Walt Disney – Mickeyho nejkrásnější pohádky

0

 

ANOTACE:
Zažijte s legendárním myšákem jeho nejslavnější dobrodružství!
Chopte se kormidla parníku Willie, utkejte se po boku statečného krejčíka Mickeyho s obrem, vyzkoušejte si službu u slavného čaroděje nebo vyšplhejte po fazolovém stonku vysoko do oblak.
Vydejte se na neobyčejnou cestu s Mickeyho klasickými příběhy, plnými fantazie a dobrodružství, jimiž se malý myšák navždy zapsal do historie.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:
kniha


Právě letos je tomu 90. let co se nejslavnější kreslená postavička na světě poprvé představila veřejnosti. Ano, tušíte správně, řeč je o legendárním Mickey Mouseovi. Je tedy vcelku jasné, že toto významné jubileum se musí pořádně oslavit. Po celém světě tak probíhají oslavy nejrůznějším způsobem, od výstav, až po nové literární přírůstky s tímto hrdinou. A právě jeden takový kousek nám přináší i nakladatelství Egmont, jenž krátce před Vánoci uvádí na trh Mickeyho nejkrásnější pohádky.

Mickey vznikl v roce 1928 spoluprací Walta Disneye a Uba Iwerkse. Ačkoliv se tento hrdina se svou kolegyní Minnie objevil již v krátkometrážním filmu Plane Crazy z roku 1928, do distribuce se dostal až o rok později. A tak vůbec prvním filmem s tímto legendárním hrdinou je Parník Willie, jenž je zároveň vůbec prvním animovaným filmem, který byl opatřen zvukem. A právě od tohoto okamžiku začala Mickeyho hvězda nezadržitelně stoupat k výšinám, kde se drží dodnes.

Zmiňovat u článku o knize filmové příběhy může být sice na první pohled maličko zvláštní, v případě tohoto hrdiny to má však své opodstatnění. Mickey byl vždy především “filmovým” hrdinou, ke kterým se posléze nabalovalo účinkování v komiksech a knihách. A tak právě Mickeyho Nejkrásnější pohádky vychází především z “jeho” filmových rolí.

Na 196 stranách tak postupně projdeme společně s legendárním myšákem jeho nejslavnější dobrodružství. A začínáme jak jinak, než u kormidla parníku Willie. Tento příběh je díky svému věku i pojetí hodně zkratkovitý a jedná se spíše o milé zpestření. Další příběhy však již vcelku dobře obstojí jako klasické pohádky na dobrou noc, které znáte z klasických Disneyovek.

Postupně si tak užijeme celkem osm nejslavnějších Mickeyho příběhů, jejichž podstatná část vychází z dnes již klasických pohádek. Nechybí zde takové kousky, jako Princ a chuďas, Mickeyho vánoční koleda, či Mickey a kouzelné fazole. Výběr příběhů tedy opravdu stojí za to. Vše je navíc doprovázeno kouzelnými dobovými ilustracemi, na nichž je krásně vidět, jak se tato postava vyvíjela.

Ať už máte děti, či pouze s nostalgií a láskou zavzpomínat na své dětství je tato publikace ideálním kousek, který vás rozhodně nezklame. Starší generaci navíc potěší krátký odstaveček na začátku každého příběhu, který nám přináší o Mickeym pár zajímavostí. Ostatně věděli jste třeba že tuto postavu až do roku 1947 daboval sám Walt Disney? Potažmo, že Princ a chuďas byl posledním Mickeyho filmem, který byl ztvárněn klasickou animací, ještě než přišli ke slovu počítače. Podobných zajímavostí by sice starší čtenáři ocenili větší množství, cílová skupina je přeci jen maličko jinde.

Pokud patříte k příznivcům klasických “Disneyovek” udělají vám Mickeyho nejkrásnější pohádky ohromnou radost. Navíc v jedné knize dostáváme hned osm kouzelných příběhů, na kterých vyrůstala nejedna generace dětí po celém světě. Pokud tedy ještě hledáte nějaký ten “tvrdý” dárek pro své malé ratolesti, s tímhle kouskem rozhodně chybu neuděláte.


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..