Donny Cates – Doctor Strange #7: Město hříchu

2

Komiksový Doctor Strange je zde s námi již více než tři roky. A za tu dobu se nám “Nejvyšší čaroděj” představil v mnoha nejrůznějších podobách. Od mocného hrdiny, až po zlomeného a zcela vyčerpaného muže bez schopností, který však vždy dokáže znovu vstát a bojovat. Všechno ale jednou končí a tak se i Strangeův příběh nachýlil ke svému konci. Než se tomu ale tak skutečně stane je potřeba ještě vyrvat Město hříchu ze spárů pekla…

Talentovaný Donny Cates se tak na scénu vrací s již sedmou knihou komiksových dobrodružstvích Doctora Strange, aby napsal definitivní tečku za příběhem, který načal slovutný Jason Aaron v roce 2015 v prvním sešitě této skvělé série. V průběhu let nám právě Aaron ukázal, že se i s tradičním mainstreamovým komiksem dá pracovat trochu originálnějším způsobem. V rámci svého runu nám představil celou řadu zajímavých novinek, které postavu známého mága příjemným způsobem oživily a postavily základ dalšímu rozvíjení Strangeovského univerza, na které posléze navázal právě Donny Cates.

Na tomto místě si však dovolím ještě jedno malé upozornění. Aktuální sedmá kniha je sice pomyslným závěrem celé série, s Doctorem Strangem se tak úplně neloučíme. Kromě aktuálního booku na nás totiž čeká ještě jedna kniha (Dr. Strange: Zatracení) a vzhledem k tomu, že se události obou knih vzájemně prolínají a ovlivňují je třeba s tím, že vám v aktuálním čísle může něco málo unikat. Naštěstí se v komiksu dočkáme krátkého shrnutí, takže komu se nechce zrovna čekat na další knihu, může se s chutí pustit do čtení. Ostatně na to, že v rámci klasického mainstreamu vždy nevíme úplně vše, jsme si již mohli tak nějak zvyknout.

Vzhledem k tomu, že se jedná o faktický závěr série, je vcelku jasné jaké směřování tento komiks asi bude mít. Donny Cates se snaží uzavřít všechny nejdůležitější dějové oblouky a připravuje své postavy na epické finále. I když příprava je v tomto případě hodně silné slovo. Autor se rozhodně s ničím a nikým nepáře a takřka okamžitě nás vrhá do víru událostí, jejichž vyústěním je smrt milionů lidí, včetně samotných Avengers, znovuzničení celého Las Vegas a uvěznění Doctora Strange v pekle. 

To rozhodně není špatné skóre na závěrečných pět sešitů série nemyslíte? A tím zdaleka nekončíme. Tohle všechno je totiž jen začátek a my se tak máme skutečně na co těšit. Ostatně, to i Doctor Strange, byť jemu se to bude líbit o mnoho méně než nám. Čas na poslední hru v nechvalně proslulém kasinu právě nastává. Jo a možná přijde i kouzelník. Ehm…tedy pardon, možná přijde i Spider-man.

Předchozí řádky dávají tušit, že na Strange nečekají zrovna lehké okamžiky. Vlastně se dá říct, že tu máme drama se vším všudy. Nebyl by to však Marvel, kdyby nepřišel i s nějakým tím odlehčením, díky kterému nevypadá všechno tak černě. Mimochodem to je právě jeden z důvodů, proč si fanoušci marvelovské postavy tolik oblíbili. Donny Cates to ví a na tomto směru rozhodně nehodlá nic měnit. Ostatně, se dá vlastně říct, že v rámci tohoto komiksu nepřichází prakticky se žádnými většími novinkami, či experimenty a vsází především na jistotu. To mu jde však skvěle a i díky tomu je celá tato série jedním z těch lepších kousků, se kterými jsme se mohli za poslední dobu v českém překladu seznámit.

Pozadu pak samozřejmě nezůstává ani samotná kresba, která se stále nese v jasně rozpoznatelném stylu, který se se Strangem nese již od prvního sešitu. Oproti původní Bachalově kresbě je sice kresebný styl Nika Henrichona, Frazera Irvinga o něco umírněnější, ale stále si sebou nese jasně daný podpis. Ostatně, už samotná obálka tohoto komiksu vyvedená v lehce šílený neonových barvách nenechá nikoho na pochybách s čím máme tu čest.DOCTOR STRANGE #7: MĚSTO HŘÍCHU
SCÉNÁŘ: DONNY CATES
KRESBA: N. HENRICHON, F. IRVING
PŘELOŽIL: KATEŘINA TICHÁ
VYDAL: CREW
ROK: 2021
STRAN: 112
ORIG. NÁZEV: Doctor Strange by Donny Cates #02: City of Sin
ISBN: 978-80-7449-912-8

 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

2 komentáře

  1. Dobrý den minulý týden jsem zakoupil komiks Fortnite část 3. Bylo originál zatavené v plastovém obalu a vevnitř chyběl kód k věci do hry Fortnite

    • v tom případě určitě doporučím se obrátit přímo na nakladatele CREW, ti vám s tímto problémem určitě rádi pomůžou a problém vyřeší…

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..