Výbušná koťátka – karetní hra

0

Výbušná koťátka – fenomén, který v roce 2015 doslova zboural Kickstarter. Tato jednoduchá karetka zažila nebývalý úspěch a dodnes patří mezi nejúspěšnější projekty, které prošly crowdfundingovou kampaní. A díky společnosti Blackfire máme možnost si tuto zábavnou hru zahrát i v našem rodném jazyce. Zkuste také hru pro všechny milovníky koťátek, výbuchů a laserových ukazovátek…

Pokud se nějakým způsobem zajímáte o deskové hry, o Výbušných koťátkách jste velmi pravděpodobně již slyšeli. Elan Lee, Shane Small a grafik Matthew Inman stvořili naprosto triviální hru, která si vás získá nejen svými jednoduchými pravidly, ale především originální grafikou a popisky, u kterých se budete mnohdy válet smíchy na podlaze.

Červená krabička s efektním koťátkem na přebalu toho sice v sobě moc neukrývá, obzvláště když přihlédneme k ceně, někdy však platí, že méně je více a v tomto případě si tak hravě vystačíte s pouhými 56 kartami. Insert tak nabízí dostatek prostoru buď pro další základní balíček, díky kterému získáte možnost hrát až v devíti hráčích (základní balíček je pro 2-5 hráčů od 7 let), potažmo pro případná rozšíření, které mimochodem Blackfire již chystá. Už nyní se tak můžete těšit na Implodující koťátka, která přinesou do hry nové mechaniky a větší variabilitu. To však maličko předbíháme. Nejdříve se tak podívejme co vlastně budeme s těmi 56 kartami dělat. 

Sami autoři prohlašují, že tato hra je takovou strategickou verzí ruské rulety, akorát s koťátky. Místo nabité zbraně zde hrajete s kartami, přičemž příslovečného černého Petra dostane ten, kdo si z balíčku lízne výbušné koťátko. Naštěstí ani to není konečnou. Hráči totiž mají možnost utéct hrobníkovi z lopaty pomocí speciálních karet s různými efekty. Budete tak moci například přeskočit vlastní kolo, zaútočit na protihráče, nahlédnout do budoucnosti nebo zneškodnit smrtící kotě a poslat ho zpět do oběhu.

Pravidla jsou skutečně triviální a dokonce bych se nebál říct, že tato hra je jednodušší než prší. Podle počtu hráčů připravíte dobírací balíček, rozdáte mezi hráče karty a zábava může začít. Vaším jediným cílem je přežít déle než vaši protihráči. A věřte, že to nebude úplně jednoduché. Jakkoliv se totiž hra zdá triviální a jednoduchá, což ostatně také je, efekty na kartách poskytují relativně dostatek prostoru pro určité plánování, či dokonce taktiku. Na druhou stranu hra je primárně řízená náhodou a i když můžete určité efekty do určité míry ovlivnit, žádnou hlubší myšlenku, či taktičtější záležitost od této hry rozhodně nečekejte.

Zkušenější hráči tak budou nad Koťátky pravděpodobně ohrnovat nos, na druhou stranu je tato hra ideálním kouskem na party, či mezi naprosté nehráče, které i to prší zcela minulo. Pravidla máte vysvětlená do dvou minut a tak nic nebrání tomu se rovnou pustit do hry a užít si s ní spoustu zábavy. Protože o tu zde jde především. Ačkoliv budou jednotliví hráči postupně vypadávat, nemusíte se bát, že by se snad vypadnuvší nudili. Celá partie vám zabere do patnácti minut a věřte, že na smrt rozhodně dlouho čekat nebudete. Na druhou stranu vzhledem k samotné ceně mohli sami autoři přidat do krabice více karet, aby už v samotném základu nebyly hráči omezení počtem pěti hráčů. Jak ale víme, vše je primárně o penězích a tato hra je toho krásným důkazem

Samotné herní mechanismy tak pravděpodobně nebudou hlavním tahákem této ztřeštěné karetky. Avšak spojení jednoduchého, ale plně fungujícího konceptu s originální grafikou a skvělými humornými popisky, dělá z Výbušných koťátek vskutku jedinečnou záležitost, kterou se zkrátka vyplatí mít doma. Pokud je pro vás Zvracečička, Takočka, či vypuštění tisíciletých chlupů přeci jen málo, nyní máte možnost sáhnout i po o něco “drsnější” verzi, která právě vyšla s přídomkem Přisprostlá edice. Avšak věřte, že tenhle kousek už není moc vhodný do normální společnosti 😉


Share.

About Author

Milovník všech dobrých příběhů, s možná moc bujnou fantazií, který nepohrdne žádnou dobrou knihou. Mimo jiné také nadšenec do IT technologií, sociálních médií a věcí s tím spojených.

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..