Jeffery Deaver – Prázdné křeslo

0
ANOTACE:
Podívej se na to křeslo. Koho si v něm chceš představit?Lincoln Rhyme jede i se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se podrobil riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Zde jej poprosí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn chlapec a uneseny dvě dívky. Nejzdatnějším soupeřem detektiva však nakonec není podezřelý hoch posedlý hmyzem, ani vlastní tělesné postižení, nýbrž Amélie, která se nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do nebezpečného pátrání na vlastní pěst.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:

knihaebooky

 

 


Jeffery Deaver patří bezpochyby mezi nejúspěšnější a nejuznávanější autory detektivních thrillerů. Ne nadarmo si jeho knihy oblíbili fanoušci po celém světě. Ostatně i u nás patří jeho knihy k nejprodávanějším. Není proto divu, že každá jeho další kniha je fanoušky netrpělivě očekávána. Avšak ještě než přijde na řadu třináctý případ Lincolna Rhyma, můžeme si zpříjemnit čekání třetím dílem této povedené série, který se právě dočkal své audiopodoby.

Představovat fanouškům krimi nejslavnější knižního kvadruplegika je asi zcela zbytečné. Lincoln Rhyme bezesporu patří k nejoblíbenějším postavám tohoto žánru. Za svou popularitu vděčí především skvěle vystavěným příběhům, kterým nechybí takřka nic. Můžeme tedy kvitovat s povděkem, že díky vydavatelství OneHotBook máme možnost užít si tuto povedenou sérii i v audiopodobě. Navíc již úvodní dva díly daly tušit, že zde vzniká další velmi povedená audioknižní série, která si bezpochyby zaslouží naší pozornost. Vděčit za to může především skvělému načtení, kterého se ujal Jan Vondráček, jenž se zhostil i třetího dílu série Prázdného křesla.

Na trvale na lůžko upoutaného Lincolna Rhymea a jeho pomocnici Amélii Sachsováou tentokrát čeká výlet do Severní Karolíny, Kde se má Lincoln podrobit riskantní operaci, která by mu mohla navrátit alespoň částečnou hybnost. Během čekání na operaci, je zde však místní šerif poprosí o pomoc při pátrání po podezřelém chlapci, který měl zabít jednoho muže a unést dvě místní dívky. Již tradičně se tak rozbíhá koloběh pátrání, ve kterém půjde především o čas. Podaří se obě dívky zachránit a jaká překvapení se skrývají uprostřed karolínských mokřadů?

Jeffery Deaver i tentokrát zcela exceluje a v třináctihodinové nahrávce si zcela omotává své fanoušky kolem prstu. V Prázdném křesle se tak můžeme opět těšit na skvěle vystavěný děj, kterému nechybí perfektní gradace a napětí.  A jak už jsme u Deavera zvyklí i tentokrát si pro nás přichystal řadu až šokujících zvratů, kterými nám překopá kompletně vše co jsme si až doposud o knize mysleli. Tato série zkrátka patří k tomu nejlepšímu po čem můžete v rámci žánru sáhnout. A stejně tomu je naštěstí i v případě české audioknihy.

 

Ta k napínavému příběhu navíc dodává i perfektní přednes Jana Vondráčka, který nás již několikrát přesvědčil, že po právu patří k nejvýraznějším narátorům, na které můžeme v audioknihách narazit. Vondráčkovi navíc tato série opravdu dokonale sedla a především díky němu se tato série řadí k tomu nejlepšímu na co mezi detektivkami v audiopodobě můžeme narazit.

Jan Vondráček se tak opět jako mávnutím proutku proměňuje v charismatického kriminalistu i jeho něžnou polovičku. Svým výkonem posouvá i třetí díl o pomyslný stupínek výše. Jeho přednesu není prakticky co vytknout, perfektně pracuje s hlasem a do interpretace dodává uměřenou dávku herectví, která umocňuje celkový zážitek z poslechu ale zároveň nesklouzává k přílišnému přehrávání, díky kterému by působilo vše přehnaně a neuvěřitelně.

I z třetího dílu série se tak stává skutečně výborný posluchačský zážitek, který by bylo škoda minout. Aby byla však past na posluchače kompletní, nesmí chybět ani hudební doprovod. Již tradičně se jedná pouze o předěly mezi jednotlivými kapitolami, které nijak nenarušují samotný poslech a dotváří celkovou atmosféru. Opět tak dostáváme do rukou výborný kousek, na kterém je krásně vidět, jakou přidanou hodnotu dokáže výborný interpret a skvěle udělaná audiokniha celému příběhu dodat. Nezbývá tedy než před Janem Vondráčkem opět hluboce smeknout a doufat, že další díl této série bude co nevidět následovat, protože Jeffery Deaver ve Vondráčkově podání je vskutku návykovou záležitostí.


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..