Září s Rudým kapitánem #4

0

Velká většina z vás už asi zaregistrovala, že se do českých kin chystá na jaře příštího roku první filmová adaptace jedné z Dánových detektivek. Touto první vlaštovkou není žádná jiná kniha, než právě Rudý kapitán, kolem kterého se od začátku září točí všechny tématické články zde na webu. Nyní se však pojďme podívat blíže co na diváky v březnu čeká.

11951771_966524260071871_3980921081738835063_n

KrauzVelkoryse pojatá adaptace Dánova románu měla rozpočet 52 milionů korun a její natáčení se odehrává ve slovensko-polsko-české koprodukci. Ostatně i obsazení hlavních hrdinů je vskutku mezinárodní. Od polské hvězdy Macieje Stuhra (narozen 1975), který se zhostil postavy Richarda Krauze, přes nedávno zesnulou legendu Ladislava Chudíka, až po Oldřicha Kaisera, jenž si ve filmu střihnul roli právě Rudého kapitána. Kromě těchto tří herců zde však nalezneme ještě spoustu dalších zajímavých a zvučných jmen. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se režisérovi podařilo ukočírovat tuto plejádu osobností a jaký bude finální výsledek.

MjangQVjiRra9dJXQCNOIEUPLI-93ESQ-YoMnBpe8aEZa režisérské křeslo usedl Michal Kollár, pro nějž je tento film režijní premiérou. Díky tomuto faktu tak mohou někteří fanoušci malinko znejistět. Na druhou stranu však nad vším drží pevnou ruku sám Dominik Dán, který údajně schvaloval jak představitele hlavních rolí, tak samotný scénář filmu. Můžeme tedy doufat, že Kollárovo snažení nevyjde vniveč a po dlouhé době zde bude film z naší produkce, který by mohl obstát i v mezinárodním měřítku. K tomu má dopomoci scénárista, režisér a herec Viktor Tauš, jenž se ujal produkčního dozoru nad filmem.

Příběhově film vychází z knižní předlohy, které se více méně drží a tak samotný děj netřeba moc představovat. Kdyby jste knihu přeci jen ještě nečetli můžete nahlédnout do mé RECENZE, ve které se to nejdůležitější dozajista dozvíte. Pojďme však zpět filmu, kde filmový štáb musel stejně jako knižní hrdinové putovat po řadě míst Slovenska i Česka. Kromě Bratislavy, která je předobrazem Dánova „Našeho města“ se natáčelo například v polském Krakově, na pražském Barrandově, nebo v Lovosicích, Teplicích, či Olomouci.

Na výsledek snažení celého týmu si budeme muset ještě nějako dobu počkat, ovšem již vypuštěné ukázky dávají tušit, že by mohlo být na co se těšit. Ostatně samotný příběh nabízí opravdu zajímavý mix napětí, akce a pohledu do minulosti, kdy v našich zemích vládla železnou rukou StB. Zkrátka a dobře, vše vypadá opravdu lákavě a nám nezbývá než doufat, že výsledek bude stát za to.

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply