William Ritter – Jackaby

0

ANOTACE:
Abigail Rooková právě přicestovala do New Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutně potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího nevysvětlené jevy, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého – což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborně hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že za vším stojí nelidská stvůra, jejíž existenci policie – s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea – vytrvale popírá.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
ebookykniha


Když nakladatelství Host zveřejnilo ve svém edičním plánu informaci o plánované knize Jackaby od Williama Rittera, nejeden knihomol bezpochyby zbystřil. Už jen samotné prohlášení, že na nás čeká příběh ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese, vyvolalo vskutku nemalá očekávání. Dokáže je však kniha s naprosto dokonalou obálkou naplnit? Nebo budou naše pocity po dočtení spíše smíšené?

1070William Ritter patří k nastupující generaci amerických psavců, kteří se vezou na neutuchajícím zájmu čtenářů o young adult. Sem ostatně spadá i jeho románová prvotina Jackaby. Avšak na rozdíl od všech dystopií v tomto žánru, nestaví autor na postapokalyptickém světě, ale naopak se vydává do naší minulosti. Do doby Sherlocka Holmese a revolučních vynálezů tehdejší doby. Na druhou stranu se však stále jedná o YA román, včetně některých bolístek tohoto žánru, což může některé čtenáře odradit. O tom však později. Nejprve se podívejme, co si autor pro své čtenáře připravil.

Na prvním místě je asi potřeba zmínit postavu, která bude hlavním tahounem této knihy a tím je samozřejme R. F. Jackaby. Detektiv zabývající se paranormálními jevy si skutečně nic nezadá se svým proslulejším kolegou Sherlockem Holmesem. Protože oba mají celou řadu stejných vlastností, je tedy více než jasné, kde se autor při tvorbě této postavy inspiroval.

CELOU RECENZI NALEZNETE NA STRÁNKÁCH

KNIHCENTRUM REVUE

 


 

Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..