranu prostředí Mongolska a hlavní hrdina je v případě Jerúldelgera opravdu hodně atraktivní. Pokud jste ho tedy ještě nečetli, zkuste mu dát alespoň šanci. Třeba vás mile překvapí, stejně jako mě.

RECENZE

Další detektivní kniha, je zde spíše z nostalgie. Poslední příspěvek Henninga Mankell do Wallanderovského univerza by si neměl nechat uniknout žádný jeho fanoušek. Nabízí skvělou, avšak tuze krátkou novelu Ruka a pak také pohled do celého univerza, včetně výtečného a rozsáhlého autorova doslovu. Někteří možná namítnou, že Ruka / Wallanderův svět, rozhodně nepatří mezi nejlepší krimi loňského roku, věřte však, že pro mě ano. A pokud propadnete Walladerovu kouzlu stejně jako já, tak i pro vás.

RECENZE

Zapomenout nemohu ani na skvělou sérii PAX, která je určená především pro mladší čtenáře, ale věřte mi bavit se budou i dospělí. Tahle švédská série má neuvěřitelný spád, který vás nutí neustále ke čtení. Celou sérii navíc doprovázejí naprosto boží ilustrace, které dodávají příběhu patřičnou atmosféru. Největším záporem PAXE tak je, že ještě nevyšli všechny díly. To znamená, že čekání na další pokračování se pomalu, ale jistě stává utrpením.

RECENZE 

Za zmínku v neposlední řadě stojí i výborná komiksová série Myší hlídka, kterou má na svědomí Comics Centrum. Nemůžu jinak, ale na tuhle sérii musím pět oslavné ódy snad ze všech stran. Úžasná kresba a skvělý příběh zasazený do originálního světa, to jsou jen dvě z lákadel, které na vás v těchto božích komiksech čekají 😉

RECENZE

Na závěr chybí už jen nějaká ta audiokniha. Nedá mi a musím zmínit senzaci už předloňského roku Marťana Andyho Weira. Ten se loni dočkal famózní audiopodoby v podání Jana Zadražila a Jana Vondráčka. Takže pokud stále uvažujete, že začnete s audioknihami, zkuste třeba právě Marťanem, protože rozhodně stojí za to.

RECENZE

Pokud však tíhnete k detektivkám, tak je jasnou volnou Dominik Dán v podání Mariána Geišberga, díky kterému dostávají „dánovky“ zcela nový rozměr. Ve své podstatě je úplně jednou, kterou z nich zkusíte, za poslech stojí úplně každá a pevně věřím, že po doposlechnutí rozhodně nebudete litovat stráveného času s nimi.

RECENZE

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

4 komentáře

  1. Díky za tip na Dumasův klub, přidávám si ho do seznamu (aktuálně je dlouhý 229 knih)!
    Svůj seznam nej knih za rok 2016 jsem zveřejnil také tento týden, chceš-li můžeš nahlédnout na mém webu.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..